Church Management System - en to fa_IR translation catalogue (963 entries)

en:  Access Right
fa_IR:  اجازه دسترسی

en:  Days
fa_IR:  روزها

en:  Seats
fa_IR:  صندلی ها

en:  Sermon Information
fa_IR:  اطلاعات خطبه

en:  Spiritual Gift Information
fa_IR:  اطلاعات هدیه معنوی

en:  To
fa_IR:  به

en: &nbsp;Fri
fa_IR: جمعه

en: &nbsp;Mon
fa_IR: دوشنبه

en: &nbsp;Sat
fa_IR: نشست

en: &nbsp;Sun
fa_IR: آفتاب

en: &nbsp;Thu
fa_IR: پنج شنبه

en: &nbsp;Tue
fa_IR: سه شنبه

en: &nbsp;Wed
fa_IR: ون

en: (Date:
fa_IR: (تاریخ:

en: (Day:
fa_IR: (روز:

en: (filtered from _MAX_ total entries)
fa_IR: (فیلتر شده از _MAX_ کل ورودی)

en: -Time)
fa_IR: -زمان)

en: 1 Time
fa_IR: 1 زمان

en: 12/31/2022
fa_IR: 2022/12/31

en: 2022-12-12
fa_IR: 12-12-2022

en: : activate to sort column ascending
fa_IR: : برای مرتب سازی ستون صعودی فعال کنید

en: : activate to sort column descending
fa_IR: : برای مرتب کردن ستون به صورت نزولی فعال کنید

en: ADD
fa_IR: اضافه کردن

en: Absent
fa_IR: غایب

en: Access Rights
fa_IR: حقوق دسترسی

en: Account
fa_IR: حساب

en: Account Settings
fa_IR: تنظیمات حساب

en: Accountant
fa_IR: حسابدار

en: Accountant Access Right
fa_IR: حق دسترسی حسابدار

en: Accountant Email
fa_IR: ایمیل حسابدار

en: Accountant Name
fa_IR: نام حسابدار

en: Action
fa_IR: عمل

en: Active
fa_IR: فعال

en: Activities
fa_IR: فعالیت ها

en: Activity
fa_IR: فعالیت

en: Activity Attendance
fa_IR: حضور در فعالیت

en: Activity Attendance List
fa_IR: لیست حضور و غیاب فعالیت

en: Activity Attendance Report
fa_IR: گزارش حضور و غیاب فعالیت

en: Activity Category
fa_IR: دسته فعالیت

en: Activity Category Name
fa_IR: نام دسته فعالیت

en: Activity Details
fa_IR: جزئیات فعالیت

en: Activity End Date
fa_IR: تاریخ پایان فعالیت

en: Activity End Time
fa_IR: زمان پایان فعالیت

en: Activity End Time*
fa_IR: زمان پایان فعالیت*

en: Activity Information
fa_IR: اطلاعات فعالیت

en: Activity Name
fa_IR: نام فعالیت

en: Activity Page Link
fa_IR: لینک صفحه فعالیت

en: Activity Record End Time
fa_IR: زمان پایان رکورد فعالیت

en: Activity Record Start Time
fa_IR: زمان شروع رکورد فعالیت

en: Activity Reoccurence
fa_IR: عود مجدد فعالیت

en: Activity Report
fa_IR: گزارش فعالیت

en: Activity Report By Month
fa_IR: گزارش فعالیت بر اساس ماه

en: Activity Reports
fa_IR: گزارش های فعالیت

en: Activity Start Date
fa_IR: تاریخ شروع فعالیت

en: Activity Start Time
fa_IR: زمان شروع فعالیت

en: Activity Start Time*
fa_IR: زمان شروع فعالیت*

en: Activity Title
fa_IR: عنوان فعالیت

en: Activity Venue
fa_IR: محل فعالیت

en: Add
fa_IR: اضافه کردن

en: Add Accountant
fa_IR: حسابدار اضافه کنید

en: Add Activity
fa_IR: افزودن فعالیت

en: Add Activity Category
fa_IR: اضافه کردن دسته فعالیت

en: Add Activity Template
fa_IR: افزودن الگوی فعالیت

en: Add Document
fa_IR: افزودن سند

en: Add Donation Template
fa_IR: اضافه کردن الگوی کمک مالی

en: Add Donation Type
fa_IR: نوع اهدا را اضافه کنید

en: Add Equipment
fa_IR: تجهیزات را اضافه کنید

en: Add Expense
fa_IR: اضافه کردن هزینه

en: Add Family Member
fa_IR: عضو خانواده را اضافه کنید

en: Add Group
fa_IR: اضافه کردن گروه

en: Add Group Member
fa_IR: عضو گروه را اضافه کنید

en: Add Income
fa_IR: اضافه کردن درآمد

en: Add Income Template
fa_IR: اضافه کردن الگوی درآمد

en: Add Member
fa_IR: اضافه کردن عضو

en: Add Members
fa_IR: اضافه کردن اعضا

en: Add Message
fa_IR: اضافه کردن پیام

en: Add Ministry
fa_IR: اضافه کردن وزارت

en: Add Ministry Member
fa_IR: عضو وزارت را اضافه کنید

en: Add Notice
fa_IR: اضافه کردن اطلاعیه

en: Add Notice Admin Template
fa_IR: الگوی مدیریت اطلاعیه را اضافه کنید

en: Add Notice Email Template
fa_IR: اضافه کردن الگوی ایمیل اطلاعیه

en: Add Notice Template
fa_IR: اضافه کردن الگوی اطلاعیه

en: Add Or Remove
fa_IR: اضافه یا حذف

en: Add Other User in System Template
fa_IR: کاربر دیگر را در قالب سیستم اضافه کنید

en: Add Other User in system Template
fa_IR: افزودن کاربر دیگر در قالب سیستم

en: Add Pastoral
fa_IR: پاستورال را اضافه کنید

en: Add Pastoral Template
fa_IR: قالب پاستورال را اضافه کنید

en: Add Pledge
fa_IR: تعهد اضافه کنید

en: Add Pledges
fa_IR: اضافه کردن تعهدات

en: Add Pledges Template
fa_IR: الگوی تعهدات را اضافه کنید

en: Add Reservation
fa_IR: رزرو را اضافه کنید

en: Add Room
fa_IR: اضافه کردن اتاق

en: Add Sell Gift
fa_IR: افزودن هدیه فروش

en: Add Sermon
fa_IR: خطبه را اضافه کنید

en: Add Sermon List
fa_IR: لیست خطبه را اضافه کنید

en: Add Sermon Template
fa_IR: قالب خطبه را اضافه کنید

en: Add Service
fa_IR: افزودن سرویس

en: Add Service Template
fa_IR: اضافه کردن الگوی سرویس

en: Add Service Type
fa_IR: افزودن نوع سرویس

en: Add Song
fa_IR: اضافه کردن آهنگ

en: Add Song Category
fa_IR: اضافه کردن دسته آهنگ

en: Add Song Template
fa_IR: اضافه کردن قالب آهنگ

en: Add Spiritual Gift
fa_IR: هدیه معنوی اضافه کنید

en: Add Spiritual Gifts
fa_IR: هدایای معنوی را اضافه کنید

en: Add Transaction
fa_IR: تراکنش را اضافه کنید

en: Add Transaction Template
fa_IR: اضافه کردن الگوی تراکنش

en: Add Venue
fa_IR: محل برگزاری را اضافه کنید

en: Address
fa_IR: نشانی

en: Address Information
fa_IR: اطلاعات نشانی

en: Adults
fa_IR: بزرگسالان

en: All Accountants
fa_IR: همه حسابداران

en: All Day
fa_IR: تمام روز

en: All Members
fa_IR: همه اعضا

en: All Selected
fa_IR: همه انتخاب شدند

en: All rights reserved.
fa_IR: تمامی حقوق محفوظ است.

