Church Management System - en to cs_CZ translation catalogue (945 entries)

en:  Access Right
cs_CZ:  Přistupová práva

en:  Days
cs_CZ:  Dny

en:  Seats
cs_CZ:  Sedadla

en:  Sermon Information
cs_CZ:  Informace o kázání

en:  Spiritual Gift Information
cs_CZ:  Informace o duchovních dárcích

en:  To
cs_CZ:  Na

en: &nbsp;Fri
cs_CZ: pá

en: &nbsp;Mon
cs_CZ: Po

en: &nbsp;Sat
cs_CZ: sobota

en: &nbsp;Sun
cs_CZ: slunce

en: &nbsp;Thu
cs_CZ: Čtvrtek

en: &nbsp;Tue
cs_CZ: út

en: &nbsp;Wed
cs_CZ: Wen

en: (Date:
cs_CZ: (Datum:

en: (Day:
cs_CZ: (Den:

en: (filtered from _MAX_ total entries)
cs_CZ: (filtrováno z celkového počtu _MAX_ záznamů)

en: -Time)
cs_CZ: -Čas)

en: 1 Time
cs_CZ: 1 krát

en: 12/31/2022
cs_CZ: 31. 12. 2022

en: : activate to sort column ascending
cs_CZ: : aktivujte pro řazení sloupců vzestupně

en: : activate to sort column descending
cs_CZ: : aktivujte pro řazení sloupců sestupně

en: ADD
cs_CZ: PŘIDAT

en: Absent
cs_CZ: Chybí

en: Access Rights
cs_CZ: Přístupová práva

en: Account
cs_CZ: Účet

en: Account Settings
cs_CZ: Nastavení účtu

en: Accountant
cs_CZ: Účetní

en: Accountant Access Right
cs_CZ: Účetní přístupové právo

en: Accountant Email
cs_CZ: E-mail účetního

en: Accountant Name
cs_CZ: Jméno účetní

en: Action
cs_CZ: Akce

en: Active
cs_CZ: Aktivní

en: Activities
cs_CZ: Činnosti

en: Activity
cs_CZ: Aktivita

en: Activity Attendance
cs_CZ: Docházka na činnost

en: Activity Attendance List
cs_CZ: Prezenční listina aktivity

en: Activity Attendance Report
cs_CZ: Zpráva o docházce na činnost

en: Activity Category
cs_CZ: Kategorie aktivity

en: Activity Category Name
cs_CZ: Název kategorie aktivity

en: Activity Details
cs_CZ: Podrobnosti aktivity

en: Activity End Date
cs_CZ: Datum ukončení činnosti

en: Activity End Time
cs_CZ: Čas ukončení aktivity

en: Activity End Time*
cs_CZ: Čas ukončení aktivity*

en: Activity Information
cs_CZ: Informace o činnosti

en: Activity Name
cs_CZ: Název aktivity

en: Activity Page Link
cs_CZ: Odkaz na stránku aktivity

en: Activity Record End Time
cs_CZ: Čas ukončení záznamu aktivity

en: Activity Record Start Time
cs_CZ: Čas zahájení záznamu aktivity

en: Activity Reoccurence
cs_CZ: Opakovaný výskyt aktivity

en: Activity Report
cs_CZ: Zpráva o činnosti

en: Activity Report By Month
cs_CZ: Zpráva o činnosti podle měsíce

en: Activity Reports
cs_CZ: Zprávy o činnosti

en: Activity Start Date
cs_CZ: Datum zahájení činnosti

en: Activity Start Time
cs_CZ: Čas zahájení činnosti

en: Activity Start Time*
cs_CZ: Čas zahájení aktivity*

en: Activity Title
cs_CZ: Název aktivity

en: Activity Venue
cs_CZ: Místo konání

en: Add
cs_CZ: Přidat

en: Add Accountant
cs_CZ: Přidat účetní

en: Add Activity
cs_CZ: Přidat aktivitu

en: Add Activity Category
cs_CZ: Přidat kategorii aktivity

en: Add Activity Template
cs_CZ: Přidat šablonu aktivity

en: Add Document
cs_CZ: Přidat dokument

en: Add Donation Template
cs_CZ: Přidat darovací šablonu

en: Add Donation Type
cs_CZ: Přidat typ daru

en: Add Equipment
cs_CZ: Přidat vybavení

en: Add Expense
cs_CZ: Přidat náklady

en: Add Family Member
cs_CZ: Přidat člena rodiny

en: Add Group
cs_CZ: Přidat skupinu

en: Add Group Member
cs_CZ: Přidat člena skupiny

en: Add Income
cs_CZ: Přidat příjem

en: Add Income Template
cs_CZ: Přidat šablonu příjmu

en: Add Member
cs_CZ: Přidat člena

en: Add Members
cs_CZ: Přidat členy

en: Add Message
cs_CZ: Přidat zprávu

en: Add Ministry
cs_CZ: Přidat ministerstvo

en: Add Ministry Member
cs_CZ: Přidat člena ministerstva

en: Add Notice
cs_CZ: Přidat upozornění

en: Add Notice Admin Template
cs_CZ: Přidat šablonu pro správu oznámení

en: Add Notice Email Template
cs_CZ: Přidat šablonu e-mailu s upozorněním

en: Add Notice Template
cs_CZ: Přidat šablonu oznámení

en: Add Or Remove
cs_CZ: Přidat nebo odebrat

en: Add Other User in System Template
cs_CZ: Přidat dalšího uživatele do šablony systému

en: Add Other User in system Template
cs_CZ: Přidat dalšího uživatele do šablony systému

en: Add Pastoral
cs_CZ: Přidejte pastorační

en: Add Pastoral Template
cs_CZ: Přidat pastorační šablonu

en: Add Pledge
cs_CZ: Přidat závazek

en: Add Pledges
cs_CZ: Přidat sliby

en: Add Pledges Template
cs_CZ: Přidat šablonu slibů

en: Add Reservation
cs_CZ: Přidat rezervaci

en: Add Room
cs_CZ: Přidat místnost

en: Add Sell Gift
cs_CZ: Přidat prodat dárek

en: Add Sermon
cs_CZ: Přidejte kázání

en: Add Sermon List
cs_CZ: Přidat seznam kázání

en: Add Sermon Template
cs_CZ: Přidat šablonu kázání

en: Add Service
cs_CZ: Přidat službu

en: Add Service Template
cs_CZ: Přidat šablonu služby

en: Add Service Type
cs_CZ: Přidat typ služby

en: Add Song
cs_CZ: Přidat skladbu

en: Add Song Category
cs_CZ: Přidat kategorii skladby

en: Add Song Template
cs_CZ: Přidat šablonu písně

en: Add Spiritual Gift
cs_CZ: Přidejte duchovní dar

en: Add Spiritual Gifts
cs_CZ: Přidejte duchovní dary

en: Add Transaction
cs_CZ: Přidat transakci

en: Add Transaction Template
cs_CZ: Přidat šablonu transakce

en: Add Venue
cs_CZ: Přidat místo konání

en: Address
cs_CZ: Adresa

en: Address Information
cs_CZ: Informace o adrese

en: Adults
cs_CZ: Dospělí

en: All Accountants
cs_CZ: Všichni účetní

en: All Day
cs_CZ: Celý den

en: All Members
cs_CZ: Všichni členové

en: All Selected
cs_CZ: Všechny vybrané

en: All rights reserved.
cs_CZ: Všechna práva vyhrazena.

