Church Management System - en to ar translation catalogue (963 entries)

en:  Access Right
ar:  حق الدخول

en:  Days
ar:  أيام

en:  Seats
ar:  مقاعد

en:  Sermon Information
ar:  معلومات الخطبة

en:  Spiritual Gift Information
ar:  معلومات الهدية الروحية

en:  To
ar:  إلى

en: &nbsp;Fri
ar: الجمعة

en: &nbsp;Mon
ar: الإثنين

en: &nbsp;Sat
ar: جلس

en: &nbsp;Sun
ar: شمس

en: &nbsp;Thu
ar: خميس

en: &nbsp;Tue
ar: الثلاثاء

en: &nbsp;Wed
ar: ون

en: (Date:
ar: (تاريخ:

en: (Day:
ar: (يوم:

en: (filtered from _MAX_ total entries)
ar: (تمت تصفيته من إجمالي إدخالات _MAX_)

en: -Time)
ar: -زمن)

en: 1 Time
ar: 1 مرة

en: : activate to sort column ascending
ar: : تفعيل لفرز العمود تصاعديا

en: : activate to sort column descending
ar: : تفعيل لفرز العمود تنازلياً

en: ADD
ar: يضيف

en: Absent
ar: غائب

en: Access Rights
ar: حقوق الوصول

en: Account
ar: الحساب

en: Account Settings
ar: إعدادت الحساب

en: Accountant
ar: محاسب

en: Accountant Access Right
ar: حق وصول المحاسب

en: Accountant Email
ar: البريد الإلكتروني للمحاسب

en: Accountant Name
ar: اسم المحاسب

en: Action
ar: عمل

en: Active
ar: نشيط

en: Activities
ar: أنشطة

en: Activity
ar: نشاط

en: Activity Attendance
ar: حضور النشاط

en: Activity Attendance List
ar: قائمة حضور النشاط

en: Activity Attendance Report
ar: تقرير حضور النشاط

en: Activity Category
ar: فئة النشاط

en: Activity Category Name
ar: اسم فئة النشاط

en: Activity Details
ar: تفاصيل النشاط

en: Activity End Date
ar: تاريخ انتهاء النشاط

en: Activity End Time
ar: وقت انتهاء النشاط

en: Activity End Time*
ar: وقت انتهاء النشاط *

en: Activity Information
ar: معلومات النشاط

en: Activity Name
ar: اسم النشاط

en: Activity Page Link
ar: رابط صفحة النشاط

en: Activity Record End Time
ar: وقت انتهاء سجل النشاط

en: Activity Record Start Time
ar: وقت بدء سجل النشاط

en: Activity Reoccurence
ar: تكرار النشاط

en: Activity Report
ar: تقرير النشاط

en: Activity Report By Month
ar: تقرير النشاط حسب الشهر

en: Activity Reports
ar: تقارير النشاط

en: Activity Start Date
ar: تاريخ بدء النشاط

en: Activity Start Time
ar: وقت بدء النشاط

en: Activity Start Time*
ar: وقت بدء النشاط *

en: Activity Title
ar: عنوان النشاط

en: Activity Venue
ar: مكان النشاط

en: Add
ar: يضيف

en: Add Accountant
ar: اضافة محاسب

en: Add Activity
ar: أضف نشاط

en: Add Activity Category
ar: أضف فئة النشاط

en: Add Activity Template
ar: أضف قالب النشاط

en: Add Document
ar: أضف وثيقة

en: Add Donation Template
ar: أضف نموذج التبرع

en: Add Donation Type
ar: إضافة نوع التبرع

en: Add Equipment
ar: أضف معدات

en: Add Expense
ar: أضف المصاريف

en: Add Family Member
ar: إضافة فرد من العائلة

en: Add Group
ar: أضف مجموعة

en: Add Group Member
ar: إضافة عضو المجموعة

en: Add Income
ar: أضف الدخل

en: Add Income Template
ar: أضف نموذج الدخل

en: Add Member
ar: إضافة عضو

en: Add Members
ar: إضافة أعضاء

en: Add Message
ar: اضافة رسالة

en: Add Ministry
ar: اضافة وزارة

en: Add Ministry Member
ar: اضافة عضو وزارة

en: Add Notice
ar: إضافة إشعار

en: Add Notice Admin Template
ar: إضافة قالب إشعار المسؤول

en: Add Notice Email Template
ar: إضافة نموذج بريد إلكتروني للإشعار

en: Add Notice Template
ar: إضافة نموذج إشعار

en: Add Or Remove
ar: أضف أو أزل

en: Add Other User in System Template
ar: إضافة مستخدم آخر في قالب النظام

en: Add Other User in system Template
ar: إضافة مستخدم آخر في قالب النظام

en: Add Pastoral
ar: أضف رعوي

en: Add Pastoral Template
ar: أضف قالب رعوي

en: Add Pledge
ar: أضف التعهد

en: Add Pledges
ar: أضف التعهدات

en: Add Pledges Template
ar: إضافة نموذج التعهدات

en: Add Reservation
ar: إضافة حجز

en: Add Room
ar: أضف غرفة

en: Add Sell Gift
ar: أضف بيع الهدايا

en: Add Sermon
ar: أضف خطبة

en: Add Sermon List
ar: أضف قائمة الخطب

en: Add Sermon Template
ar: أضف قالب الخطبة

en: Add Service
ar: أضف خدمة

en: Add Service Template
ar: أضف قالب الخدمة

en: Add Service Type
ar: إضافة نوع الخدمة

en: Add Song
ar: أضف أغنية

en: Add Song Category
ar: أضف فئة الأغنية

en: Add Song Template
ar: أضف قالب الأغنية

en: Add Spiritual Gift
ar: أضف هدية روحية

en: Add Spiritual Gifts
ar: أضف هدايا روحية

en: Add Transaction
ar: أضف معاملة

en: Add Transaction Template
ar: أضف قالب المعاملة

en: Add Venue
ar: إضافة مكان

en: Address
ar: تبوك

en: Address Information
ar: معلومات العنوان

en: Adults
ar: الكبار

en: All Accountants
ar: جميع المحاسبين

en: All Day
ar: طوال اليوم

en: All Members
ar: كل الأعضاء

en: All Selected
ar: كل ما تم تحديده

en: All rights reserved.
ar: كل الحقوق محفوظة.

en: Allow multiple reservation in the same period
ar: السماح بالحجز المتعدد في نفس الفترة

en: Amount
ar: مقدار

en: Applicant
ar: طالب وظيفة

en: Approve
ar: يوافق

en: Apr
ar: أبريل

en: April
ar: أبريل

en: Are you sure want to delete this record?
ar: هل أنت متأكد أنك تريد حذف هذا السجل؟

en: Are you sure you want to delete this record?
ar: هل أنت متأكد أنك تريد حذف هذا السجل؟

en: Attendance
ar: حضور

en: Attendance Date
ar: تاريخ الحضور

en: Attendance List
ar: قائمة الحضور

en: Attendance Report
ar: تقرير الحضور

en: Attendance Reports
ar: تقارير الحضور

en: Attendance Status
ar: حالة الحضور

en: Attendance Type
ar: نوع الحضور

en: Attendance saved successfully!
ar: تم حفظ الحضور بنجاح!