en: Allow multiple reservation in the same period
fa_IR: امکان رزرو چندگانه در یک دوره

en: Amount
fa_IR: میزان

en: Applicant
fa_IR: درخواست کننده

en: Approve
fa_IR: تایید

en: Apr
fa_IR: آوریل

en: April
fa_IR: آوریل

en: Are you sure want to delete this record?
fa_IR: آیا مطمئن هستید که می خواهید این رکورد را حذف کنید؟

en: Are you sure you want to delete this record?
fa_IR: آیا مطمئن هستید که می خواهید این رکورد را حذف کنید؟

en: Attendance
fa_IR: حضور

en: Attendance Date
fa_IR: تاریخ حضور

en: Attendance List
fa_IR: لیست حضور و غیاب

en: Attendance Report
fa_IR: گزارش حضور و غیاب

en: Attendance Reports
fa_IR: گزارش های حضور و غیاب

en: Attendance Status
fa_IR: وضعیت حضور و غیاب

en: Attendance Type
fa_IR: نوع حضور و غیاب

en: Attendance saved successfully!
fa_IR: حضور با موفقیت ذخیره شد!

en: Attendance successfully saved!
fa_IR: حضور با موفقیت ذخیره شد!

en: Attendence Date
fa_IR: تاریخ حضور

en: Audio
fa_IR: سمعی

en: Aug
fa_IR: اوت

en: Auguest
fa_IR: آگوست

en: August
fa_IR: اوت

en: Australian Dollar
fa_IR: دلار استرالیا

en: Available
fa_IR: در دسترس

en: Back to wp-admin
fa_IR: بازگشت به wp-admin

en: Bank Transfer
fa_IR: حواله بانکی

en: Baptist Date
fa_IR: تاریخ باپتیست

en: Bill To
fa_IR: بیل به

en: Bill To :
fa_IR: صورت حساب به:

en: Bill To.
fa_IR: بیل به.

en: Birth Date
fa_IR: تاریخ تولد

en: Birthday Date
fa_IR: تاریخ تولد

en: Birthday List
fa_IR: لیست تولد

en: Book
fa_IR: کتاب

en: Brazilian Real
fa_IR: رئال برزیل

en: Brother
fa_IR: برادر

en: Calendar
fa_IR: تقویم

en: Campaign
fa_IR: پویش

en: Campaign Tests Not Sent!
fa_IR: تست های کمپین ارسال نشد!

en: Campaign Tests Sent!
fa_IR: تست های کمپین ارسال شد!

en: Campaign list
fa_IR: لیست کمپین

en: Canadian Dollar
fa_IR: دلار کانادایی

en: Capacity
fa_IR: ظرفیت

en: Capacity Seats
fa_IR: ظرفیت صندلی ها

en: Cash
fa_IR: پول نقد

en: Category Name
fa_IR: نام دسته

en: Check
fa_IR: بررسی

en: Check In
fa_IR: بررسی کنید

en: Check In Date
fa_IR: تاریخ ورود

en: Check Out Date
fa_IR: چک کردن تاریخ

en: Check-In
fa_IR: ورود

en: Check-In Information
fa_IR: اطلاعات ورود

en: Check-In church venue Template
fa_IR: الگوی ورود به محل برگزاری کلیسا

en: Check-In successfully
fa_IR: ورود با موفقیت

en: Check-Out
fa_IR: وارسی

en: Check-Out From Church Venue Template
fa_IR: خروج از الگوی محل برگزاری کلیسا

en: Check-in Date
fa_IR: تاریخ ورود

en: Check-out Date
fa_IR: چک کردن تاریخ

en: Check-out successfully
fa_IR: بررسی با موفقیت انجام شد

en: Cheked-in Date
fa_IR: تاریخ ورود

en: Cheked-out Date
fa_IR: تاریخ چک کردن

en: Children
fa_IR: فرزندان

en: Choose Image
fa_IR: تصویر را انتخاب کنید

en: Choose image
fa_IR: تصویر را انتخاب کنید

en: Church Address
fa_IR: آدرس کلیسا

en: Church Header Logo
fa_IR: لوگو سربرگ کلیسا

en: Church Management
fa_IR: مدیریت کلیسا

en: Church Management System
fa_IR: سیستم مدیریت کلیسا

en: Church Management System for wordpress plugin is ideal way to manage complete Church operation. It has different user roles like Member, Volunteer, Accountant and Admin users.
fa_IR: پلاگین سیستم مدیریت کلیسا برای وردپرس راهی ایده آل برای مدیریت عملیات کامل کلیسا است. دارای نقش های کاربری مختلفی مانند کاربران عضو، داوطلب، حسابدار و مدیر است.

en: Church Name
fa_IR: نام کلیسا

en: City
fa_IR: شهر

en: Class
fa_IR: کلاس

en: Close
fa_IR: نزدیک

en: Comment
fa_IR: اظهار نظر

en: Compose
fa_IR: ساختن

en: Confirm Password
fa_IR: رمز عبور را تایید کنید

en: Contact Information
fa_IR: اطلاعات تماس

en: Copyright
fa_IR: کپی رایت

en: Country
fa_IR: کشور

en: Country Code
fa_IR: کد کشور

en: Create Expense Entry
fa_IR: ایجاد ورودی هزینه

en: Create Income Entry
fa_IR: ایجاد ورودی درآمد

en: Current Password
fa_IR: رمز عبور فعلی

en: Czech Koruna
fa_IR: کرون چک

en: Daily
fa_IR: روزانه

en: Danish Krone
fa_IR: کرون دانمارک

en: Dashboard
fa_IR: داشبورد

en: Dasinfomedia
fa_IR: رسانه دازین

en: Datatable
fa_IR: جدول داده

en: Datatable Header Settings
fa_IR: تنظیمات هدر جدول داده

en: Date
fa_IR: تاریخ

en: Date :
fa_IR: تاریخ :

en: Date Format
fa_IR: فرمت تاریخ

en: Date Type
fa_IR: نوع تاریخ

en: Date of Birth
fa_IR: تاریخ تولد

en: Daughter
fa_IR: فرزند دختر

en: Dec
fa_IR: دسامبر

en: December
fa_IR: دسامبر

en: December 12, 2022
fa_IR: 12 دسامبر 2022

en: Delete
fa_IR: حذف

en: Delete All
fa_IR: حذف همه

en: Demographics
fa_IR: جمعیت شناسی

en: Description
fa_IR: شرح

en: Description :
fa_IR: شرح :