en: Allow multiple reservation in the same period
cs_CZ: Povolit vícenásobné rezervace ve stejném období

en: Amount
cs_CZ: Množství

en: Applicant
cs_CZ: Žadatel

en: Approve
cs_CZ: Schválit

en: Apr
cs_CZ: dubna

en: April
cs_CZ: duben

en: Are you sure want to delete this record?
cs_CZ: Opravdu chcete tento záznam smazat?

en: Are you sure you want to delete this record?
cs_CZ: Opravdu chcete tento záznam smazat?

en: Attendance
cs_CZ: Účast

en: Attendance Date
cs_CZ: Datum účasti

en: Attendance List
cs_CZ: Prezenční listina

en: Attendance Report
cs_CZ: Prezenční zpráva

en: Attendance Reports
cs_CZ: Prezenční zprávy

en: Attendance Status
cs_CZ: Stav docházky

en: Attendance Type
cs_CZ: Typ docházky

en: Attendance saved successfully!
cs_CZ: Účast byla úspěšně uložena!

en: Attendance successfully saved!
cs_CZ: Účast byla úspěšně uložena!

en: Attendence Date
cs_CZ: Datum účasti

en: Audio
cs_CZ: Zvuk

en: Auguest
cs_CZ: srpna

en: August
cs_CZ: srpen

en: Australian Dollar
cs_CZ: Australský dolar

en: Available
cs_CZ: K dispozici

en: Back to wp-admin
cs_CZ: Zpět na wp-admin

en: Bank Transfer
cs_CZ: Bankovní převod

en: Baptist Date
cs_CZ: Baptistické datum

en: Bill To :
cs_CZ: Fakturovat komu:

en: Birth Date
cs_CZ: Datum narození

en: Birthday Date
cs_CZ: Datum narozenin

en: Birthday List
cs_CZ: Seznam narozenin

en: Book
cs_CZ: Rezervovat

en: Brazilian Real
cs_CZ: Brazilský Real

en: Brother
cs_CZ: Bratr

en: Calendar
cs_CZ: Kalendář

en: Campaign
cs_CZ: Kampaň

en: Campaign Tests Not Sent!
cs_CZ: Testy kampaně nebyly odeslány!

en: Campaign Tests Sent!
cs_CZ: Testy kampaně odeslány!

en: Campaign list
cs_CZ: Seznam kampaní

en: Canadian Dollar
cs_CZ: Kanadský dolar

en: Capacity
cs_CZ: Kapacita

en: Capacity Seats
cs_CZ: Kapacita míst

en: Cash
cs_CZ: Hotovost

en: Category Name
cs_CZ: Název Kategorie

en: Check
cs_CZ: Šek

en: Check In Date
cs_CZ: Datum příjezdu

en: Check Out Date
cs_CZ: Zkontrolovat datum

en: Check-In
cs_CZ: Odbavení

en: Check-In Information
cs_CZ: Informace o odbavení

en: Check-In church venue Template
cs_CZ: Šablona pro přihlášení do kostela

en: Check-In successfully
cs_CZ: Přihlášení proběhlo úspěšně

en: Check-Out
cs_CZ: Překontrolovat

en: Check-Out From Church Venue Template
cs_CZ: Check-out ze šablony místa konání kostela

en: Check-in Date
cs_CZ: Datum příjezdu

en: Check-out Date
cs_CZ: Zkontrolovat datum

en: Check-out successfully
cs_CZ: Úspěšné odhlášení

en: Cheked-in Date
cs_CZ: Datum přihlášení

en: Cheked-out Date
cs_CZ: Datum odhlášení

en: Children
cs_CZ: Děti

en: Choose Image
cs_CZ: Vyberte Obrázek

en: Choose image
cs_CZ: Vyberte obrázek

en: Church Address
cs_CZ: Adresa kostela

en: Church Header Logo
cs_CZ: Logo záhlaví kostela

en: Church Management
cs_CZ: Správa církve

en: Church Management System
cs_CZ: Systém řízení církve

en: Church Management System for wordpress plugin is ideal way to manage complete Church operation. It has different user roles like Member, Volunteer, Accountant and Admin users.
cs_CZ: Church Management System for wordpress plugin je ideální způsob, jak spravovat kompletní církevní provoz. Má různé uživatelské role, jako jsou uživatelé Člen, Dobrovolník, Účetní a Správce.

en: Church Name
cs_CZ: Jméno církve

en: City
cs_CZ: Město

en: Class
cs_CZ: Třída

en: Close
cs_CZ: Zavřít

en: Comment
cs_CZ: Komentář

en: Compose
cs_CZ: Komponovat

en: Confirm Password
cs_CZ: Potvrďte heslo

en: Contact Information
cs_CZ: Kontaktní informace

en: Copyright
cs_CZ: autorská práva

en: Country
cs_CZ: Země

en: Country Code
cs_CZ: Kód země

en: Create Expense Entry
cs_CZ: Vytvořit položku výdajů

en: Create Income Entry
cs_CZ: Vytvořte položku příjmu

en: Current Password
cs_CZ: Aktuální heslo

en: Czech Koruna
cs_CZ: Česká koruna

en: Daily
cs_CZ: Denně

en: Danish Krone
cs_CZ: dánská koruna

en: Dashboard
cs_CZ: Přístrojová deska

en: Datatable
cs_CZ: Datová tabulka

en: Datatable Header Settings
cs_CZ: Nastavení záhlaví datové tabulky

en: Date
cs_CZ: datum

en: Date :
cs_CZ: Datum :

en: Date Format
cs_CZ: Formát data

en: Date Type
cs_CZ: Typ data

en: Date of Birth
cs_CZ: Datum narození

en: Daughter
cs_CZ: Dcera

en: Dec
cs_CZ: prosinec

en: December
cs_CZ: prosinec

en: December 12, 2022
cs_CZ: 12. prosince 2022

en: Delete
cs_CZ: Vymazat

en: Delete All
cs_CZ: Smazat všechny

en: Demographics
cs_CZ: Demografie

en: Description
cs_CZ: Popis

en: Description :
cs_CZ: Popis:

en: Details
cs_CZ: Podrobnosti

en: Details Room:
cs_CZ: Podrobnosti Místnost:

en: Display Name
cs_CZ: Zobrazovaný název

en: Do not have any active bookings
cs_CZ: Nemáte žádné aktivní rezervace

en: Documant Name
cs_CZ: Název dokumentu

en: Document
cs_CZ: Dokument

en: Document Created By
cs_CZ: Dokument vytvořil

en: Document Created Date
cs_CZ: Datum vytvoření dokumentu

en: Document Details
cs_CZ: Podrobnosti dokumentu

en: Document Information
cs_CZ: Informace o dokumentu

en: Document Name
cs_CZ: Název dokumentu

en: Domain
cs_CZ: Doména

en: Donate
cs_CZ: Darovat

en: Donation Amount
cs_CZ: Částka daru

en: Donation Date
cs_CZ: Datum darování

en: Donation Details
cs_CZ: Podrobnosti o daru

en: Donation List
cs_CZ: Seznam darů

en: Donation Name
cs_CZ: Název daru

en: Donation Type
cs_CZ: Typ daru

en: Donation Type Name
cs_CZ: Název typu daru

en: Download
cs_CZ: Stažení

en: Download File
cs_CZ: Stáhnout soubor

en: Download Report
cs_CZ: Stáhnout zprávu

en: Download Reports
cs_CZ: Stáhnout zprávy

en: Download!
cs_CZ: Stažení!