en: Attendance successfully saved!
ar: تم حفظ الحضور بنجاح!

en: Attendence Date
ar: تاريخ الحضور

en: Audio
ar: صوتي

en: Aug
ar: أغسطس

en: Auguest
ar: أغسطس

en: August
ar: أغسطس

en: Australian Dollar
ar: دولار استرالي

en: Available
ar: متوفرة

en: Back to wp-admin
ar: رجوع إلى wp-admin

en: Bank Transfer
ar: حوالة بنكية

en: Baptist Date
ar: تاريخ المعمدان

en: Bill To
ar: مشروع قانون ل

en: Bill To :
ar: مشروع قانون ل :

en: Bill To.
ar: مشروع قانون ل.

en: Birth Date
ar: تاريخ الميلاد

en: Birthday Date
ar: تاريخ الميلاد

en: Birthday List
ar: قائمة أعياد الميلاد

en: Book
ar: الكتاب

en: Brazilian Real
ar: ريال برازيلي

en: Brother
ar: أخ

en: Calendar
ar: تقويم

en: Campaign
ar: الحملة الانتخابية

en: Campaign Tests Not Sent!
ar: لم يتم إرسال اختبارات الحملة!

en: Campaign Tests Sent!
ar: تم إرسال اختبارات الحملة!

en: Campaign list
ar: قائمة الحملة

en: Canadian Dollar
ar: الدولار الكندي

en: Capacity
ar: الاهلية

en: Capacity Seats
ar: سعة المقاعد

en: Cash
ar: نقدي

en: Category Name
ar: اسم التصنيف

en: Check
ar: يفحص

en: Check In
ar: تحقق في

en: Check In Date
ar: تاريخ الدخول

en: Check Out Date
ar: موعد انتهاء الأقامة

en: Check-In
ar: تحقق في

en: Check-In Information
ar: معلومات تسجيل الوصول

en: Check-In church venue Template
ar: نموذج تسجيل الدخول في مكان الكنيسة

en: Check-In successfully
ar: تحقق في بنجاح

en: Check-Out
ar: الدفع

en: Check-Out From Church Venue Template
ar: تسجيل الخروج من قالب Church Venue

en: Check-in Date
ar: تاريخ الوصول

en: Check-out Date
ar: موعد انتهاء الأقامة

en: Check-out successfully
ar: تسجيل الخروج بنجاح

en: Cheked-in Date
ar: تاريخ تشيكيد

en: Cheked-out Date
ar: تاريخ إلغاء الاشتراك

en: Children
ar: أطفال

en: Choose Image
ar: اختر صورة

en: Choose image
ar: اختر صورة

en: Church Address
ar: عنوان الكنيسة

en: Church Header Logo
ar: شعار رأس الكنيسة

en: Church Management
ar: إدارة الكنيسة

en: Church Management System
ar: نظام إدارة الكنيسة

en: Church Management System for wordpress plugin is ideal way to manage complete Church operation. It has different user roles like Member, Volunteer, Accountant and Admin users.
ar: يعد نظام إدارة الكنيسة لبرنامج WordPress الإضافي طريقة مثالية لإدارة عملية Church الكاملة. لديها أدوار مستخدم مختلفة مثل المستخدمين الأعضاء والمتطوعين والمحاسبين والمسؤولين.

en: Church Name
ar: اسم الكنيسة

en: City
ar: مدينة

en: Class
ar: فصل

en: Close
ar: قريب

en: Comment
ar: تعليق

en: Compose
ar: مؤلف موسيقى

en: Confirm Password
ar: تأكيد كلمة المرور

en: Contact Information
ar: معلومات التواصل

en: Copyright
ar: حقوق النشر

en: Country
ar: دولة

en: Country Code
ar: الرقم الدولي

en: Create Expense Entry
ar: إنشاء إدخال المصاريف

en: Create Income Entry
ar: إنشاء إدخال الدخل

en: Current Password
ar: كلمة المرور الحالية

en: Czech Koruna
ar: الكورونا التشيكية

en: Daily
ar: اليومي

en: Danish Krone
ar: كرونة دنماركية

en: Dashboard
ar: لوحة القيادة

en: Datatable
ar: جدول البيانات

en: Datatable Header Settings
ar: إعدادات رأس جدول البيانات

en: Date
ar: تاريخ

en: Date :
ar: تاريخ :

en: Date Format
ar: صيغة التاريخ

en: Date Type
ar: نوع التاريخ

en: Date of Birth
ar: تاريخ الولادة

en: Daughter
ar: بنت

en: Dec
ar: ديسمبر

en: December
ar: ديسمبر

en: December 12, 2022
ar: 12 ديسمبر 2022

en: Delete
ar: حذف

en: Delete All
ar: حذف الكل

en: Demographics
ar: التركيبة السكانية

en: Description
ar: وصف

en: Description :
ar: وصف :

en: Details
ar: تفاصيل

en: Details Room:
ar: تفاصيل الغرفة:

en: Display Name
ar: اسم العرض

en: Do not have any active bookings
ar: ليس لديك أي حجوزات نشطة

en: Documant Name
ar: اسم المستند

en: Document
ar: وثيقة

en: Document Created By
ar: تم إنشاء المستند بواسطة

en: Document Created Date
ar: تاريخ إنشاء المستند

en: Document Details
ar: تفاصيل المستند

en: Document Information
ar: معلومات المستند

en: Document Name
ar: اسم الملف

en: Domain
ar: اِختِصاص

en: Donate
ar: يتبرع

en: Donation Amount
ar: مبلغ التبرع

en: Donation Date
ar: تاريخ التبرع

en: Donation Details
ar: تفاصيل التبرع

en: Donation List
ar: قائمة التبرع

en: Donation Name
ar: اسم التبرع

en: Donation Type
ar: نوع التبرع

en: Donation Type Name
ar: اسم نوع التبرع

en: Download
ar: تحميل

en: Download File
ar: تحميل الملف

en: Download Report
ar: تنزيل التقرير

en: Download Reports
ar: تحميل التقارير

en: Download!
ar: تحميل!