en: Details
fa_IR: جزئیات

en: Details Room:
fa_IR: اتاق جزئیات:

en: Display Name
fa_IR: نام نمایشی

en: Do not have any active bookings
fa_IR: هیچ رزرو فعالی ندارید

en: Documant Name
fa_IR: نام سند

en: Document
fa_IR: سند

en: Document Created By
fa_IR: سند ایجاد شده توسط

en: Document Created Date
fa_IR: تاریخ ایجاد سند

en: Document Details
fa_IR: جزئیات سند

en: Document Information
fa_IR: اطلاعات سند

en: Document Name
fa_IR: نام سند

en: Domain
fa_IR: دامنه

en: Donate
fa_IR: اهدا کنید

en: Donation Amount
fa_IR: مقدارکمک مالی

en: Donation Date
fa_IR: تاریخ اهدا

en: Donation Details
fa_IR: جزئیات اهدا

en: Donation List
fa_IR: فهرست اهدایی

en: Donation Name
fa_IR: نام اهدایی

en: Donation Type
fa_IR: نوع اهدا

en: Donation Type Name
fa_IR: نام نوع اهدا

en: Download
fa_IR: دانلود

en: Download File
fa_IR: دریافت فایل

en: Download Report
fa_IR: دانلود گزارش

en: Download Reports
fa_IR: دانلود گزارش ها

en: Download!
fa_IR: دانلود!

en: Draft
fa_IR: پیش نویس

en: Edit
fa_IR: ویرایش کنید

en: Edit Accountant
fa_IR: ویرایش حسابدار

en: Edit Activity
fa_IR: ویرایش فعالیت

en: Edit Document
fa_IR: ویرایش سند

en: Edit Expense
fa_IR: ویرایش هزینه

en: Edit Family Member
fa_IR: ویرایش عضو خانواده

en: Edit Group
fa_IR: ویرایش گروه

en: Edit Income
fa_IR: ویرایش درآمد

en: Edit Member
fa_IR: ویرایش عضو

en: Edit Ministry
fa_IR: وزارت ویرایش

en: Edit Notice
fa_IR: ویرایش اعلامیه

en: Edit Pastoral
fa_IR: پاستورال را ویرایش کنید

en: Edit Pledges
fa_IR: تعهدات را ویرایش کنید

en: Edit Reservation
fa_IR: ویرایش رزرو

en: Edit Room
fa_IR: اتاق ویرایش

en: Edit Sell Gift
fa_IR: فروش هدیه را ویرایش کنید

en: Edit Sell Gifts
fa_IR: هدایای فروش را ویرایش کنید

en: Edit Sermon
fa_IR: خطبه را ویرایش کنید

en: Edit Sermon List
fa_IR: فهرست خطبه را ویرایش کنید

en: Edit Service
fa_IR: سرویس ویرایش

en: Edit Song
fa_IR: ویرایش آهنگ

en: Edit Spiritual Gift
fa_IR: هدیه معنوی را ویرایش کنید

en: Edit Transaction
fa_IR: ویرایش تراکنش

en: Edit Venue
fa_IR: ویرایش مکان

en: Education
fa_IR: تحصیلات

en: Email
fa_IR: پست الکترونیک

en: Email ID
fa_IR: آدرس ایمیل

en: Email Subject
fa_IR: موضوع نامه الکترونیکی

en: Email Template
fa_IR: قالب ایمیل

en: Email id
fa_IR: آدرس ایمیل

en: Enable
fa_IR: فعال کردن

en: Enable Notifications
fa_IR: اعلان ها را فعال کنید

en: Enable Sandbox
fa_IR: Sandbox را فعال کنید

en: End Date
fa_IR: تاریخ پایان

en: End Date should be greater than Start Date
fa_IR: تاریخ پایان باید بزرگتر از تاریخ شروع باشد

en: End Date should be greater than Start Date.
fa_IR: تاریخ پایان باید بزرگتر از تاریخ شروع باشد.

en: End Time
fa_IR: زمان پایان

en: End Time should be greater than Start Time
fa_IR: زمان پایان باید بیشتر از زمان شروع باشد

en: End Time should be greater than Start Time.
fa_IR: زمان پایان باید بیشتر از زمان شروع باشد.

en: Entry
fa_IR: ورود

en: Envato License key
fa_IR: کلید مجوز Envato

en: Equipment
fa_IR: تجهیزات

en: Equipment Name
fa_IR: نام تجهیزات

en: Equipments
fa_IR: تجهیزات

en: Euro
fa_IR: یورو

en: Expected Check Out Date
fa_IR: تاریخ مورد انتظار خروج

en: Expected Check-out Date
fa_IR: تاریخ خروج مورد انتظار

en: Expense
fa_IR: هزینه

en: Expense Amount
fa_IR: مقدار هزینه

en: Expense Entries
fa_IR: ورودی های هزینه

en: Expense Information
fa_IR: اطلاعات هزینه

en: Expense Label
fa_IR: برچسب هزینه

en: Expense List
fa_IR: لیست هزینه ها

en: Expense Report
fa_IR: گزارش هزینه

en: Expenses
fa_IR: مخارج

en: Export CSV
fa_IR: صادرات CSV

en: Families
fa_IR: خانواده ها

en: Family Member
fa_IR: عضو خانواده

en: Family Member Name & Email
fa_IR: نام و ایمیل عضو خانواده

en: Family Members
fa_IR: اعضای خانواده

en: Family member
fa_IR: عضو خانواده

en: Family member Access Right
fa_IR: عضو خانواده به حق دسترسی دارد

en: Father
fa_IR: پدر

en: Fax
fa_IR: فکس

en: Feb
fa_IR: فوریه

en: February
fa_IR: فوریه

en: Female
fa_IR: مونث

en: File size limit 2 MB allow.
fa_IR: محدودیت حجم فایل 2 مگابایت اجازه می دهد.

en: Finance/Payment Reports
fa_IR: گزارش مالی/پرداخت

en: First
fa_IR: اولین

en: First Name
fa_IR: نام کوچک

en: Footer Description
fa_IR: توضیحات پاورقی

en: Footer setting
fa_IR: تنظیم پاورقی

en: Forgot your password?
fa_IR: رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

en: Frequency
fa_IR: فرکانس

en: Frequency Number Of Time
fa_IR: تعداد دفعات زمان

en: Frequency Number of Time
fa_IR: فرکانس تعداد زمان

en: From
fa_IR: از جانب

en: From :
fa_IR: از جانب :

en: From:
fa_IR: از جانب:

en: Full Day
fa_IR: کل روز

en: Full Name
fa_IR: نام و نام خانوادگی

en: GENERAL SETTINGS
fa_IR: تنظیمات عمومی

en: Gender
fa_IR: جنسیت

en: General
fa_IR: عمومی

en: General Setting
fa_IR: تنظیمات عمومی

en: General Settings
fa_IR: تنظیمات عمومی

en: Gift
fa_IR: هدیه

en: Gift Assigned  successfully
fa_IR: هدیه با موفقیت تخصیص یافت

en: Gift Assigned successfully
fa_IR: هدیه با موفقیت تخصیص یافت

en: Gift Got Date
fa_IR: تاریخ هدیه

en: Gift Invoice Number
fa_IR: شماره فاکتور هدیه

en: Gift Name
fa_IR: نام هدیه

en: Gift Price
fa_IR: قیمت هدیه

en: Gift Type
fa_IR: نوع هدیه

en: Gifts
fa_IR: هدایا

en: Give Donation
fa_IR: اهداء کنید

en: Give Gift
fa_IR: هدیه بدهید

en: Give Gift To Member
fa_IR: به اعضا هدیه بدهید

en: Give This Gift
fa_IR: این هدیه را بدهید

en: Go
fa_IR: برو

en: Grand Total
fa_IR: کل بزرگ

en: Grand Total :
fa_IR: کل کل:

en: Graph
fa_IR: نمودار

en: Group
fa_IR: گروه

en: Group Details
fa_IR: جزئیات گروه

en: Group Image
fa_IR: تصویر گروهی

en: Group Information
fa_IR: اطلاعات گروه

en: Group List
fa_IR: لیست گروه

en: Group Member
fa_IR: عضوگروه

en: Group Members Added successfully
fa_IR: اعضای گروه با موفقیت اضافه شدند

en: Group Name
fa_IR: اسم گروه

en: Group Name :
fa_IR: اسم گروه :

en: Groups
fa_IR: گروه ها

en: Guest Speaker
fa_IR: سخنگوی میهمان

en: Header
fa_IR: سرتیتر

en: Hong Kong Dollar
fa_IR: دلار هنگ کنگ

en: Hungarian Forint
fa_IR: فورینت مجارستان

en: Husband
fa_IR: شوهر

en: INVOICE
fa_IR: صورتحساب

en: Id
fa_IR: شناسه

en: Image
fa_IR: تصویر

en: Import CSV
fa_IR: CSV را وارد کنید

en: Inbox
fa_IR: صندوق ورودی

en: Income
fa_IR: درآمد

en: Income & Expense Report
fa_IR: گزارش درآمد و هزینه

en: Income Amount
fa_IR: میزان درآمد

en: Income Entries
fa_IR: ورودی های درآمد

en: Income Information
fa_IR: اطلاعات درآمد

en: Income Label
fa_IR: برچسب درآمد

en: Income List
fa_IR: فهرست درآمد

en: Income Report
fa_IR: گزارش درآمد

en: Income Title
fa_IR: عنوان درآمد

en: Income label
fa_IR: برچسب درآمد

en: Income, Expense & Net Profit
fa_IR: درآمد، هزینه و سود خالص

en: Indian Rupee
fa_IR: روپیه هند

en: Invoice Number
fa_IR: شماره فاکتور

en: Invoice Prefix
fa_IR: پیشوند فاکتور

en: Invoice Prefix Setting
fa_IR: تنظیم پیشوند فاکتور

en: Invoice label
fa_IR: برچسب فاکتور

en: Invoice, Mail
fa_IR: فاکتور، پست

en: Invoices
fa_IR: فاکتورها

en: Israeli New Sheqel
fa_IR: شکل جدید اسرائیل

en: Issue By
fa_IR: شماره توسط

en: Jan
fa_IR: ژان

en: January
fa_IR: ژانویه

en: Japanese Yen
fa_IR: ین ژاپن

en: Join Church Date
fa_IR: تاریخ عضویت در کلیسا

en: Join Date
fa_IR: تاریخ عضویت

en: Join Date
fa_IR: تاریخ عضویت

en: Jul
fa_IR: ژوئیه

en: July
fa_IR: جولای

en: Jun
fa_IR: ژوئن

en: June
fa_IR: ژوئن

en: Last
fa_IR: آخر

en: Last 12 Months
fa_IR: 12 ماه گذشته

en: Last 3 Months
fa_IR: 3 ماه گذشته

en: Last 6 Months
fa_IR: 6 ماه گذشته

en: Last Month
fa_IR: ماه گذشته

en: Last Name
fa_IR: نام خانوادگی

en: Last Week
fa_IR: هفته گذشته

en: Last Year
fa_IR: سال گذشته

en: Licence Settings
fa_IR: تنظیمات مجوز

en: Loading...
fa_IR: بارگذاری...

en: Log Out
fa_IR: خروج

en: Login Information
fa_IR: اطلاعات ورود به سیستم

en: Login Link
fa_IR: لینک ورود

en: Login Page Link
fa_IR: لینک صفحه ورود

en: Logout
fa_IR: خروج

en: Mail Chimp API key
fa_IR: کلید Mail Chimp API

en: Mail Template
fa_IR: الگوی نامه

en: Mail chimp API key
fa_IR: کلید API شامپانزه ایمیل

en: MailChimp list
fa_IR: لیست MailChimp

en: Mailing list
fa_IR: لیست پستی

en: Malaysian Ringgit
fa_IR: رینگیت مالزی

en: Male
fa_IR: نر

en: Management
fa_IR: مدیریت

en: Management Access Right
fa_IR: حق دسترسی مدیریت

en: Mar
fa_IR: مارس

en: March
fa_IR: مارس

en: Marital Status
fa_IR: وضعیت تأهل

en: Married
fa_IR: متاهل

en: Max-Limit
fa_IR: حداکثر حد

en: May
fa_IR: ممکن است

en: Member
fa_IR: عضو

en: Member Access Right
fa_IR: حق دسترسی اعضا

en: Member Added In Group Template
fa_IR: عضو در قالب گروه اضافه شد

en: Member Added In Ministry Template
fa_IR: عضو در قالب وزارت اضافه شد

en: Member Approved By Admin Template
fa_IR: عضو تایید شده توسط ادمین الگو

en: Member Approved successfully
fa_IR: عضو با موفقیت تایید شد

en: Member Attendance Report
fa_IR: گزارش حضور و غیاب اعضا

en: Member CSV Uploaded Successfully.
fa_IR: CSV عضو با موفقیت آپلود شد.

en: Member Id
fa_IR: شناسه عضو

en: Member Information
fa_IR: اطلاعات اعضا

en: Member List
fa_IR: شناسه عضو

en: Member Name
fa_IR: نام عضو

en: Member Name & Email
fa_IR: نام و ایمیل اعضا

en: Member Removed Successfully From The Group.
fa_IR: عضو با موفقیت از گروه حذف شد.

en: Member Removed from the Ministry Successfully.
fa_IR: عضو با موفقیت از وزارت حذف شد.

en: Members
fa_IR: اعضا

en: Menu
fa_IR: منو

en: Message
fa_IR: پیام

en: Message Comment
fa_IR: نظر پیام

en: Message Content
fa_IR: محتوای پیام

en: Message Details
fa_IR: جزئیات پیام

en: Message For
fa_IR: پیام برای

en: Message Received Template
fa_IR: الگوی پیام دریافت شد

en: Message To
fa_IR: پیام به

en: Message deleted successfully
fa_IR: پیام با موفقیت حذف شد

en: Message sent successfully
fa_IR: پیام با موفقیت ارسال شد

en: Message successfully Sent.
fa_IR: پیام با موفقیت ارسال شد.