en: Draft
cs_CZ: Návrh

en: Edit
cs_CZ: Upravit

en: Edit Accountant
cs_CZ: Upravit účetní

en: Edit Activity
cs_CZ: Upravit aktivitu

en: Edit Document
cs_CZ: Upravit dokument

en: Edit Expense
cs_CZ: Upravit výdaj

en: Edit Family Member
cs_CZ: Upravit člena rodiny

en: Edit Group
cs_CZ: Upravit skupinu

en: Edit Income
cs_CZ: Upravit příjem

en: Edit Member
cs_CZ: Upravit člena

en: Edit Ministry
cs_CZ: Upravit ministerstvo

en: Edit Notice
cs_CZ: Upravit oznámení

en: Edit Pastoral
cs_CZ: Upravit Pastorační

en: Edit Pledges
cs_CZ: Upravit sliby

en: Edit Reservation
cs_CZ: Upravit rezervaci

en: Edit Room
cs_CZ: Úpravna místnost

en: Edit Sell Gift
cs_CZ: Upravit Prodat dárek

en: Edit Sell Gifts
cs_CZ: Upravit Prodej dárků

en: Edit Sermon
cs_CZ: Upravit kázání

en: Edit Sermon List
cs_CZ: Upravit seznam kázání

en: Edit Service
cs_CZ: Upravit službu

en: Edit Song
cs_CZ: Upravit skladbu

en: Edit Spiritual Gift
cs_CZ: Upravit duchovní dárek

en: Edit Transaction
cs_CZ: Upravit transakci

en: Edit Venue
cs_CZ: Upravit místo konání

en: Education
cs_CZ: Vzdělávání

en: Email
cs_CZ: E-mailem

en: Email ID
cs_CZ: ID e-mailu

en: Email Subject
cs_CZ: Předmět emailu

en: Email Template
cs_CZ: Šablona e-mailu

en: Email id
cs_CZ: E-mailové ID

en: Enable
cs_CZ: Umožnit

en: Enable Notifications
cs_CZ: Povolit oznámení

en: Enable Sandbox
cs_CZ: Povolit Sandbox

en: End Date
cs_CZ: Datum ukončení

en: End Date should be greater than Start Date
cs_CZ: Datum ukončení by mělo být větší než datum zahájení

en: End Date should be greater than Start Date.
cs_CZ: Datum ukončení by mělo být větší než datum zahájení.

en: End Time
cs_CZ: Čas ukončení

en: End Time should be greater than Start Time
cs_CZ: Čas ukončení by měl být větší než čas zahájení

en: End Time should be greater than Start Time.
cs_CZ: Čas ukončení by měl být větší než čas zahájení.

en: Entry
cs_CZ: Vstup

en: Envato License key
cs_CZ: Licenční klíč Envato

en: Equipment
cs_CZ: Zařízení

en: Equipment Name
cs_CZ: Název zařízení

en: Equipments
cs_CZ: Vybavení

en: Expected Check Out Date
cs_CZ: Očekávané datum odhlášení

en: Expected Check-out Date
cs_CZ: Předpokládané datum odjezdu

en: Expense
cs_CZ: Výdaj

en: Expense Amount
cs_CZ: Částka výdajů

en: Expense Entries
cs_CZ: Položky výdajů

en: Expense Information
cs_CZ: Informace o výdajích

en: Expense Label
cs_CZ: Štítek výdajů

en: Expense List
cs_CZ: Seznam výdajů

en: Expense Report
cs_CZ: Zpráva o výdajích

en: Expenses
cs_CZ: Výdaje

en: Families
cs_CZ: rodiny

en: Family Member
cs_CZ: Rodinný příslušník

en: Family Member Name & Email
cs_CZ: Jméno a e-mail člena rodiny

en: Family Members
cs_CZ: Členové rodiny

en: Family member
cs_CZ: Rodinný příslušník

en: Family member Access Right
cs_CZ: Přístupové právo člena rodiny

en: Father
cs_CZ: Otec

en: Feb
cs_CZ: února

en: February
cs_CZ: Únor

en: Female
cs_CZ: ženský

en: File size limit 2 MB allow.
cs_CZ: Maximální velikost souboru je 2 MB.

en: Finance/Payment Reports
cs_CZ: Zpráva o financích/platbách

en: First
cs_CZ: za prvé

en: First Name
cs_CZ: Jméno

en: Footer Description
cs_CZ: Popis zápatí

en: Footer setting
cs_CZ: Nastavení zápatí

en: Forgot your password?
cs_CZ: Zapomněli jste heslo?

en: Frequency
cs_CZ: Frekvence

en: Frequency Number Of Time
cs_CZ: Frekvence Počet času

en: Frequency Number of Time
cs_CZ: Frekvence Počet času

en: From
cs_CZ: Z

en: From :
cs_CZ: Z :

en: From:
cs_CZ: Z:

en: Full Day
cs_CZ: Celý den

en: Full Name
cs_CZ: Celé jméno

en: GENERAL SETTINGS
cs_CZ: OBECNÉ NASTAVENÍ

en: Gender
cs_CZ: Rod

en: General
cs_CZ: Všeobecné

en: General Setting
cs_CZ: Obecné nastavení

en: General Settings
cs_CZ: Obecné nastavení

en: Gift
cs_CZ: Dar

en: Gift Assigned  successfully
cs_CZ: Dárek úspěšně přidělen

en: Gift Assigned successfully
cs_CZ: Dárek úspěšně přidělen

en: Gift Got Date
cs_CZ: Datum dostal dárek

en: Gift Invoice Number
cs_CZ: Číslo dárkové faktury

en: Gift Name
cs_CZ: Název dárku

en: Gift Price
cs_CZ: Cena dárku

en: Gift Type
cs_CZ: Typ dárku

en: Gifts
cs_CZ: Dárkové předměty

en: Give Donation
cs_CZ: Darujte dar

en: Give Gift
cs_CZ: Dát dárek

en: Give Gift To Member
cs_CZ: Dejte dárek členovi

en: Give This Gift
cs_CZ: Dejte tento dárek

en: Go
cs_CZ: Jít

en: Grand Total
cs_CZ: Celkový součet

en: Grand Total :
cs_CZ: Celkový součet :

en: Graph
cs_CZ: Graf

en: Group
cs_CZ: Skupina

en: Group Details
cs_CZ: Podrobnosti o skupině

en: Group Image
cs_CZ: Skupinový obrázek

en: Group Information
cs_CZ: Informace o skupině

en: Group List
cs_CZ: Seznam skupin

en: Group Member
cs_CZ: Člen skupiny

en: Group Members Added successfully
cs_CZ: Členové skupiny úspěšně přidáni

en: Group Name
cs_CZ: Skupinové jméno

en: Group Name :
cs_CZ: Skupinové jméno :