en: Draft
ar: مسودة

en: Edit
ar: يحرر

en: Edit Accountant
ar: تحرير محاسب

en: Edit Activity
ar: تحرير النشاط

en: Edit Document
ar: تحرير المستند

en: Edit Expense
ar: تحرير المصاريف

en: Edit Family Member
ar: تحرير فرد العائلة

en: Edit Group
ar: تحرير المجموعة

en: Edit Income
ar: تحرير الدخل

en: Edit Member
ar: تحرير العضو

en: Edit Ministry
ar: تحرير الوزارة

en: Edit Notice
ar: تحرير الإخطار

en: Edit Pastoral
ar: تحرير الرعوية

en: Edit Pledges
ar: تحرير التعهدات

en: Edit Reservation
ar: تحرير الحجز

en: Edit Room
ar: تحرير غرفة

en: Edit Sell Gift
ar: تحرير بيع هدية

en: Edit Sell Gifts
ar: تحرير بيع الهدايا

en: Edit Sermon
ar: تحرير العظة

en: Edit Sermon List
ar: تحرير قائمة الخطب

en: Edit Service
ar: تحرير الخدمة

en: Edit Song
ar: تحرير الأغنية

en: Edit Spiritual Gift
ar: تحرير الهبة الروحية

en: Edit Transaction
ar: تحرير المعاملة

en: Edit Venue
ar: تحرير المكان

en: Education
ar: تعليم

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Email ID
ar: عنوان الايميل

en: Email Subject
ar: موضوع البريد الإلكتروني

en: Email Template
ar: نموذج البريد الإلكتروني

en: Email id
ar: عنوان الايميل

en: Enable
ar: يُمكَِن

en: Enable Notifications
ar: تمكين الإخطارات

en: Enable Sandbox
ar: تفعيل Sandbox

en: End Date
ar: تاريخ الانتهاء

en: End Date should be greater than Start Date
ar: يجب أن يكون تاريخ الانتهاء أكبر من تاريخ البدء

en: End Date should be greater than Start Date.
ar: يجب أن يكون تاريخ الانتهاء أكبر من تاريخ البدء.

en: End Time
ar: وقت النهاية

en: End Time should be greater than Start Time
ar: يجب أن يكون وقت الانتهاء أكبر من وقت البدء

en: End Time should be greater than Start Time.
ar: يجب أن يكون وقت الانتهاء أكبر من وقت البدء.

en: Entry
ar: دخول

en: Envato License key
ar: مفتاح ترخيص Envato

en: Equipment
ar: معدات

en: Equipment Name
ar: اسم الجهاز

en: Equipments
ar: المعدات

en: Euro
ar: اليورو

en: Expected Check Out Date
ar: تاريخ المغادرة المتوقع

en: Expected Check-out Date
ar: تاريخ المغادرة المتوقع

en: Expense
ar: مصروف

en: Expense Amount
ar: مبلغ المصاريف

en: Expense Entries
ar: إدخالات المصاريف

en: Expense Information
ar: معلومات المصاريف

en: Expense Label
ar: تسمية المصاريف

en: Expense List
ar: قائمة المصاريف

en: Expense Report
ar: تقرير المصاريف

en: Expenses
ar: نفقات

en: Export CSV
ar: تصدير CSV

en: Families
ar: العائلات

en: Family Member
ar: فرد من العائلة

en: Family Member Name & Email
ar: اسم عضو العائلة والبريد الإلكتروني

en: Family Members
ar: أفراد الأسرة

en: Family member
ar: فرد من العائلة

en: Family member Access Right
ar: حق وصول أفراد الأسرة

en: Father
ar: أب

en: Fax
ar: فاكس

en: Feb
ar: فبراير

en: February
ar: شهر فبراير

en: Female
ar: أنثى

en: File size limit 2 MB allow.
ar: حد حجم الملف المسموح به هو 2 ميغا بايت.

en: Finance/Payment Reports
ar: تقرير التمويل/الدفع

en: First
ar: أولاً

en: First Name
ar: الاسم الاول

en: Footer Description
ar: وصف التذييل

en: Footer setting
ar: إعداد التذييل

en: Forgot your password?
ar: نسيت رقمك السري؟

en: Frequency
ar: تكرار

en: Frequency Number Of Time
ar: عدد مرات التكرار

en: Frequency Number of Time
ar: تردد عدد الوقت

en: From
ar: من

en: From :
ar: من :

en: From:
ar: من:

en: Full Day
ar: يوم كامل

en: Full Name
ar: الاسم الكامل

en: GENERAL SETTINGS
ar: الاعدادات العامة

en: Gender
ar: جنس

en: General
ar: عام

en: General Setting
ar: الإعداد العام

en: General Settings
ar: الاعدادات العامة

en: Gift
ar: هدية

en: Gift Assigned  successfully
ar: تم تعيين الهدية بنجاح

en: Gift Assigned successfully
ar: تم تعيين الهدية بنجاح

en: Gift Got Date
ar: حصلت على هدية التاريخ

en: Gift Invoice Number
ar: رقم فاتورة الهدية

en: Gift Name
ar: اسم الهدية

en: Gift Price
ar: سعر الهدية

en: Gift Type
ar: نوع الهدية

en: Gifts
ar: الهدايا

en: Give Donation
ar: تبرع

en: Give Gift
ar: أعط هدية

en: Give Gift To Member
ar: إعطاء هدية للعضو

en: Give This Gift
ar: أعط هذه الهدية

en: Go
ar: يذهب

en: Grand Total
ar: المبلغ الإجمالي

en: Grand Total :
ar: المبلغ الإجمالي :

en: Graph
ar: رسم بياني

en: Group
ar: مجموعة

en: Group Details
ar: تفاصيل المجموعة

en: Group Image
ar: صورة المجموعة

en: Group Information
ar: معلومات المجموعة

en: Group List
ar: قائمة المجموعة

en: Group Member
ar: عضو المجموعة

en: Group Members Added successfully
ar: تمت إضافة أعضاء المجموعة بنجاح

en: Group Name
ar: أسم المجموعة

en: Group Name :
ar: أسم المجموعة :