en: Messages
fa_IR: پیام ها

en: Method
fa_IR: روش

en: Mexican Peso
fa_IR: پزو مکزیک

en: Middle Name
fa_IR: نام میانی

en: Ministry
fa_IR: وزارت

en: Ministry Attendance
fa_IR: حضور و غیاب وزارت

en: Ministry Attendance List
fa_IR: لیست حضور و غیاب وزارتخانه

en: Ministry Attendance Report
fa_IR: گزارش حضور و غیاب وزارتخانه

en: Ministry Details
fa_IR: جزئیات وزارت

en: Ministry Image
fa_IR: تصویر وزارتخانه

en: Ministry Information
fa_IR: اطلاعات وزارت

en: Ministry List
fa_IR: لیست وزارت

en: Ministry Member
fa_IR: عضو وزارت

en: Ministry Members Added successfully
fa_IR: اعضای وزارت با موفقیت اضافه شدند

en: Ministry Name
fa_IR: نام وزارت

en: Ministry Name :
fa_IR: نام وزارتخانه:

en: Mobile No.
fa_IR: هیچ موبایل.

en: Mobile Number
fa_IR: شماره موبایل

en: Mojoomla
fa_IR: موجوملا

en: Month
fa_IR: ماه

en: Monthly
fa_IR: ماهانه

en: Mother
fa_IR: مادر

en: Multiple Booking Possible
fa_IR: امکان رزرو چندگانه

en: Multiple Reservation
fa_IR: رزرو چندگانه

en: Name
fa_IR: نام

en: Name Of Church
fa_IR: نام کلیسا

en: Name Of Church
fa_IR: نام کلیسا

en: Name Of Sender
fa_IR: نام فرستنده

en: Name of Admin
fa_IR: نام ادمین

en: Name of Member
fa_IR: نام عضو

en: Name of Memeber
fa_IR: نام ممبر

en: Name of Receiver
fa_IR: نام گیرنده

en: Name of User
fa_IR: نام کاربر

en: Net Profit
fa_IR: سود خالص

en: Net Profit/Loss
fa_IR: سود/زیان خالص

en: New Password
fa_IR: رمز عبور جدید

en: New Password And Confirm Password Did Not Match.
fa_IR: رمز عبور جدید و تأیید عدم تطابق رمز عبور.

en: New Zealand Dollar
fa_IR: دلار نیوزلند

en: News Letter
fa_IR: نامه خبری

en: Newsletter
fa_IR: خبرنامه

en: Next
fa_IR: بعد

en: No
fa_IR: خیر

en: No Data Availabel
fa_IR: هیچ داده ای موجود نیست

en: No Data Available
fa_IR: اطلاعاتی موجود نیست

en: No Family Member
fa_IR: بدون عضو خانواده

en: No Group
fa_IR: بدون گروه

en: No Groups
fa_IR: بدون گروه

en: No History available
fa_IR: هیچ سابقه ای در دسترس نیست

en: No Of Family Members
fa_IR: تعداد اعضای خانواده

en: No Upcoming Activity
fa_IR: هیچ فعالیتی در آینده وجود ندارد

en: No Upcoming Birthday
fa_IR: بدون تولد آینده

en: No Upcoming Donations list
fa_IR: لیست کمک های مالی آینده وجود ندارد

en: No Upcoming Group
fa_IR: گروه آینده وجود ندارد

en: No Upcoming Invoice list
fa_IR: لیست فاکتورهای آینده وجود ندارد

en: No Upcoming Ministry
fa_IR: وزارت آینده وجود ندارد

en: No Upcoming Reservation
fa_IR: بدون رزرو آینده

en: No Upcoming Sell Gift
fa_IR: هیچ هدیه ای برای فروش آینده وجود ندارد

en: No any document
fa_IR: بدون هیچ سندی

en: No any member yet.
fa_IR: هنوز هیچ عضوی وجود ندارد

en: No data available in table
fa_IR: داده ای در جدول وجود ندارد

en: No matching records found
fa_IR: هیچ رکورد منطبقی یافت نشد

en: No of Member
fa_IR: شماره عضو

en: No of Ministry
fa_IR: شماره وزارت

en: No of Times
fa_IR: شماره بار

en: No. of Amount
fa_IR: تعداد مبلغ

en: None
fa_IR: هیچ یک

en: Norwegian Krone
fa_IR: کرون نروژ

en: Note: logo Size must be 190 X 56 PX And Color Should Be White.
fa_IR: توجه: اندازه لوگو باید 190 x 56 PX و رنگ باید سفید باشد.

en: Notice
fa_IR: اطلاع

en: Notice Approved
fa_IR: اطلاعیه تایید شد

en: Notice By
fa_IR: اطلاعیه توسط

en: Notice Comment
fa_IR: توجه کنید نظر

en: Notice Content
fa_IR: به محتوا توجه کنید

en: Notice Details
fa_IR: جزئیات اطلاعیه

en: Notice End Date
fa_IR: تاریخ پایان اطلاعیه

en: Notice Information
fa_IR: اطلاع رسانی

en: Notice List
fa_IR: لیست اعلامیه ها

en: Notice Page Link
fa_IR: به لینک صفحه توجه کنید

en: Notice Start Date
fa_IR: تاریخ شروع را اعلام کنید

en: Notice Start Date To End Date
fa_IR: به تاریخ شروع تا تاریخ پایان توجه کنید

en: Notice Title
fa_IR: عنوان اطلاعیه

en: Notifications
fa_IR: اطلاعیه

en: Nov
fa_IR: نوامبر

en: November
fa_IR: نوامبر

en: Number Of Family Member
fa_IR: تعداد اعضای خانواده

en: Number of Participant
fa_IR: تعداد شرکت کننده

en: Occupation
fa_IR: اشتغال

en: Occupied
fa_IR: مشغول

en: Oct
fa_IR: اکتبر

en: Octomber
fa_IR: اکتبر

en: Official Phone Number
fa_IR: شماره تلفن رسمی

en: On this Date and time already booked reservation
fa_IR: در این تاریخ و ساعت قبلاً رزرو شده است

en: Only CSV file are allow.
fa_IR: فقط فایل CSV مجاز است.

en: Only Document , PDF , PPT and XML File Allowed.
fa_IR: فقط سند، PDF، PPT و فایل XML مجاز است.

en: Only JPG , PNG , JPEG , GIF file are allowed.
fa_IR: فقط فایل های JPG، PNG، JPEG، GIF مجاز هستند.

en: Only PDF files are allowed!
fa_IR: فقط فایل های PDF مجاز هستند!

en: Only audio formats files are allowed!
fa_IR: فقط فایل های فرمت های صوتی مجاز هستند!

en: Only image files are allowed!
fa_IR: فقط فایل های تصویری مجاز هستند!

en: Only image formats are allow.
fa_IR: فقط فرمت های تصویر مجاز هستند.

en: Only jpeg ,jpg ,png and gif files are allowed!.
fa_IR: فقط فایل های jpeg، jpg، png و gif مجاز هستند!.

en: Only jpeg jpg png and gif files are allowed!.
fa_IR: فقط فایل های jpeg jpg png و gif مجاز هستند!.