en: Groups
cs_CZ: Skupiny

en: Guest Speaker
cs_CZ: Hostující mluvčí

en: Header
cs_CZ: Záhlaví

en: Hong Kong Dollar
cs_CZ: Hongkongský dolar

en: Hungarian Forint
cs_CZ: maďarský forint

en: Husband
cs_CZ: Manžel

en: INVOICE
cs_CZ: FAKTURA

en: Image
cs_CZ: obraz

en: Import CSV
cs_CZ: Importovat CSV

en: Inbox
cs_CZ: Doručená pošta

en: Income
cs_CZ: Příjem

en: Income & Expense Report
cs_CZ: Zpráva o příjmech a výdajích

en: Income Amount
cs_CZ: Částka příjmu

en: Income Entries
cs_CZ: Záznamy o příjmech

en: Income Information
cs_CZ: Informace o příjmu

en: Income Label
cs_CZ: Štítek příjmu

en: Income List
cs_CZ: Seznam příjmů

en: Income Report
cs_CZ: Zpráva o příjmech

en: Income Title
cs_CZ: Příjmový titul

en: Income label
cs_CZ: Štítek příjmu

en: Income, Expense & Net Profit
cs_CZ: Příjmy, náklady a čistý zisk

en: Indian Rupee
cs_CZ: indická rupie

en: Invoice Number
cs_CZ: Číslo faktury

en: Invoice Prefix
cs_CZ: Předčíslí faktury

en: Invoice Prefix Setting
cs_CZ: Nastavení předčíslí faktury

en: Invoice label
cs_CZ: Fakturační štítek

en: Invoice, Mail
cs_CZ: Faktura, pošta

en: Invoices
cs_CZ: Faktury

en: Israeli New Sheqel
cs_CZ: Izraelský nový šekel

en: Issue By
cs_CZ: Vydání od

en: January
cs_CZ: leden

en: Japanese Yen
cs_CZ: japonský jen

en: Join Church Date
cs_CZ: Připojte se k Církevnímu rande

en: Join Date
cs_CZ: Datum vstupu

en: Join Date
cs_CZ: Datum vstupu

en: Jul
cs_CZ: července

en: July
cs_CZ: červenec

en: Jun
cs_CZ: června

en: June
cs_CZ: červen

en: Last
cs_CZ: Poslední

en: Last 12 Months
cs_CZ: Posledních 12 měsíců

en: Last 3 Months
cs_CZ: Poslední 3 měsíce

en: Last 6 Months
cs_CZ: Posledních 6 měsíců

en: Last Month
cs_CZ: Minulý měsíc

en: Last Name
cs_CZ: Příjmení

en: Last Week
cs_CZ: Minulý týden

en: Last Year
cs_CZ: Minulý rok

en: Licence Settings
cs_CZ: Nastavení licence

en: Loading...
cs_CZ: Načítání...

en: Log Out
cs_CZ: Odhlásit se

en: Login Information
cs_CZ: Přihlašovací údaje

en: Login Link
cs_CZ: Odkaz na přihlášení

en: Login Page Link
cs_CZ: Odkaz na přihlašovací stránku

en: Logout
cs_CZ: Odhlásit se

en: Mail Chimp API key
cs_CZ: Mail Chimp API klíč

en: Mail Template
cs_CZ: Šablona pošty

en: Mail chimp API key
cs_CZ: Mail chimp API klíč

en: MailChimp list
cs_CZ: Seznam MailChimp

en: Mailing list
cs_CZ: Poštovní seznam

en: Malaysian Ringgit
cs_CZ: malajský ringgit

en: Male
cs_CZ: mužský

en: Management
cs_CZ: Řízení

en: Management Access Right
cs_CZ: Přístupové právo pro správu

en: March
cs_CZ: březen

en: Marital Status
cs_CZ: Stav

en: Married
cs_CZ: Ženatý

en: May
cs_CZ: Smět

en: Member
cs_CZ: Člen

en: Member Access Right
cs_CZ: Členské přístupové právo

en: Member Added In Group Template
cs_CZ: Člen přidán do šablony skupiny

en: Member Added In Ministry Template
cs_CZ: Člen přidán do šablony ministerstva

en: Member Approved By Admin Template
cs_CZ: Člen schválen šablonou správce

en: Member Approved successfully
cs_CZ: Člen úspěšně schválen

en: Member Attendance Report
cs_CZ: Zpráva o docházce členů

en: Member CSV Uploaded Successfully.
cs_CZ: Člen CSV byl úspěšně nahrán.

en: Member Id
cs_CZ: Členské ID

en: Member Information
cs_CZ: Informace o členech

en: Member List
cs_CZ: Členské ID

en: Member Name
cs_CZ: Jméno člena

en: Member Name & Email
cs_CZ: Jméno a e-mail člena

en: Member Removed Successfully From The Group.
cs_CZ: Člen byl úspěšně odebrán ze skupiny.

en: Member Removed from the Ministry Successfully.
cs_CZ: Člen byl úspěšně odstraněn z ministerstva.

en: Members
cs_CZ: členové

en: Menu
cs_CZ: Jídelní lístek

en: Message
cs_CZ: Zpráva

en: Message Comment
cs_CZ: Zpráva Komentář

en: Message Content
cs_CZ: Obsah zprávy

en: Message Details
cs_CZ: Podrobnosti zprávy

en: Message For
cs_CZ: Zpráva pro

en: Message Received Template
cs_CZ: Šablona přijaté zprávy

en: Message To
cs_CZ: Zpráva Komu

en: Message deleted successfully
cs_CZ: Zpráva byla úspěšně smazána

en: Message sent successfully
cs_CZ: Zpráva úspěšně odeslána

en: Message successfully Sent.
cs_CZ: Zpráva úspěšně odeslána.

en: Messages
cs_CZ: Zprávy

en: Method
cs_CZ: Metoda

en: Mexican Peso
cs_CZ: Mexické peso

en: Middle Name
cs_CZ: Prostřední jméno

en: Ministry
cs_CZ: Ministerstvo

en: Ministry Attendance
cs_CZ: Docházka ministerstva

en: Ministry Attendance List
cs_CZ: Prezenční listina ministerstva

en: Ministry Attendance Report
cs_CZ: Zpráva o docházce ministerstva

en: Ministry Details
cs_CZ: Podrobnosti ministerstva

en: Ministry Image
cs_CZ: Obrázek ministerstva

en: Ministry Information
cs_CZ: Informace ministerstva

en: Ministry List
cs_CZ: Seznam ministerstva

en: Ministry Member
cs_CZ: Člen ministerstva

en: Ministry Members Added successfully
cs_CZ: Členové ministerstva Úspěšně přidáni

en: Ministry Name
cs_CZ: Název ministerstva

en: Ministry Name :
cs_CZ: Název ministerstva:

en: Mobile No.
cs_CZ: Mobil č.

en: Mobile Number
cs_CZ: Číslo mobilního telefonu

en: Month
cs_CZ: Měsíc

en: Monthly
cs_CZ: Měsíční

en: Mother
cs_CZ: Matka

en: Multiple Booking Possible
cs_CZ: Vícenásobná rezervace možná

en: Multiple Reservation
cs_CZ: Vícenásobná rezervace

en: Name
cs_CZ: název

en: Name Of Church
cs_CZ: Jméno Církve

en: Name Of Church
cs_CZ: Jméno Církve

en: Name Of Sender
cs_CZ: Jméno odesílatele

en: Name of Admin
cs_CZ: Jméno správce

en: Name of Member
cs_CZ: Jméno člena

en: Name of Memeber
cs_CZ: Jméno člena

en: Name of Receiver
cs_CZ: Jméno přijímače

en: Name of User
cs_CZ: Jméno uživatele

en: Net Profit
cs_CZ: Čistý zisk

en: Net Profit/Loss
cs_CZ: Čistý zisk/ztráta

en: New Password
cs_CZ: nové heslo

en: New Password And Confirm Password Did Not Match.
cs_CZ: Nové heslo a potvrzení hesla se neshodují.