en: Groups
ar: مجموعات

en: Guest Speaker
ar: المتحدث الضيف

en: Header
ar: رأس

en: Hong Kong Dollar
ar: الدولار هونج كونج

en: Hungarian Forint
ar: فورنت مجري

en: Husband
ar: الزوج

en: INVOICE
ar: فاتورة

en: Id
ar: هوية شخصية

en: Image
ar: صورة

en: Import CSV
ar: استيراد ملف CSV

en: Inbox
ar: صندوق الوارد

en: Income
ar: دخل

en: Income & Expense Report
ar: تقرير الدخل والمصروفات

en: Income Amount
ar: مبلغ الدخل

en: Income Entries
ar: إدخالات الدخل

en: Income Information
ar: معلومات الدخل

en: Income Label
ar: بطاقة الدخل

en: Income List
ar: قائمة الدخل

en: Income Report
ar: تقرير الدخل

en: Income Title
ar: عنوان الدخل

en: Income label
ar: بطاقة الدخل

en: Income, Expense & Net Profit
ar: الدخل والمصروفات وصافي الربح

en: Indian Rupee
ar: الروبية الهندية

en: Invoice Number
ar: رقم الفاتورة

en: Invoice Prefix
ar: بادئة الفاتورة

en: Invoice Prefix Setting
ar: إعداد بادئة الفاتورة

en: Invoice label
ar: تسمية الفاتورة

en: Invoice, Mail
ar: فاتورة ، بريد

en: Invoices
ar: الفواتير

en: Israeli New Sheqel
ar: شيكل إسرائيلي جديد

en: Issue By
ar: إصدار بواسطة

en: Jan
ar: يناير

en: January
ar: يناير

en: Japanese Yen
ar: الين الياباني

en: Join Church Date
ar: تاريخ تاريخ الكنيسة

en: Join Date
ar: تاريخ الانضمام

en: Join Date
ar: تاريخ الانضمام

en: Jul
ar: يوليو

en: July
ar: يوليو

en: Jun
ar: يونيو

en: June
ar: يونيه

en: Last
ar: آخر

en: Last 12 Months
ar: آخر 12 شهرًا

en: Last 3 Months
ar: آخر 3 أشهر

en: Last 6 Months
ar: آخر 6 أشهر

en: Last Month
ar: الشهر الماضي

en: Last Name
ar: الكنية

en: Last Week
ar: الأسبوع الماضي

en: Last Year
ar: العام الماضي

en: Licence Settings
ar: إعدادات الترخيص

en: Loading...
ar: جار التحميل...

en: Log Out
ar: تسجيل خروج

en: Login Information
ar: معلومات تسجيل الدخول

en: Login Link
ar: رابط تسجيل الدخول

en: Login Page Link
ar: رابط صفحة تسجيل الدخول

en: Logout
ar: تسجيل خروج

en: Mail Chimp API key
ar: مفتاح API Chimp Mail

en: Mail Template
ar: قالب البريد

en: Mail chimp API key
ar: مفتاح API الشمبانزي البريد

en: MailChimp list
ar: قائمة MailChimp

en: Mailing list
ar: القائمة البريدية

en: Malaysian Ringgit
ar: رينغيت ماليزي

en: Male
ar: ذكر

en: Management
ar: إدارة

en: Management Access Right
ar: حق الوصول للإدارة

en: Mar
ar: مارس

en: March
ar: يمشي

en: Marital Status
ar: الحالة الحالة الإجتماعية

en: Married
ar: متزوج

en: Max-Limit
ar: الحد الأقصى

en: May
ar: مايو

en: Member
ar: عضو

en: Member Access Right
ar: حق وصول الأعضاء

en: Member Added In Group Template
ar: تمت إضافة العضو في قالب المجموعة

en: Member Added In Ministry Template
ar: تمت إضافة العضو في نموذج الوزارة

en: Member Approved By Admin Template
ar: تمت الموافقة على العضو من قبل نموذج المسؤول

en: Member Approved successfully
ar: تمت الموافقة على العضو بنجاح

en: Member Attendance Report
ar: تقرير حضور الأعضاء

en: Member CSV Uploaded Successfully.
ar: تم تحميل ملف CSV للعضو بنجاح.

en: Member Id
ar: معرف العضو

en: Member Information
ar: معلومات الاعضاء

en: Member List
ar: معرف العضو

en: Member Name
ar: اسم عضو

en: Member Name & Email
ar: اسم العضو والبريد الإلكتروني

en: Member Removed Successfully From The Group.
ar: تمت إزالة العضو بنجاح من المجموعة.

en: Member Removed from the Ministry Successfully.
ar: إزالة عضو من الوزارة بنجاح.

en: Members
ar: أعضاء

en: Menu
ar: قائمة الطعام

en: Message
ar: رسالة

en: Message Comment
ar: تعليق الرسالة

en: Message Content
ar: محتوى الرسالة

en: Message Details
ar: تفاصيل الرسالة

en: Message For
ar: رسالة ل

en: Message Received Template
ar: نموذج استلام الرسالة

en: Message To
ar: رسالة إلى

en: Message deleted successfully
ar: تم حذف الرسالة بنجاح

en: Message sent successfully
ar: تم ارسال الرسالة بنجاح

en: Message successfully Sent.
ar: تم ارسال الرسالة بنجاح.

en: Messages
ar: رسائل

en: Method
ar: طريقة

en: Mexican Peso
ar: بيزو مكسيكي

en: Middle Name
ar: الاسم الوسطى

en: Ministry
ar: الوزارة

en: Ministry Attendance
ar: حضور الوزارة

en: Ministry Attendance List
ar: قائمة حضور الوزارة

en: Ministry Attendance Report
ar: تقرير حضور الوزارة

en: Ministry Details
ar: تفاصيل الوزارة

en: Ministry Image
ar: صورة الوزارة

en: Ministry Information
ar: معلومات الوزارة

en: Ministry List
ar: قائمة الوزارة

en: Ministry Member
ar: عضو الوزارة

en: Ministry Members Added successfully
ar: تمت إضافة أعضاء الوزارة بنجاح

en: Ministry Name
ar: اسم الوزارة

en: Ministry Name :
ar: اسم الوزارة:

en: Mobile No.
ar: رقم الموبايل.

en: Mobile Number
ar: رقم الهاتف المحمول

en: Mojoomla
ar: موجوملا

en: Month
ar: شهر

en: Monthly
ar: شهريا

en: Mother
ar: الأم

en: Multiple Booking Possible
ar: إمكانية الحجز المتعدد

en: Multiple Reservation
ar: متعددة الحجوزات

en: N/A
ar: غير متاح

en: Name
ar: اسم

en: Name Of Church
ar: اسم الكنيسة

en: Name Of Church
ar: اسم الكنيسة

en: Name Of Sender
ar: اسم المرسل

en: Name of Admin
ar: اسم المسؤول

en: Name of Member
ar: اسم العضو

en: Name of Memeber
ar: اسم Memeber

en: Name of Receiver
ar: اسم المتلقي

en: Name of User
ar: اسم المستخدم

en: Net Profit
ar: صافي الربح

en: Net Profit/Loss
ar: صافي الربح (الخسارة

en: New Password
ar: كلمة السر الجديدة

en: New Password And Confirm Password Did Not Match.
ar: كلمة المرور الجديدة وتأكيد كلمة المرور غير متطابقتين.