en: Only jpg jpeg png and gif files are allowed!.
fa_IR: فقط فایل های jpg jpeg png و gif مجاز هستند!.

en: Only jpg,jpeg,png and gif files are allowed!.
fa_IR: فقط فایل های jpg، jpeg، png و gif مجاز هستند!.

en: Only video formats files are allowed!
fa_IR: فقط فایل های فرمت های ویدئویی مجاز هستند!

en: Other
fa_IR: دیگر

en: Other End Time should be greater than Start Time
fa_IR: زمان پایان دیگر باید بیشتر از زمان شروع باشد

en: Other Informaiton
fa_IR: سایر اطلاعات

en: Other Information
fa_IR: اطلاعات دیگر

en: Other Logo
fa_IR: لوگوی دیگر

en: Other Service Date
fa_IR: تاریخ خدمات دیگر

en: Other Service End Time
fa_IR: زمان پایان خدمات دیگر

en: Other Service Start Time
fa_IR: زمان شروع خدمات دیگر

en: Other Service Type
fa_IR: نوع خدمات دیگر

en: Other Start Time To End time
fa_IR: زمان شروع دیگر تا پایان زمان

en: Other Title
fa_IR: عنوان دیگر

en: Other title
fa_IR: عنوان دیگر

en: Out of
fa_IR: بیرون از

en: PAYPAL PAYMENT SETTING
fa_IR: تنظیم پرداخت پی پال

en: Page Link
fa_IR: پیوند صفحه

en: Paid
fa_IR: پرداخت شده

en: Part Paid
fa_IR: قسمت پرداخت شده

en: Participant Capacity
fa_IR: ظرفیت شرکت کننده

en: Participant value must be less than or equals to the capacity
fa_IR: ارزش شرکت کننده باید کمتر یا مساوی با ظرفیت باشد

en: Password
fa_IR: کلمه عبور

en: Pastoral
fa_IR: معنوی

en: Pastoral Date
fa_IR: تاریخ شبانی

en: Pastoral Description
fa_IR: شرح شبانی

en: Pastoral Details
fa_IR: جزئیات شبانی

en: Pastoral Information
fa_IR: اطلاعات شبانی

en: Pastoral List
fa_IR: فهرست شبانی

en: Pastoral Page Link
fa_IR: پیوند صفحه شبانی

en: Pastoral Time
fa_IR: زمان شبانی

en: Pastoral Title
fa_IR: عنوان شبانی

en: Pay Method
fa_IR: روش پرداخت

en: Payment
fa_IR: پرداخت

en: Payment Data
fa_IR: داده های پرداخت

en: Payment Link
fa_IR: لینک پرداخت

en: Payment Method
fa_IR: روش پرداخت

en: Payment Prefix
fa_IR: پیشوند پرداخت

en: Payment Prefix Setting
fa_IR: تنظیم پیشوند پرداخت

en: Payment Received Against Transaction Invoice Template
fa_IR: پرداخت در قبال الگوی فاکتور تراکنش دریافت شد

en: Payment Received against Transaction Invoice Template
fa_IR: پرداخت در قبال الگوی فاکتور تراکنش دریافت شد

en: Payment Report
fa_IR: گزارش پرداخت

en: Payment Report By Month
fa_IR: گزارش پرداخت ماهانه

en: Payment Status
fa_IR: وضعیت پرداخت

en: Payment Type
fa_IR: نوع پرداخت

en: Paypal Email Id
fa_IR: شناسه ایمیل پی پال

en: Period
fa_IR: دوره زمانی

en: Personal Information
fa_IR: اطلاعات شخصی

en: Personal Information
fa_IR: اطلاعات شخصی

en: Philippine Peso
fa_IR: پزو فیلیپین

en: Phone
fa_IR: تلفن

en: Phone No
fa_IR: شماره تلفن

en: Photo
fa_IR: عکس

en: Please Enter Confirm Password.
fa_IR: لطفا رمز عبور را تایید کنید.

en: Please Enter New Password.
fa_IR: لطفا رمز عبور جدید را وارد کنید

en: Please Select Activity
fa_IR: لطفاً فعالیت را انتخاب کنید

en: Please Select Ministry
fa_IR: لطفا وزارت را انتخاب کنید

en: Please Select atleast One Image.
fa_IR: لطفا حداقل یک تصویر را انتخاب کنید.

en: Please at least one member
fa_IR: لطفا حداقل یک عضو

en: Please fill out all the required fields
fa_IR: لطفا تمام فیلدهای مورد نیاز را پر کنید

en: Please provide correct Envato purchase key.
fa_IR: لطفاً کلید خرید صحیح Envato را ارائه دهید.

en: Please select at least one record.
fa_IR: لطفا حداقل یک رکورد را انتخاب کنید.

en: Please select atleast one users to reply
fa_IR: لطفاً حداقل یک کاربر را برای پاسخ انتخاب کنید

en: Pledge Invoice Number
fa_IR: شماره فاکتور تعهد

en: Pledges
fa_IR: تعهدات

en: Pledges Amount
fa_IR: مبلغ تعهدات

en: Pledges Details
fa_IR: جزئیات تعهدات

en: Pledges End Date
fa_IR: تاریخ پایان تعهدات

en: Pledges Entries
fa_IR: نوشته های تعهد

en: Pledges Information
fa_IR: اطلاعات تعهدات

en: Pledges List
fa_IR: لیست تعهدات

en: Pledges Page Link
fa_IR: پیوند صفحه تعهد

en: Pledges Start Date
fa_IR: تاریخ شروع تعهدات

en: Pledges Total Amount
fa_IR: مبلغ کل تعهدات

en: Pledges frequecy
fa_IR: فرکانس تعهد می کند

en: Polish Zloty
fa_IR: زلوتی لهستانی

en: Pound Sterling
fa_IR: پوند استرلینگ

en: Present
fa_IR: حاضر

en: Previous
fa_IR: قبلی

en: Price
fa_IR: قیمت

en: Print
fa_IR: چاپ

en: Processing...
fa_IR: در حال پردازش...

en: Product
fa_IR: تولید - محصول

en: Profile Image
fa_IR: تصویر نمایه

en: Profile picture updated successfully.
fa_IR: تصویر نمایه با موفقیت به روز شد.

en: Publish
fa_IR: انتشار

en: Record End Time
fa_IR: ضبط زمان پایان

en: Record End Time should be greater than Start Time.
fa_IR: زمان پایان رکورد باید بیشتر از زمان شروع باشد.

en: Record Start Time
fa_IR: رکورد زمان شروع

en: Record Updated Successfully.
fa_IR: رکورد با موفقیت به روز شد.

en: Record Updated successfully
fa_IR: رکورد با موفقیت به روز شد

en: Record deleted successfully
fa_IR: رکورد با موفقیت حذف شد

en: Record inserted successfully
fa_IR: رکورد با موفقیت درج شد

en: Record inserted successfully.
fa_IR: رکورد با موفقیت درج شد.

en: Record updated successfully
fa_IR: رکورد با موفقیت به روز شد

en: Record updated successfully.
fa_IR: رکورد با موفقیت به روز شد.