en: New Zealand Dollar
cs_CZ: Novozélandský dolar

en: News Letter
cs_CZ: Zpravodaj

en: Newsletter
cs_CZ: Zpravodaj

en: Next
cs_CZ: další

en: No
cs_CZ: Ne

en: No Data Availabel
cs_CZ: Nejsou k dispozici žádná data

en: No Data Available
cs_CZ: Nejsou k dispozici žádná data

en: No Family Member
cs_CZ: Žádný člen rodiny

en: No Group
cs_CZ: Žádná skupina

en: No Groups
cs_CZ: Žádné skupiny

en: No History available
cs_CZ: Není k dispozici žádná historie

en: No Of Family Members
cs_CZ: Počet rodinných příslušníků

en: No Upcoming Activity
cs_CZ: Žádná nadcházející aktivita

en: No Upcoming Birthday
cs_CZ: Žádné nadcházející narozeniny

en: No Upcoming Donations list
cs_CZ: Žádný seznam nadcházejících darů

en: No Upcoming Group
cs_CZ: Žádná nadcházející skupina

en: No Upcoming Invoice list
cs_CZ: Žádný seznam nadcházejících faktur

en: No Upcoming Ministry
cs_CZ: Žádné nadcházející ministerstvo

en: No Upcoming Reservation
cs_CZ: Žádná nadcházející rezervace

en: No Upcoming Sell Gift
cs_CZ: Žádný nadcházející dárek k prodeji

en: No any document
cs_CZ: Žádný dokument

en: No any member yet.
cs_CZ: Zatím žádný člen.

en: No data available in table
cs_CZ: V tabulce nejsou k dispozici žádné údaje

en: No matching records found
cs_CZ: Nebyly nalezeny žádné odpovídající záznamy

en: No of Member
cs_CZ: Číslo člena

en: No of Ministry
cs_CZ: Číslo ministerstva

en: No of Times
cs_CZ: Počet časů

en: No. of Amount
cs_CZ: č. částky

en: None
cs_CZ: Žádný

en: Norwegian Krone
cs_CZ: norská koruna

en: Note: logo Size must be 190 X 56 PX And Color Should Be White.
cs_CZ: Poznámka: Velikost loga musí být 190 X 56 PX a barva by měla být bílá.

en: Notice
cs_CZ: Oznámení

en: Notice Approved
cs_CZ: Upozornění Schváleno

en: Notice By
cs_CZ: Upozornění od

en: Notice Comment
cs_CZ: Upozornění Komentář

en: Notice Content
cs_CZ: Obsah upozornění

en: Notice Details
cs_CZ: Podrobnosti upozornění

en: Notice End Date
cs_CZ: Datum ukončení oznámení

en: Notice Information
cs_CZ: Upozornění Informace

en: Notice List
cs_CZ: Seznam upozornění

en: Notice Page Link
cs_CZ: Odkaz na stránku upozornění

en: Notice Start Date
cs_CZ: Datum zahájení oznámení

en: Notice Start Date To End Date
cs_CZ: Oznámení Datum zahájení až datum ukončení

en: Notice Title
cs_CZ: Název upozornění

en: Notifications
cs_CZ: Oznámení

en: Nov
cs_CZ: listopad

en: November
cs_CZ: listopad

en: Number Of Family Member
cs_CZ: Počet rodinných příslušníků

en: Number of Participant
cs_CZ: Počet účastníků

en: Occupation
cs_CZ: obsazení

en: Occupied
cs_CZ: Obsazený

en: Octomber
cs_CZ: října

en: Official Phone Number
cs_CZ: Oficiální telefonní číslo

en: On this Date and time already booked reservation
cs_CZ: V tento den a čas již rezervovaná rezervace

en: Only CSV file are allow.
cs_CZ: Povoleny jsou pouze soubory CSV.

en: Only Document , PDF , PPT and XML File Allowed.
cs_CZ: Povoleny jsou pouze soubory Document, PDF, PPT a XML.

en: Only JPG , PNG , JPEG , GIF file are allowed.
cs_CZ: Povoleny jsou pouze soubory JPG, PNG, JPEG, GIF.

en: Only PDF files are allowed!
cs_CZ: Jsou povoleny pouze soubory PDF!

en: Only audio formats files are allowed!
cs_CZ: Jsou povoleny pouze soubory audio formátů!

en: Only image files are allowed!
cs_CZ: Jsou povoleny pouze obrazové soubory!

en: Only image formats are allow.
cs_CZ: Jsou povoleny pouze obrazové formáty.

en: Only jpeg ,jpg ,png and gif files are allowed!.
cs_CZ: Povoleny jsou pouze soubory jpeg, jpg, png a gif!.

en: Only jpeg jpg png and gif files are allowed!.
cs_CZ: Povoleny jsou pouze soubory jpeg, jpg, png a gif!.

en: Only jpg jpeg png and gif files are allowed!.
cs_CZ: Povoleny jsou pouze soubory jpg, jpeg, png a gif!.

en: Only jpg,jpeg,png and gif files are allowed!.
cs_CZ: Povoleny jsou pouze soubory jpg, jpeg, png a gif!.

en: Only video formats files are allowed!
cs_CZ: Jsou povoleny pouze soubory ve formátu videa!

en: Other
cs_CZ: jiný

en: Other End Time should be greater than Start Time
cs_CZ: Jiný čas ukončení by měl být větší než čas zahájení

en: Other Informaiton
cs_CZ: Další informace

en: Other Information
cs_CZ: Jiná informace

en: Other Logo
cs_CZ: Jiné Logo

en: Other Service Date
cs_CZ: Jiné servisní datum

en: Other Service End Time
cs_CZ: Čas ukončení jiné služby

en: Other Service Start Time
cs_CZ: Čas zahájení jiné služby

en: Other Service Type
cs_CZ: Jiný typ služby

en: Other Start Time To End time
cs_CZ: Jiný čas začátku do času ukončení

en: Other Title
cs_CZ: Jiný název

en: Other title
cs_CZ: Jiný titul

en: Out of
cs_CZ: Mimo

en: PAYPAL PAYMENT SETTING
cs_CZ: NASTAVENÍ PLATBY PAYPAL

en: Page Link
cs_CZ: Odkaz na stránku

en: Paid
cs_CZ: Zaplaceno

en: Part Paid
cs_CZ: Část zaplacena

en: Participant Capacity
cs_CZ: Kapacita účastníka

en: Participant value must be less than or equals to the capacity
cs_CZ: Hodnota účastníka musí být menší nebo rovna kapacitě

en: Password
cs_CZ: Heslo

en: Pastoral
cs_CZ: Pastorální

en: Pastoral Date
cs_CZ: Pastorační datum

en: Pastoral Description
cs_CZ: Pastorační popis

en: Pastoral Details
cs_CZ: Pastorační detaily

en: Pastoral Information
cs_CZ: Pastorační informace

en: Pastoral List
cs_CZ: Pastorační seznam

en: Pastoral Page Link
cs_CZ: Odkaz na pastorační stránku

en: Pastoral Time
cs_CZ: Pastorační čas

en: Pastoral Title
cs_CZ: Pastorační titul

en: Pay Method
cs_CZ: Způsob platby

en: Payment
cs_CZ: Způsob platby

en: Payment Data
cs_CZ: Platební údaje

en: Payment Link
cs_CZ: Platební odkaz

en: Payment Method
cs_CZ: Způsob platby

en: Payment Prefix
cs_CZ: Předčíslí platby

en: Payment Prefix Setting
cs_CZ: Nastavení předčíslí platby

en: Payment Received Against Transaction Invoice Template
cs_CZ: Platba přijatá proti šabloně faktury transakce

en: Payment Received against Transaction Invoice Template
cs_CZ: Platba přijatá podle šablony faktury transakce

en: Payment Report
cs_CZ: Zpráva o platbě

en: Payment Report By Month
cs_CZ: Přehled plateb podle měsíce

en: Payment Status
cs_CZ: Status platby

en: Payment Type
cs_CZ: Způsob platby

en: Paypal Email Id
cs_CZ: Paypal Email ID

en: Period
cs_CZ: Doba

en: Personal Information
cs_CZ: Osobní informace

en: Personal Information
cs_CZ: Osobní informace

en: Philippine Peso
cs_CZ: filipínské peso

en: Phone
cs_CZ: Telefon

en: Phone No
cs_CZ: Telefonní číslo

en: Photo
cs_CZ: Fotografie

en: Please Enter Confirm Password.
cs_CZ: Zadejte prosím Potvrdit heslo.