en: New Zealand Dollar
ar: الدولار النيوزيلندي

en: News Letter
ar: رسالة إخبارية

en: Newsletter
ar: النشرة الإخبارية

en: Next
ar: التالي

en: No
ar: رقم

en: No Data Availabel
ar: لا توجد بيانات متاحة

en: No Data Available
ar: لا تتوافر بيانات

en: No Family Member
ar: لا يوجد فرد من العائلة

en: No Group
ar: لا مجموعة

en: No Groups
ar: لا توجد مجموعات

en: No History available
ar: لا يوجد سجل متاح

en: No Of Family Members
ar: عدد أفراد الأسرة

en: No Upcoming Activity
ar: لا يوجد نشاط قادم

en: No Upcoming Birthday
ar: لا عيد ميلاد قادم

en: No Upcoming Donations list
ar: لا توجد قائمة التبرعات القادمة

en: No Upcoming Group
ar: لا توجد مجموعة قادمة

en: No Upcoming Invoice list
ar: لا توجد قائمة فاتورة قادمة

en: No Upcoming Ministry
ar: لا وزارة قادمة

en: No Upcoming Reservation
ar: لا يوجد حجز قادم

en: No Upcoming Sell Gift
ar: لا هدية بيع قادمة

en: No any document
ar: لا توجد أي وثيقة

en: No any member yet.
ar: لا يوجد أي عضو حتى الآن.

en: No data available in table
ar: لا توجد بيانات متوفرة في الجدول

en: No matching records found
ar: لم يتم العثور على سجلات مطابقة

en: No of Member
ar: عدد الأعضاء

en: No of Ministry
ar: رقم الوزارة

en: No of Times
ar: عدد الأوقات

en: No. of Amount
ar: رقم المبلغ

en: None
ar: لا أحد

en: Norwegian Krone
ar: كرونة نرويجية

en: Note: logo Size must be 190 X 56 PX And Color Should Be White.
ar: ملاحظة: يجب أن يكون حجم الشعار 190 × 56 بكسل واللون يجب أن يكون أبيض.

en: Notice
ar: يلاحظ

en: Notice Approved
ar: تمت الموافقة على الإخطار

en: Notice By
ar: إشعار بقلم

en: Notice Comment
ar: إشعار التعليق

en: Notice Content
ar: محتوى الإخطار

en: Notice Details
ar: تفاصيل الإشعار

en: Notice End Date
ar: تاريخ انتهاء الإشعار

en: Notice Information
ar: معلومات الإخطار

en: Notice List
ar: قائمة الإشعارات

en: Notice Page Link
ar: إشعار ارتباط الصفحة

en: Notice Start Date
ar: تاريخ بدء الإخطار

en: Notice Start Date To End Date
ar: تاريخ بدء الإشعار حتى تاريخ الانتهاء

en: Notice Title
ar: عنوان الإخطار

en: Notifications
ar: إشعارات

en: Nov
ar: نوفمبر

en: November
ar: شهر نوفمبر

en: Number Of Family Member
ar: عدد أفراد الأسرة

en: Number of Participant
ar: عدد المشاركين

en: Occupation
ar: إشغال

en: Occupied
ar: احتل

en: Oct
ar: أكتوبر

en: Official Phone Number
ar: رقم الهاتف الرسمي

en: On this Date and time already booked reservation
ar: في هذا التاريخ والوقت حجزت بالفعل

en: Only CSV file are allow.
ar: يسمح فقط بملف CSV.

en: Only Document , PDF , PPT and XML File Allowed.
ar: مسموح فقط بالمستند و PDF و PPT و XML.

en: Only JPG , PNG , JPEG , GIF file are allowed.
ar: يُسمح فقط بملفات JPG و PNG و JPEG و GIF.

en: Only PDF files are allowed!
ar: يسمح فقط بملفات PDF!

en: Only audio formats files are allowed!
ar: يسمح فقط بملفات تنسيقات الصوت!

en: Only image files are allowed!
ar: يسمح فقط بملفات الصور!

en: Only image formats are allow.
ar: يسمح فقط بتنسيقات الصور.

en: Only jpeg ,jpg ,png and gif files are allowed!.
ar: يُسمح فقط بملفات jpeg و jpg و png و gif!.

en: Only jpeg jpg png and gif files are allowed!.
ar: يُسمح فقط بملفات jpeg jpg png و gif!.

en: Only jpg jpeg png and gif files are allowed!.
ar: يُسمح فقط بملفات jpg jpeg png و gif!.

en: Only jpg,jpeg,png and gif files are allowed!.
ar: يُسمح فقط بملفات jpg و jpeg و png و gif!.

en: Only video formats files are allowed!
ar: يسمح فقط بملفات تنسيقات الفيديو!

en: Other
ar: آخر

en: Other End Time should be greater than Start Time
ar: يجب أن يكون وقت الانتهاء الآخر أكبر من وقت البدء

en: Other Informaiton
ar: معلومات أخرى Informaiton

en: Other Information
ar: معلومات أخرى

en: Other Logo
ar: شعار آخر

en: Other Service Date
ar: تاريخ خدمة أخرى

en: Other Service End Time
ar: وقت انتهاء الخدمة الأخرى

en: Other Service Start Time
ar: وقت بدء الخدمة الأخرى

en: Other Service Type
ar: نوع الخدمة الأخرى

en: Other Start Time To End time
ar: وقت بدء آخر حتى وقت الانتهاء

en: Other Title
ar: عنوان آخر

en: Other title
ar: عنوان آخر

en: Out of
ar: بعيدا عن المكان

en: OwnData
ar: بيانات خاصة

en: PAYPAL PAYMENT SETTING
ar: إعداد الدفع باي بال

en: PDF
ar: بي دي إف

en: Page Link
ar: رابط الصفحة

en: Paid
ar: مدفوع

en: Part Paid
ar: جزء مدفوع

en: Participant Capacity
ar: قدرة المشارك

en: Participant value must be less than or equals to the capacity
ar: يجب أن تكون قيمة المشارك أقل من أو تساوي السعة

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Pastoral
ar: رعوي

en: Pastoral Date
ar: التاريخ الرعوي

en: Pastoral Description
ar: الوصف الرعوي

en: Pastoral Details
ar: التفاصيل الرعوية

en: Pastoral Information
ar: المعلومات الرعوية

en: Pastoral List
ar: قائمة رعوية

en: Pastoral Page Link
ar: رابط الصفحة الرعوية

en: Pastoral Time
ar: الوقت الرعوي

en: Pastoral Title
ar: عنوان رعوي

en: Pay Method
ar: طريقة الدفع

en: Payment
ar: دفع

en: Payment Data
ar: بيانات الدفع

en: Payment Link
ar: رابط الدفع

en: Payment Method
ar: طريقة الدفع او السداد

en: Payment Prefix
ar: بادئة الدفع

en: Payment Prefix Setting
ar: إعداد بادئة الدفع

en: Payment Received Against Transaction Invoice Template
ar: الدفع المستلم مقابل نموذج فاتورة المعاملة

en: Payment Received against Transaction Invoice Template
ar: الدفع المستلم مقابل نموذج فاتورة المعاملة

en: Payment Report
ar: تقرير الدفع

en: Payment Report By Month
ar: تقرير الدفع حسب الشهر

en: Payment Status
ar: حالة السداد

en: Payment Type
ar: نوع الدفع

en: Paypal Email Id
ar: معرف البريد الإلكتروني باي بال

en: Period
ar: فترة

en: Personal Information
ar: معلومات شخصية

en: Personal Information
ar: معلومات شخصية

en: Philippine Peso
ar: بيزو فلبيني

en: Phone
ar: هاتف

en: Phone No
ar: رقم الهاتف

en: Photo
ar: صورة

en: Please Enter Confirm Password.
ar: الرجاء إدخال تأكيد كلمة المرور.