en: Please Enter New Password.
cs_CZ: Zadejte nové heslo.

en: Please Select Activity
cs_CZ: Vyberte Aktivitu

en: Please Select Ministry
cs_CZ: Vyberte prosím ministerstvo

en: Please Select atleast One Image.
cs_CZ: Vyberte prosím alespoň jeden obrázek.

en: Please at least one member
cs_CZ: Prosím alespoň jednoho člena

en: Please fill out all the required fields
cs_CZ: Vyplňte prosím všechna povinná pole

en: Please provide correct Envato purchase key.
cs_CZ: Uveďte prosím správný nákupní klíč Envato.

en: Please select at least one record.
cs_CZ: Vyberte prosím alespoň jeden záznam.

en: Please select atleast one users to reply
cs_CZ: Vyberte prosím alespoň jednoho uživatele, kterému chcete odpovědět

en: Pledge Invoice Number
cs_CZ: Číslo zástavní faktury

en: Pledges
cs_CZ: Závazky

en: Pledges Amount
cs_CZ: Částka příslibů

en: Pledges Details
cs_CZ: Podrobnosti o příslibech

en: Pledges End Date
cs_CZ: Datum ukončení příslibů

en: Pledges Entries
cs_CZ: Příspěvky do slibů

en: Pledges Information
cs_CZ: Informace o příslibech

en: Pledges List
cs_CZ: Seznam slibů

en: Pledges Page Link
cs_CZ: Odkaz na stránku slibů

en: Pledges Start Date
cs_CZ: Datum zahájení slibů

en: Pledges Total Amount
cs_CZ: Celková částka příslibů

en: Pledges frequecy
cs_CZ: Frekvence slibů

en: Polish Zloty
cs_CZ: polský zlotý

en: Pound Sterling
cs_CZ: Libra šterlinků

en: Present
cs_CZ: Současnost, dárek

en: Previous
cs_CZ: Předchozí

en: Price
cs_CZ: Cena

en: Print
cs_CZ: Tisk

en: Processing...
cs_CZ: Zpracovává se...

en: Product
cs_CZ: Produkt

en: Profile Image
cs_CZ: Profilový obrázek

en: Profile picture updated successfully.
cs_CZ: Profilový obrázek byl úspěšně aktualizován.

en: Publish
cs_CZ: Publikovat

en: Record End Time
cs_CZ: Čas konce záznamu

en: Record End Time should be greater than Start Time.
cs_CZ: Čas konce záznamu by měl být větší než čas zahájení.

en: Record Start Time
cs_CZ: Zaznamenat čas začátku

en: Record Updated Successfully.
cs_CZ: Záznam byl úspěšně aktualizován.

en: Record Updated successfully
cs_CZ: Záznam byl úspěšně aktualizován

en: Record deleted successfully
cs_CZ: Záznam byl úspěšně smazán

en: Record inserted successfully
cs_CZ: Záznam byl úspěšně vložen

en: Record inserted successfully.
cs_CZ: Záznam byl úspěšně vložen.

en: Record updated successfully
cs_CZ: Záznam byl úspěšně aktualizován

en: Record updated successfully.
cs_CZ: Záznam byl úspěšně aktualizován.

en: Recurrence
cs_CZ: Opakování

en: Registration
cs_CZ: Registrace

en: Registration Email Template
cs_CZ: Šablona registračního e-mailu

en: Registration Email Template
cs_CZ: Šablona registračního e-mailu

en: Registration complete.Your account active after admin can approve.
cs_CZ: Registrace dokončena. Váš účet je aktivní poté, co jej může schválit administrátor.

en: Regular Member
cs_CZ: Řádný člen

en: Rehearsal
cs_CZ: Zkouška

en: Relation
cs_CZ: Vztah

en: Religion Information
cs_CZ: Informace o náboženství

en: Repeat Date
cs_CZ: Opakovat datum

en: Reply
cs_CZ: Odpověď

en: Reply By :
cs_CZ: Odpovědět od:

en: Reply To :
cs_CZ: Odpovědět :

en: Report
cs_CZ: Zpráva

en: Reports
cs_CZ: Zprávy

en: Request Before Days
cs_CZ: Žádost před dny

en: Reservation
cs_CZ: Rezervace

en: Reservation Details
cs_CZ: Podrobnosti rezervace

en: Reservation End Time*
cs_CZ: Čas ukončení rezervace*

en: Reservation Information
cs_CZ: Informace o rezervaci

en: Reservation List
cs_CZ: Seznam rezervací

en: Reservation Start Time*
cs_CZ: Čas zahájení rezervace*

en: Reservations
cs_CZ: Rezervace

en: Reserve End Date
cs_CZ: Datum ukončení rezervace

en: Reserve End Date*
cs_CZ: Datum ukončení rezervace*

en: Reserve Start Date
cs_CZ: Datum zahájení rezervace

en: Reserved By
cs_CZ: Rezervováno uživatelem

en: Reserved Date
cs_CZ: Rezervované datum

en: Reserved End Date
cs_CZ: Rezervované datum ukončení

en: Role Of User
cs_CZ: Role Uživatele

en: Room History
cs_CZ: Historie místnosti

en: Room Information
cs_CZ: Informace o pokoji

en: Room List
cs_CZ: Seznam místností

en: Room Title
cs_CZ: Název místnosti

en: Save
cs_CZ: Uložit

en: Save Activity
cs_CZ: Uložit aktivitu

en: Save Attendance
cs_CZ: Uložit docházku

en: Save Document
cs_CZ: Uložit dokument

en: Save Expense
cs_CZ: Ušetřete náklady

en: Save Family
cs_CZ: Zachraňte rodinu

en: Save Group
cs_CZ: Uložit skupinu

en: Save Income
cs_CZ: Ušetřete příjem

en: Save Member
cs_CZ: Uložit člena

en: Save Notice
cs_CZ: Uložit oznámení

en: Save Pastoral
cs_CZ: Uložit pastorační

en: Save Pledge
cs_CZ: Uložit slib

en: Save Reservation
cs_CZ: Uložit rezervaci

en: Save Room
cs_CZ: Uložit místnost

en: Save Sell Gift
cs_CZ: Uložit Prodám dárek

en: Save Sermon
cs_CZ: Uložit kázání

en: Save Service
cs_CZ: Uložit službu

en: Save Spiritual Gift
cs_CZ: Uložit duchovní dar

en: Save Transaction
cs_CZ: Uložit transakci

en: Save Venue
cs_CZ: Uložit místo

en: Saves
cs_CZ: Uloží

en: Search for Equipment...
cs_CZ: Hledat vybavení...

en: Search for Users...
cs_CZ: Hledat uživatele...

en: Search for equipment...
cs_CZ: Hledat vybavení...

en: Search for group...
cs_CZ: Hledat skupinu...

en: Search for ministry...
cs_CZ: Hledat ministerstvo...

en: Search for users...
cs_CZ: Hledat uživatele...

en: Search...
cs_CZ: Vyhledávání...

en: Search:
cs_CZ: Vyhledávání:

en: Select
cs_CZ: Vybrat

en: Select Activity
cs_CZ: Vyberte Aktivita

en: Select Activity Category
cs_CZ: Vyberte kategorii aktivity

en: Select Activity Name
cs_CZ: Vyberte Název aktivity

en: Select All
cs_CZ: Vybrat vše

en: Select Applicant
cs_CZ: Vyberte žadatel

en: Select CSV file
cs_CZ: Vyberte soubor CSV

en: Select Campaign
cs_CZ: Vyberte Kampaň

en: Select Currency
cs_CZ: Vyberte možnost Měna

en: Select Date Format
cs_CZ: Vyberte Formát data

en: Select Donations Type
cs_CZ: Vyberte typ darů

en: Select Equipment
cs_CZ: Vyberte Zařízení

en: Select Frequency
cs_CZ: Vyberte možnost Frekvence

en: Select Gift
cs_CZ: Vyberte Dárek

en: Select Gift Type
cs_CZ: Vyberte Typ dárku

en: Select Group
cs_CZ: Vyberte Skupina

en: Select Group Name
cs_CZ: Vyberte Název skupiny

en: Select Group/Members
cs_CZ: Vyberte Skupina/Členové

en: Select Member
cs_CZ: Vyberte Člen

en: Select Ministry
cs_CZ: Vyberte Ministerstvo

en: Select Ministry Name
cs_CZ: Vyberte Název ministerstva

en: Select Payment Method
cs_CZ: Vyberte způsob platby

en: Select Profile Picture
cs_CZ: Vyberte Profilový obrázek

en: Select Relation
cs_CZ: Vyberte položku Vztah

en: Select Report Type
cs_CZ: Vyberte Typ zprávy

en: Select Sermon Type
cs_CZ: Vyberte Typ kázání

en: Select Service Type
cs_CZ: Vyberte Typ služby

en: Select Song Category
cs_CZ: Vyberte kategorii skladby

en: Select Venue
cs_CZ: Vyberte Místo konání

en: Select all
cs_CZ: Vybrat vše

en: Select list
cs_CZ: Vyberte seznam

en: Select user to reply
cs_CZ: Vyberte uživatele, na kterého chcete odpovědět

en: Select users to reply
cs_CZ: Vyberte uživatele, na které chcete odpovědět

en: Selecte year
cs_CZ: Vyberte rok

en: Sell Date
cs_CZ: Datum prodeje

en: Sell Gift
cs_CZ: Prodám dárek

en: Sell Gift Details
cs_CZ: Podrobnosti o prodeji dárku

en: Sell Gift Information
cs_CZ: Informace o prodeji dárků

en: Sell Gift List
cs_CZ: Prodejní seznam dárků

en: Sell Gifts
cs_CZ: Prodej dárků

en: Sell Gifts List
cs_CZ: Prodejní seznam dárků

en: Sell Spiritual Gift Template
cs_CZ: Prodám šablonu duchovního dárku

en: Selling Date
cs_CZ: Datum prodeje

en: Send
cs_CZ: Poslat

en: Send Campaign
cs_CZ: Odeslat kampaň

en: Send Message
cs_CZ: Poslat zprávu

en: Sent
cs_CZ: Odesláno

en: Sent Item
cs_CZ: Odeslaná položka

en: Sep
cs_CZ: září

en: September
cs_CZ: září

en: Sermon Added By
cs_CZ: Kázání přidal

en: Sermon Content
cs_CZ: Obsah kázání

en: Sermon Content Type
cs_CZ: Typ obsahu kázání

en: Sermon Description
cs_CZ: Popis kázání

en: Sermon List
cs_CZ: Seznam kázání

en: Sermon Page Link
cs_CZ: Odkaz na stránku kázání

en: Sermon Title
cs_CZ: Název kázání

en: Sermon Type
cs_CZ: Typ kázání

en: Service
cs_CZ: Servis

en: Service Details
cs_CZ: Podrobnosti o službě

en: Service End Date
cs_CZ: Datum ukončení služby

en: Service End Time
cs_CZ: Čas ukončení služby

en: Service End Time*
cs_CZ: Čas ukončení služby*

en: Service Information
cs_CZ: Servisní informace

en: Service Name
cs_CZ: Název služby

en: Service Page Link
cs_CZ: Odkaz na stránku služby

en: Service Start Date
cs_CZ: Datum zahájení služby

en: Service Start Time
cs_CZ: Čas zahájení služby

en: Service Start Time*
cs_CZ: Čas zahájení služby*

en: Service Title
cs_CZ: Název služby

en: Service Type
cs_CZ: Typ služby

en: Service Type Name
cs_CZ: Název typu služby

en: Services
cs_CZ: Služby

en: Setting
cs_CZ: Nastavení

en: Setting saved successfully.
cs_CZ: Nastavení bylo úspěšně uloženo.

en: Settings
cs_CZ: Nastavení

en: Show _MENU_ entries
cs_CZ: Zobrazit položky _MENU_

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
cs_CZ: Zobrazuje se 0 až 0 z 0 záznamů

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
cs_CZ: Zobrazeno _START_ až _END_ z _TOTAL_ záznamů

en: Singapore Dollar
cs_CZ: Singapurský dolar

en: Sister
cs_CZ: Sestra

en: Skyp Id
cs_CZ: ID Skypu

en: Skype Id
cs_CZ: Skype ID

en: Son
cs_CZ: Syn

en: Song
cs_CZ: Píseň

en: Song Added By
cs_CZ: Píseň přidal

en: Song Category
cs_CZ: Kategorie písní

en: Song Description
cs_CZ: Popis písně

en: Song Information
cs_CZ: Informace o skladbě

en: Song Name
cs_CZ: Název skladby

en: Song Page Link
cs_CZ: Odkaz na stránku písně

en: Songs
cs_CZ: Písně

en: South African Rand
cs_CZ: Jihoafrický Rand

en: Speaker Name
cs_CZ: Jméno mluvčího

en: Spiritual Gift
cs_CZ: Duchovní dar

en: Spiritual Gifts
cs_CZ: Duchovní dary

en: Spiritual Gifts List
cs_CZ: Seznam duchovních darů

en: Start Date
cs_CZ: Datum zahájení

en: Start Date To End Date
cs_CZ: Datum zahájení do data ukončení

en: Start Time
cs_CZ: Doba spuštění

en: Start Time To End Time
cs_CZ: Čas začátku do času konce

en: Start Time To End time
cs_CZ: Čas začátku Do času konce

en: Starting Year
cs_CZ: Počáteční rok

en: State
cs_CZ: Stát

en: Status
cs_CZ: Postavení

en: Status :
cs_CZ: Stav:

en: Subject
cs_CZ: Předmět

en: Submit
cs_CZ: Předložit

en: Subtotal :
cs_CZ: Mezisoučet:

en: Supplier Name
cs_CZ: Jméno dodavatele

en: Swedish Krona
cs_CZ: švédská koruna

en: Swiss Franc
cs_CZ: švýcarský frank

en: Sync Mail
cs_CZ: Synchronizovat poštu

en: Synchronize Mail Successfully
cs_CZ: Synchronizace pošty proběhla úspěšně

en: Taiwan New Dollar
cs_CZ: Tchajwanský nový dolar

en: Take/View  Attendance
cs_CZ: Převzít/Zobrazit docházku

en: Tap on above icon to add your first Record.
cs_CZ: Klepnutím na výše uvedenou ikonu přidáte svůj první záznam.

en: Tap on above icon to import CSV.
cs_CZ: Klepnutím na ikonu nahoře importujete CSV.

en: Thai Baht
cs_CZ: thajský baht

en: The Group Name
cs_CZ: Název skupiny

en: The Member Name
cs_CZ: Jméno člena

en: The Ministry Name
cs_CZ: Název ministerstva

en: There is not enough data to generate report.
cs_CZ: Pro vytvoření přehledu není dostatek dat.