en: Please Enter New Password.
ar: الرجاء إدخال كلمة مرور جديدة.

en: Please Select Activity
ar: يرجى تحديد النشاط

en: Please Select Ministry
ar: الرجاء تحديد الوزارة

en: Please Select atleast One Image.
ar: يرجى تحديد صورة واحدة على الأقل.

en: Please at least one member
ar: من فضلك عضو واحد على الأقل

en: Please fill out all the required fields
ar: يرجى ملء جميع الحقول المطلوبة

en: Please provide correct Envato purchase key.
ar: يرجى تقديم مفتاح شراء Envato الصحيح.

en: Please select at least one record.
ar: الرجاء تحديد سجل واحد على الأقل.

en: Please select atleast one users to reply
ar: الرجاء تحديد مستخدم واحد على الأقل للرد

en: Pledge Invoice Number
ar: رقم فاتورة التعهد

en: Pledges
ar: التعهدات

en: Pledges Amount
ar: مبلغ التعهدات

en: Pledges Details
ar: تفاصيل التعهدات

en: Pledges End Date
ar: تاريخ انتهاء التعهدات

en: Pledges Entries
ar: إدخالات التعهدات

en: Pledges Information
ar: معلومات التعهدات

en: Pledges List
ar: قائمة التعهدات

en: Pledges Page Link
ar: رابط صفحة التعهدات

en: Pledges Start Date
ar: تاريخ بدء التعهدات

en: Pledges Total Amount
ar: المبلغ الإجمالي للتعهدات

en: Pledges frequecy
ar: تكرار التعهدات

en: Polish Zloty
ar: الزلوتي البولندي

en: Pound Sterling
ar: الجنيه الاسترليني

en: Present
ar: الحالي

en: Previous
ar: سابق

en: Price
ar: سعر

en: Print
ar: مطبعة

en: Processing...
ar: يعالج...

en: Product
ar: منتج

en: Profile Image
ar: صورة الملف الشخصي

en: Profile picture updated successfully.
ar: تم تحديث صورة الملف الشخصي بنجاح.

en: Publish
ar: ينشر

en: Record End Time
ar: سجل وقت الانتهاء

en: Record End Time should be greater than Start Time.
ar: يجب أن يكون "وقت انتهاء السجل" أكبر من "وقت البدء".

en: Record Start Time
ar: سجل وقت البدء

en: Record Updated Successfully.
ar: تم تحديث السجل بنجاح.

en: Record Updated successfully
ar: تم تحديث السجل بنجاح

en: Record deleted successfully
ar: تم حذف السجل بنجاح

en: Record inserted successfully
ar: تم ادراج السجل بنجاح

en: Record inserted successfully.
ar: تم ادراج السجل بنجاح.

en: Record updated successfully
ar: تم تحديث السجل بنجاح

en: Record updated successfully.
ar: تم تحديث السجل بنجاح.

en: Recurrence
ar: تكرار

en: Registration
ar: تسجيل

en: Registration Email Template
ar: نموذج البريد الإلكتروني للتسجيل

en: Registration Email Template
ar: نموذج البريد الإلكتروني للتسجيل

en: Registration complete.Your account active after admin can approve.
ar: اكتمل التسجيل حسابك نشط بعد أن يوافق المسؤول.

en: Regular Member
ar: عضو عادي

en: Rehearsal
ar: بروفة

en: Relation
ar: علاقة

en: Religion Information
ar: معلومات الدين

en: Repeat Date
ar: كرر التاريخ

en: Reply
ar: رد

en: Reply By :
ar: الرد من قبل :

en: Reply To :
ar: الرد على :

en: Report
ar: تقرير

en: Reports
ar: التقارير

en: Request Before Days
ar: طلب قبل أيام

en: Reservation
ar: تحفظ

en: Reservation Details
ar: تفاصيل الحجز

en: Reservation End Time*
ar: وقت انتهاء الحجز *

en: Reservation Information
ar: معلومات الحجز

en: Reservation List
ar: قائمة الحجز

en: Reservation Start Time*
ar: وقت بدء الحجز *

en: Reservations
ar: التحفظات

en: Reserve End Date
ar: تاريخ انتهاء الاحتياطي

en: Reserve End Date*
ar: تاريخ انتهاء الاحتياطي *

en: Reserve Start Date
ar: تاريخ بدء الحجز

en: Reserved By
ar: محفوظة بواسطة

en: Reserved Date
ar: التاريخ المحجوز

en: Reserved End Date
ar: تاريخ الانتهاء المحجوز

en: Role Of User
ar: دور المستخدم

en: Room History
ar: تاريخ الغرفة

en: Room Information
ar: معلومات الغرفة

en: Room List
ar: قائمة غرفة

en: Room Title
ar: عنوان الغرفة

en: Save
ar: يحفظ

en: Save Activity
ar: حفظ النشاط

en: Save Attendance
ar: حفظ الحضور

en: Save Document
ar: حفظ المستند

en: Save Expense
ar: حفظ المصاريف

en: Save Family
ar: حفظ الأسرة

en: Save Group
ar: حفظ المجموعة

en: Save Income
ar: وفر الدخل

en: Save Member
ar: حفظ العضو

en: Save Notice
ar: حفظ الإخطار

en: Save Pastoral
ar: حفظ الرعوية

en: Save Pledge
ar: حفظ التعهد

en: Save Reservation
ar: حفظ الحجز

en: Save Room
ar: حفظ الغرفة

en: Save Sell Gift
ar: حفظ بيع هدية

en: Save Sermon
ar: حفظ الخطبة

en: Save Service
ar: حفظ الخدمة

en: Save Spiritual Gift
ar: حفظ الهدية الروحية

en: Save Transaction
ar: حفظ المعاملة

en: Save Venue
ar: حفظ المكان

en: Saves
ar: يحفظ

en: Search for Equipment...
ar: البحث عن معدات ...

en: Search for Users...
ar: البحث عن مستخدمين ...

en: Search for equipment...
ar: البحث عن معدات ...

en: Search for group...
ar: بحث عن مجموعة ...

en: Search for ministry...
ar: البحث عن وزارة ...

en: Search for users...
ar: بحث عن مستخدمين ...

en: Search...
ar: يبحث...

en: Search:
ar: يبحث:

en: Select
ar: يختار

en: Select Activity
ar: حدد النشاط

en: Select Activity Category
ar: حدد فئة النشاط

en: Select Activity Name
ar: حدد اسم النشاط

en: Select All
ar: اختر الكل

en: Select Applicant
ar: حدد مقدم الطلب

en: Select CSV file
ar: حدد ملف CSV

en: Select Campaign
ar: حدد الحملة

en: Select Currency
ar: اختر العملة

en: Select Date Format
ar: حدد تنسيق التاريخ

en: Select Donations Type
ar: حدد نوع التبرعات

en: Select Equipment
ar: حدد المعدات

en: Select Frequency
ar: حدد التردد

en: Select Gift
ar: حدد هدية

en: Select Gift Type
ar: اختر نوع الهدية

en: Select Group
ar: اختر مجموعة

en: Select Group Name
ar: حدد اسم المجموعة

en: Select Group/Members
ar: حدد المجموعة / الأعضاء

en: Select Member
ar: حدد عضو

en: Select Ministry
ar: اختر الوزارة

en: Select Ministry Name
ar: حدد اسم الوزارة

en: Select Payment Method
ar: اختار طريقة الدفع

en: Select Profile Picture
ar: حدد صورة الملف الشخصي

en: Select Relation
ar: حدد العلاقة

en: Select Report Type
ar: حدد نوع التقرير

en: Select Sermon Type
ar: اختر نوع الخطبة

en: Select Service Type
ar: حدد نوع الخدمة

en: Select Song Category
ar: حدد فئة الأغنية

en: Select Venue
ar: حدد المكان

en: Select all
ar: اختر الكل

en: Select list
ar: حدد القائمة

en: Select user to reply
ar: حدد المستخدم للرد

en: Select users to reply
ar: حدد المستخدمين للرد

en: Selecte year
ar: اختر السنة

en: Sell Date
ar: تاريخ البيع

en: Sell Gift
ar: بيع الهدايا

en: Sell Gift Details
ar: بيع تفاصيل الهدايا

en: Sell Gift Information
ar: بيع معلومات الهدايا

en: Sell Gift List
ar: بيع قائمة الهدايا

en: Sell Gifts
ar: بيع الهدايا

en: Sell Gifts List
ar: بيع قائمة الهدايا

en: Sell Spiritual Gift Template
ar: بيع قالب الهدية الروحية

en: Selling Date
ar: تاريخ البيع

en: Send
ar: إرسال

en: Send Campaign
ar: أرسل الحملة

en: Send Message
ar: أرسل رسالة

en: Sent
ar: أرسلت

en: Sent Item
ar: العنصر المرسل

en: Sep
ar: سبتمبر

en: September
ar: سبتمبر

en: Sermon Added By
ar: أضيفت الخطبة بواسطة

en: Sermon Content
ar: محتوى الخطبة

en: Sermon Content Type
ar: نوع محتوى الخطبة

en: Sermon Description
ar: وصف الخطبة

en: Sermon List
ar: قائمة الخطب

en: Sermon Page Link
ar: رابط صفحة الخطبة

en: Sermon Title
ar: عنوان الخطبة

en: Sermon Type
ar: نوع الخطبة

en: Service
ar: خدمة

en: Service Details
ar: تفاصيل الخدمة

en: Service End Date
ar: تاريخ انتهاء الخدمة

en: Service End Time
ar: وقت انتهاء الخدمة

en: Service End Time*
ar: وقت انتهاء الخدمة*

en: Service Information
ar: معلومات الخدمة

en: Service Name
ar: اسم الخدمة

en: Service Page Link
ar: رابط صفحة الخدمة

en: Service Start Date
ar: تاريخ بدء الخدمة

en: Service Start Time
ar: وقت بدء الخدمة

en: Service Start Time*
ar: وقت بدء الخدمة*

en: Service Title
ar: عنوان الخدمة

en: Service Type
ar: نوع الخدمة

en: Service Type Name
ar: اسم نوع الخدمة

en: Services
ar: خدمات

en: Setting
ar: ضبط

en: Setting saved successfully.
ar: تم حفظ الإعداد بنجاح.

en: Settings
ar: إعدادات

en: Show _MENU_ entries
ar: إظهار إدخالات _MENU_

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
ar: إظهار 0 إلى 0 من 0 مدخلات

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
ar: إظهار _START_ إلى _END_ من _TOTAL_ من الإدخالات

en: Singapore Dollar
ar: دولار سينغافوري

en: Sister
ar: أخت

en: Skyp Id
ar: معرف سكايب

en: Skype Id
ar: هوية السكايب

en: Son
ar: ابن

en: Song
ar: أغنية

en: Song Added By
ar: أضيفت الأغنية بواسطة

en: Song Category
ar: فئة الأغنية

en: Song Description
ar: وصف الأغنية

en: Song Information
ar: معلومات الأغنية

en: Song Name
ar: إسم الأغنية

en: Song Page Link
ar: رابط صفحة الأغنية

en: Songs
ar: الأغاني

en: South African Rand
ar: راند جنوب أفريقيا

en: Speaker Name
ar: اسم المتحدث

en: Spiritual Gift
ar: هبة روحية

en: Spiritual Gifts
ar: المواهب الروحية

en: Spiritual Gifts List
ar: قائمة الهدايا الروحية

en: Start Date
ar: تاريخ البدء

en: Start Date To End Date
ar: تاريخ البدء حتى تاريخ الانتهاء

en: Start Time
ar: وقت البدء

en: Start Time To End Time
ar: وقت البدء حتى وقت الانتهاء

en: Start Time To End time
ar: وقت البدء حتى وقت الانتهاء

en: Starting Year
ar: سنة البدء

en: State
ar: حالة

en: Status
ar: حالة

en: Status :
ar: حالة :

en: Subject
ar: موضوعات

en: Submit
ar: يُقدِّم

en: Subtotal :
ar: المجموع الفرعي:

en: Supplier Name
ar: اسم المورد

en: Swedish Krona
ar: كرونة سويدية

en: Swiss Franc
ar: فرنك سويسري

en: Sync Mail
ar: مزامنة البريد

en: Synchronize Mail Successfully
ar: مزامنة البريد بنجاح

en: Taiwan New Dollar
ar: الدولار التايواني الجديد

en: Take/View  Attendance
ar: أخذ / عرض الحضور

en: Tap on above icon to add your first Record.
ar: اضغط على الأيقونة أعلاه لإضافة السجل الأول الخاص بك.

en: Tap on above icon to import CSV.
ar: اضغط على الأيقونة أعلاه لاستيراد ملف CSV.