en: There seems to be some problem please try after sometime or contact us on sales@dasinfomeida.com
cs_CZ: Zdá se, že došlo k nějakému problému, zkuste to po nějaké době nebo nás kontaktujte na adrese sales@dasinfomeida.com

en: This Month
cs_CZ: Tento měsíc

en: This Week
cs_CZ: Tento týden

en: This Year
cs_CZ: Tento rok

en: This group have no members.
cs_CZ: Tato skupina nemá žádné členy.

en: This ministry have no members.
cs_CZ: Toto ministerstvo nemá žádné členy.

en: Title Name
cs_CZ: Název titulu

en: To
cs_CZ: Na

en: Today
cs_CZ: Dnes

en: Today Attendance
cs_CZ: Dnes Účast

en: Total Amount
cs_CZ: Celková částka

en: Total Expense
cs_CZ: Celkové náklady

en: Total Income
cs_CZ: Celkový příjem

en: Total Member
cs_CZ: Celkový člen

en: Total Members
cs_CZ: Celkový počet členů

en: Total Participant
cs_CZ: Celkový počet účastníků

en: Transaction
cs_CZ: Transakce

en: Transaction Date
cs_CZ: Datum transakce

en: Transaction Entries
cs_CZ: Transakční záznamy

en: Transaction Information
cs_CZ: Informace o transakci

en: Transaction List
cs_CZ: Seznam transakcí

en: Transaction/Donation
cs_CZ: Transakce/darování

en: Transaction/Donation Report
cs_CZ: Zpráva o transakci/daru

en: Transactions
cs_CZ: Transakce

en: Turkish Lira
cs_CZ: Turecká lira

en: U.S. Dollar
cs_CZ: Americký dolar

en: Unmarried
cs_CZ: Svobodný

en: Unpaid
cs_CZ: Nezaplaceno

en: Upload  image
cs_CZ: Nahrát obrázek

en: Upload CSV File
cs_CZ: Nahrajte soubor CSV

en: Upload Cover Image
cs_CZ: Nahrajte úvodní obrázek

en: Upload Gift
cs_CZ: Nahrát dárek

en: Upload Group Image
cs_CZ: Nahrajte obrázek skupiny

en: Upload Image
cs_CZ: Nahrát obrázek

en: Upload Ministry Image
cs_CZ: Nahrajte obrázek ministerstva

en: Upload Profile
cs_CZ: Nahrát profil

en: Upload Profile Image
cs_CZ: Nahrát profilový obrázek

en: Upload Sermon
cs_CZ: Nahrát kázání

en: Upload Song
cs_CZ: Nahrát skladbu

en: Upload image
cs_CZ: Nahrát obrázek

en: Usage Title
cs_CZ: Název použití

en: Use Paymaster Payment Gateways
cs_CZ: Používejte platební brány Paymaster

en: Use title :
cs_CZ: Použít název:

en: User Can Change Profile Picture
cs_CZ: Uživatel může změnit obrázek profilu

en: User Name
cs_CZ: Uživatelské jméno

en: User Role
cs_CZ: Uživatelská role

en: Username
cs_CZ: uživatelské jméno

en: Username Or Emailid All Ready Exist.
cs_CZ: Uživatelské jméno nebo e-mailové ID Vše připraveno existuje.

en: Users
cs_CZ: Uživatelé

en: Venue
cs_CZ: Místo

en: Venue Details
cs_CZ: Podrobnosti o místě konání

en: Venue Information
cs_CZ: Informace o místě konání

en: Venue Name
cs_CZ: Název místa konání

en: Venue Title
cs_CZ: Název místa konání

en: Venues
cs_CZ: Místa konání

en: View
cs_CZ: Pohled

en: View  Attendance
cs_CZ: Zobrazit docházku

en: View Accountant
cs_CZ: Zobrazit účetní

en: View Check-in
cs_CZ: Zobrazit odbavení

en: View Document
cs_CZ: Zobrazit dokument

en: View Donation Link
cs_CZ: Zobrazit odkaz na darování

en: View Expense
cs_CZ: Zobrazit náklady

en: View Family Member
cs_CZ: Zobrazit člena rodiny

en: View Gifts
cs_CZ: Zobrazit dárky

en: View Invoice
cs_CZ: Zobrazit fakturu

en: View Member
cs_CZ: Zobrazit člena

en: View Sermon
cs_CZ: Zobrazit kázání

en: View Sermon List
cs_CZ: Zobrazit seznam kázání

en: View Spiritual Gift
cs_CZ: Zobrazit Duchovní dárek

en: View Spiritual Gifts
cs_CZ: Zobrazit duchovní dary

en: View income
cs_CZ: Zobrazit příjem

en: Volunteer
cs_CZ: Dobrovolník

en: Volunteer Member
cs_CZ: Dobrovolný člen

en: Want to take past date attendance?
cs_CZ: Chcete vzít účast na minulém rande?

en: Wed
cs_CZ: St

en: Weekly
cs_CZ: Týdně

en: Welcome To Dashboard, Admin
cs_CZ: Vítejte na hlavním panelu, administrátore

en: Wife
cs_CZ: Manželka

en: Wish
cs_CZ: Přání

en: Worship
cs_CZ: Uctívání

en: Year
cs_CZ: Rok

en: Yearly
cs_CZ: Roční

en: Yes
cs_CZ: Ano

en: You can use following variables in the email template:
cs_CZ: V šabloně e-mailu můžete použít následující proměnné:

en: Your file is ready. You can download it from
cs_CZ: Váš soubor je připraven. Můžete si jej stáhnout z

en: Youth
cs_CZ: Mládí

en: Zip Code
cs_CZ: PSČ

en: accountant
cs_CZ: účetní

en: activity
cs_CZ: aktivita

en: add Message
cs_CZ: přidat zprávu

en: administrator
cs_CZ: správce

en: adults
cs_CZ: Dospělí

en: adults,children
cs_CZ: dospělí, děti

en: adults,families
cs_CZ: dospělí, rodiny

en: adults,families,children
cs_CZ: dospělí, rodiny, děti

en: adults,families,youth
cs_CZ: dospělí, rodiny, mládež

en: adults,families,youth,children
cs_CZ: dospělí, rodiny, mládež, děti

en: adults,youth
cs_CZ: dospělí, mládež

en: adults,youth,children
cs_CZ: dospělí, mládež, děti

en: audio
cs_CZ: Zvuk

en: bank_transfer
cs_CZ: bankovní převod

en: cash
cs_CZ: hotovost

en: check
cs_CZ: šek

en: check-in Page Link
cs_CZ: odkaz na přihlašovací stránku

en: check-out Page Link
cs_CZ: Odkaz na stránku pokladny

en: children
cs_CZ: děti

en: families
cs_CZ: rodiny

en: families,children
cs_CZ: rodiny, děti

en: families,youth
cs_CZ: rodiny, mládež

en: families,youth,children
cs_CZ: rodiny, mládež, děti

en: female
cs_CZ: ženský

en: image
cs_CZ: obraz

en: male
cs_CZ: mužský

en: member
cs_CZ: člen

en: ministry
cs_CZ: ministerstvo

en: payment
cs_CZ: Způsob platby

en: please fill in the required fields
cs_CZ: vyplňte prosím požadovaná pole

en: product
cs_CZ: produkt

en: service
cs_CZ: servis

en: view Song
cs_CZ: zobrazit píseň

en: youth
cs_CZ: mládí