en: Thai Baht
ar: البات التايلندي

en: The Group Name
ar: اسم المجموعة

en: The Member Name
ar: اسم العضو

en: The Ministry Name
ar: اسم الوزارة

en: There is not enough data to generate report.
ar: لا توجد بيانات كافية لإنشاء التقرير.

en: There seems to be some problem please try after sometime or contact us on sales@dasinfomeida.com
ar: يبدو أن هناك بعض المشاكل يرجى المحاولة بعد وقت أو الاتصال بنا على sales@dasinfomeida.com

en: This Month
ar: هذا الشهر

en: This Week
ar: هذا الاسبوع

en: This Year
ar: هذا العام

en: This group have no members.
ar: هذه المجموعة ليس لديها أعضاء.

en: This ministry have no members.
ar: هذه الوزارة ليس لها أعضاء.

en: Title Name
ar: اسم العنوان

en: To
ar: إلى

en: Today
ar: اليوم

en: Today Attendance
ar: الحضور اليوم

en: Total Amount
ar: المبلغ الإجمالي

en: Total Expense
ar: المصاريف الكلية

en: Total Income
ar: إجمالي الدخل

en: Total Member
ar: إجمالي الأعضاء

en: Total Members
ar: مجموع الأعضاء

en: Total Participant
ar: إجمالي المشاركين

en: Transaction
ar: عملية

en: Transaction Date
ar: تاريخ الصفقة

en: Transaction Entries
ar: إدخالات المعاملات

en: Transaction Information
ar: معلومات عملية

en: Transaction List
ar: قائمة المعاملات

en: Transaction/Donation
ar: المعاملة/التبرع

en: Transaction/Donation Report
ar: تقرير المعاملات/التبرع

en: Transactions
ar: المعاملات

en: Turkish Lira
ar: الليرة التركية

en: U.S. Dollar
ar: الدولار الأمريكي

en: Unmarried
ar: اعزب

en: Unpaid
ar: غير مدفوعة

en: Upload  image
ar: تحميل الصور

en: Upload CSV File
ar: تحميل ملف CSV

en: Upload Cover Image
ar: تحميل صورة الغلاف

en: Upload Gift
ar: تحميل هدية

en: Upload Group Image
ar: تحميل صورة المجموعة

en: Upload Image
ar: تحميل الصور

en: Upload Ministry Image
ar: تحميل صورة الوزارة

en: Upload Profile
ar: تحميل الملف الشخصي

en: Upload Profile Image
ar: تحميل صورة الملف الشخصي

en: Upload Sermon
ar: تحميل الخطبة

en: Upload Song
ar: تحميل الأغنية

en: Upload image
ar: تحميل الصور

en: Usage Title
ar: عنوان الاستخدام

en: Use Paymaster Payment Gateways
ar: استخدم بوابات دفع Paymaster

en: Use title :
ar: استخدم العنوان:

en: User Can Change Profile Picture
ar: يمكن للمستخدم تغيير صورة الملف الشخصي

en: User Name
ar: اسم االمستخدم

en: User Role
ar: دور المستخدم

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Username Or Emailid All Ready Exist.
ar: اسم المستخدم أو معرف البريد الإلكتروني جاهز بالكامل.

en: Users
ar: المستخدمون

en: Venue
ar: مكان

en: Venue Details
ar: تفاصيل المكان

en: Venue Information
ar: معلومات المكان

en: Venue Name
ar: اسم المكان

en: Venue Title
ar: عنوان المكان

en: Venues
ar: الأماكن

en: Video
ar: فيديو

en: View
ar: رأي

en: View  Attendance
ar: عرض الحضور

en: View Accountant
ar: عرض Accountant

en: View Check-in
ar: عرض Check-in

en: View Document
ar: عرض المستند

en: View Donation Link
ar: مشاهدة رابط التبرع

en: View Expense
ar: مشاهدة ملف

en: View Family Member
ar: عرض أفراد العائلة

en: View Gifts
ar: مشاهدة الهدايا

en: View Invoice
ar: عرض الفاتورة

en: View Member
ar: مشاهدة العضو

en: View Sermon
ar: مشاهدة ملف Sermon

en: View Sermon List
ar: مشاهدة قائمة المواعظ

en: View Spiritual Gift
ar: شاهد الهبة الروحية

en: View Spiritual Gifts
ar: شاهد المواهب الروحية

en: View income
ar: عرض الدخل

en: Volunteer
ar: تطوع

en: Volunteer Member
ar: عضو متطوع

en: Want to take past date attendance?
ar: تريد أن تأخذ الحضور التاريخ الماضي؟

en: Wed
ar: تزوج

en: Weekly
ar: أسبوعي

en: Welcome To Dashboard, Admin
ar: مرحبًا بك في لوحة التحكم، أيها المشرف

en: Wife
ar: زوجة

en: Wish
ar: رغبة

en: Worship
ar: يعبد

en: Year
ar: سنة

en: Yearly
ar: سنوي

en: Yes
ar: نعم

en: You can use following variables in the email template:
ar: يمكنك استخدام المتغيرات التالية في قالب البريد الإلكتروني:

en: Your file is ready. You can download it from
ar: ملفك جاهز. يمكنك تنزيله من

en: Youth
ar: شباب

en: Zip Code
ar: الرمز البريدي

en: [Max-Limit:
ar: [الحد الأقصى:

en: accountant
ar: محاسب

en: activity
ar: نشاط

en: add Message
ar: اضافة رسالة

en: administrator
ar: مدير

en: adults
ar: الكبار

en: adults,children
ar: الكبار والأطفال

en: adults,families
ar: الكبار والعائلات

en: adults,families,children
ar: الكبار والعائلات والأطفال

en: adults,families,youth
ar: الكبار والعائلات والشباب

en: adults,families,youth,children
ar: الكبار والعائلات والشباب والأطفال

en: adults,youth
ar: الكبار والشباب

en: adults,youth,children
ar: الكبار والشباب والأطفال

en: audio
ar: صوتي

en: bank_transfer
ar: حوالة بنكية

en: cash
ar: السيولة النقدية

en: check
ar: التحقق من

en: check-in Page Link
ar: تحقق في رابط الصفحة

en: check-out Page Link
ar: تحقق من رابط الصفحة

en: children
ar: الأطفال

en: families
ar: العائلات

en: families,children
ar: العائلات والأطفال

en: families,youth
ar: العائلات والشباب

en: families,youth,children
ar: عائلات ، شباب ، أطفال

en: female
ar: أنثى

en: image
ar: صورة

en: male
ar: الذكر

en: member
ar: عضو

en: ministry
ar: الوزارة

en: payment
ar: دفع

en: pdf
ar: بي دي إف

en: please fill in the required fields
ar: يرجى تعبئة الحقول المطلوبة

en: product
ar: منتج

en: service
ar: الخدمات

en: video
ar: فيديو

en: view Song
ar: مشاهدة اغنية

en: youth
ar: شباب