en: Recurrence
fa_IR: عود

en: Registration
fa_IR: ثبت

en: Registration Email Template
fa_IR: الگوی ایمیل ثبت نام

en: Registration Email Template
fa_IR: الگوی ایمیل ثبت نام

en: Registration complete.Your account active after admin can approve.
fa_IR: ثبت نام کامل شد. حساب شما پس از تایید ادمین فعال می شود.

en: Regular Member
fa_IR: عضو منظم

en: Rehearsal
fa_IR: مشق

en: Relation
fa_IR: رابطه

en: Religion Information
fa_IR: اطلاعات دینی

en: Repeat Date
fa_IR: تاریخ تکرار

en: Reply
fa_IR: پاسخ

en: Reply By :
fa_IR: پاسخ توسط:

en: Reply To :
fa_IR: پاسخ دادن به :

en: Report
fa_IR: گزارش

en: Reports
fa_IR: گزارش ها

en: Request Before Days
fa_IR: درخواست قبل از روز

en: Reservation
fa_IR: رزرو

en: Reservation Details
fa_IR: جزئیات رزرو

en: Reservation End Time*
fa_IR: زمان پایان رزرو*

en: Reservation Information
fa_IR: اطلاعات رزرو

en: Reservation List
fa_IR: لیست رزرو

en: Reservation Start Time*
fa_IR: زمان شروع رزرو *

en: Reservations
fa_IR: رزرواسیون

en: Reserve End Date
fa_IR: تاریخ پایان رزرو

en: Reserve End Date*
fa_IR: تاریخ پایان رزرو *

en: Reserve Start Date
fa_IR: تاریخ شروع رزرو

en: Reserved By
fa_IR: رزرو شده توسط

en: Reserved Date
fa_IR: تاریخ رزرو شده

en: Reserved End Date
fa_IR: تاریخ پایان رزرو شده

en: Role Of User
fa_IR: نقش کاربر

en: Room History
fa_IR: تاریخچه اتاق

en: Room Information
fa_IR: اطلاعات اتاق

en: Room List
fa_IR: لیست اتاق

en: Room Title
fa_IR: عنوان اتاق

en: Save
fa_IR: صرفه جویی

en: Save Activity
fa_IR: ذخیره فعالیت

en: Save Attendance
fa_IR: ذخیره حضور و غیاب

en: Save Document
fa_IR: ذخیره سند

en: Save Expense
fa_IR: صرفه جویی در هزینه

en: Save Family
fa_IR: نجات خانواده

en: Save Group
fa_IR: ذخیره گروه

en: Save Income
fa_IR: صرفه جویی در درآمد

en: Save Member
fa_IR: ذخیره عضو

en: Save Notice
fa_IR: ذخیره اعلان

en: Save Pastoral
fa_IR: پاستورال را ذخیره کنید

en: Save Pledge
fa_IR: صرفه جویی در تعهد

en: Save Reservation
fa_IR: ذخیره رزرو

en: Save Room
fa_IR: ذخیره اتاق

en: Save Sell Gift
fa_IR: ذخیره فروش هدیه

en: Save Sermon
fa_IR: ذخیره خطبه

en: Save Service
fa_IR: ذخیره سرویس

en: Save Spiritual Gift
fa_IR: صرفه جویی در هدیه معنوی

en: Save Transaction
fa_IR: ذخیره تراکنش

en: Save Venue
fa_IR: ذخیره مکان

en: Saves
fa_IR: ذخیره می کند

en: Search for Equipment...
fa_IR: جستجو برای تجهیزات ...

en: Search for Users...
fa_IR: جستجو برای کاربران...

en: Search for equipment...
fa_IR: جستجو برای تجهیزات ...

en: Search for group...
fa_IR: جستجو برای گروه...

en: Search for ministry...
fa_IR: جستجو برای وزارت ...

en: Search for users...
fa_IR: جستجوی کاربران...

en: Search...
fa_IR: جستجو کردن...

en: Search:
fa_IR: جستجو کردن:

en: Select
fa_IR: انتخاب کنید

en: Select Activity
fa_IR: Activity را انتخاب کنید

en: Select Activity Category
fa_IR: دسته فعالیت را انتخاب کنید

en: Select Activity Name
fa_IR: نام فعالیت را انتخاب کنید

en: Select All
fa_IR: انتخاب همه

en: Select Applicant
fa_IR: متقاضی را انتخاب کنید

en: Select CSV file
fa_IR: فایل CSV را انتخاب کنید

en: Select Campaign
fa_IR: کمپین را انتخاب کنید

en: Select Currency
fa_IR: واحد پول را انتخاب کنید

en: Select Date Format
fa_IR: فرمت تاریخ را انتخاب کنید

en: Select Donations Type
fa_IR: نوع کمک مالی را انتخاب کنید

en: Select Equipment
fa_IR: تجهیزات را انتخاب کنید

en: Select Frequency
fa_IR: فرکانس را انتخاب کنید

en: Select Gift
fa_IR: هدیه را انتخاب کنید

en: Select Gift Type
fa_IR: نوع هدیه را انتخاب کنید

en: Select Group
fa_IR: گروه را انتخاب کنید

en: Select Group Name
fa_IR: نام گروه را انتخاب کنید

en: Select Group/Members
fa_IR: گروه/اعضا را انتخاب کنید

en: Select Member
fa_IR: عضو را انتخاب کنید

en: Select Ministry
fa_IR: وزارت را انتخاب کنید

en: Select Ministry Name
fa_IR: نام وزارت را انتخاب کنید

en: Select Payment Method
fa_IR: روش پرداخت را انتخاب کنید

en: Select Profile Picture
fa_IR: تصویر نمایه را انتخاب کنید

en: Select Relation
fa_IR: رابطه را انتخاب کنید

en: Select Report Type
fa_IR: نوع گزارش را انتخاب کنید

en: Select Sermon Type
fa_IR: نوع خطبه را انتخاب کنید

en: Select Service Type
fa_IR: نوع سرویس را انتخاب کنید

en: Select Song Category
fa_IR: دسته آهنگ را انتخاب کنید

en: Select Venue
fa_IR: محل برگزاری را انتخاب کنید

en: Select all
fa_IR: انتخاب همه

en: Select list
fa_IR: لیست را انتخاب کنید

en: Select user to reply
fa_IR: کاربر را برای پاسخ انتخاب کنید

en: Select users to reply
fa_IR: کاربران را برای پاسخ انتخاب کنید

en: Selecte year
fa_IR: سال را انتخاب کنید

en: Sell Date
fa_IR: تاریخ فروش

en: Sell Gift
fa_IR: فروش هدیه

en: Sell Gift Details
fa_IR: فروش جزئیات هدیه

en: Sell Gift Information
fa_IR: فروش اطلاعات هدیه

en: Sell Gift List
fa_IR: لیست هدیه فروش

en: Sell Gifts
fa_IR: فروش هدایا

en: Sell Gifts List
fa_IR: لیست هدایای فروش

en: Sell Spiritual Gift Template
fa_IR: فروش قالب هدیه معنوی

en: Selling Date
fa_IR: تاریخ فروش

en: Send
fa_IR: ارسال

en: Send Campaign
fa_IR: ارسال کمپین

en: Send Message
fa_IR: پیام فرستادن

en: Sent
fa_IR: ارسال شد

en: Sent Item
fa_IR: مورد ارسال شده

en: Sep
fa_IR: سپتامبر

en: September
fa_IR: سپتامبر

en: Sermon Added By
fa_IR: خطبه اضافه شده توسط

en: Sermon Content
fa_IR: محتوای خطبه

en: Sermon Content Type
fa_IR: نوع محتوای خطبه

en: Sermon Description
fa_IR: شرح خطبه

en: Sermon List
fa_IR: فهرست خطبه

en: Sermon Page Link
fa_IR: لینک صفحه خطبه

en: Sermon Title
fa_IR: عنوان خطبه

en: Sermon Type
fa_IR: نوع خطبه

en: Service
fa_IR: سرویس

en: Service Details
fa_IR: جزئیات خدمات

en: Service End Date
fa_IR: تاریخ پایان سرویس

en: Service End Time
fa_IR: زمان پایان خدمت

en: Service End Time*
fa_IR: زمان پایان سرویس*

en: Service Information
fa_IR: اطلاعات خدمات

en: Service Name
fa_IR: نام سرویس

en: Service Page Link
fa_IR: لینک صفحه خدمات

en: Service Start Date
fa_IR: تاریخ شروع خدمات

en: Service Start Time
fa_IR: زمان شروع خدمات

en: Service Start Time*
fa_IR: زمان شروع سرویس*

en: Service Title
fa_IR: عنوان خدمات

en: Service Type
fa_IR: نوع خدمات

en: Service Type Name
fa_IR: نام نوع خدمات

en: Services
fa_IR: خدمات

en: Setting
fa_IR: تنظیمات

en: Setting saved successfully.
fa_IR: تنظیم با موفقیت ذخیره شد.

en: Settings
fa_IR: تنظیمات

en: Show _MENU_ entries
fa_IR: نمایش ورودی های _MENU_

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
fa_IR: نمایش 0 تا 0 از 0 ورودی

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
fa_IR: نمایش _START_ تا _END_ از _TOTAL_ ورودی

en: Singapore Dollar
fa_IR: دلار سنگاپور

en: Sister
fa_IR: خواهر

en: Skyp Id
fa_IR: شناسه اسکایپ

en: Skype Id
fa_IR: نام کاربری اسکایپ

en: Son
fa_IR: فرزند پسر

en: Song
fa_IR: ترانه

en: Song Added By
fa_IR: آهنگ اضافه شده توسط

en: Song Category
fa_IR: دسته آهنگ

en: Song Description
fa_IR: توضیحات آهنگ

en: Song Information
fa_IR: اطلاعات آهنگ

en: Song Name
fa_IR: اسم آهنگ

en: Song Page Link
fa_IR: لینک صفحه آهنگ

en: Songs
fa_IR: آهنگ ها

en: South African Rand
fa_IR: راند آفریقای جنوبی

en: Speaker Name
fa_IR: نام گوینده

en: Spiritual Gift
fa_IR: هدیه معنوی

en: Spiritual Gifts
fa_IR: هدایای معنوی

en: Spiritual Gifts List
fa_IR: فهرست هدایای معنوی

en: Start Date
fa_IR: تاریخ شروع

en: Start Date To End Date
fa_IR: تاریخ شروع تا تاریخ پایان

en: Start Time
fa_IR: زمان شروع

en: Start Time To End Time
fa_IR: زمان شروع تا پایان زمان

en: Start Time To End time
fa_IR: زمان شروع تا پایان زمان

en: Starting Year
fa_IR: سال شروع

en: State
fa_IR: دولت

en: Status
fa_IR: وضعیت

en: Status :
fa_IR: وضعیت:

en: Subject
fa_IR: موضوع

en: Submit
fa_IR: ارسال

en: Subtotal :
fa_IR: جمع فرعی:

en: Supplier Name
fa_IR: نام تامین کننده

en: Swedish Krona
fa_IR: کرون سوئد

en: Swiss Franc
fa_IR: فرانک سوئیس

en: Sync Mail
fa_IR: همگام سازی ایمیل

en: Synchronize Mail Successfully
fa_IR: همگام سازی ایمیل با موفقیت

en: Taiwan New Dollar
fa_IR: دلار جدید تایوان

en: Take/View  Attendance
fa_IR: حضور و غیاب را ببینید/ببینید

en: Tap on above icon to add your first Record.
fa_IR: روی نماد بالا ضربه بزنید تا اولین رکورد خود را اضافه کنید.

en: Tap on above icon to import CSV.
fa_IR: برای وارد کردن CSV روی نماد بالا ضربه بزنید.

en: Thai Baht
fa_IR: بات تایلند

en: The Group Name
fa_IR: نام گروه

en: The Member Name
fa_IR: نام عضو

en: The Ministry Name
fa_IR: نام وزارت

en: There is not enough data to generate report.
fa_IR: داده های کافی برای تولید گزارش وجود ندارد.

en: There seems to be some problem please try after sometime or contact us on sales@dasinfomeida.com
fa_IR: به نظر می رسد مشکلی وجود دارد، لطفاً بعد از مدتی سعی کنید یا با ما در sales@dasinfomeida.com تماس بگیرید

en: This Month
fa_IR: این ماه

en: This Week
fa_IR: این هفته

en: This Year
fa_IR: امسال

en: This group have no members.
fa_IR: این گروه هیچ عضوی ندارد

en: This ministry have no members.
fa_IR: این وزارتخانه هیچ عضوی ندارد.

en: Title Name
fa_IR: نام عنوان

en: To
fa_IR: به

en: Today
fa_IR: امروز

en: Today Attendance
fa_IR: حضور امروز

en: Total Amount
fa_IR: مقدار کل

en: Total Expense
fa_IR: کل هزینه

en: Total Income
fa_IR: درآمد کلی

en: Total Member
fa_IR: کل اعضا

en: Total Members
fa_IR: مجموع اعضا

en: Total Participant
fa_IR: کل شرکت کننده

en: Transaction
fa_IR: معامله

en: Transaction Date
fa_IR: تاریخ معامله

en: Transaction Entries
fa_IR: ورودی های تراکنش

en: Transaction Information
fa_IR: اطلاعات تراکنش

en: Transaction List
fa_IR: لیست معاملات

en: Transaction/Donation
fa_IR: معامله / کمک مالی

en: Transaction/Donation Report
fa_IR: گزارش تراکنش/کمک مالی

en: Transactions
fa_IR: معاملات

en: Turkish Lira
fa_IR: لیر ترکیه

en: U.S. Dollar
fa_IR: دلار آمریکا

en: Unmarried
fa_IR: مجرد

en: Unpaid
fa_IR: پرداخت نشده

en: Upload  image
fa_IR: آپلود تصویر

en: Upload CSV File
fa_IR: فایل CSV را آپلود کنید

en: Upload Cover Image
fa_IR: آپلود تصویر جلد

en: Upload Gift
fa_IR: آپلود هدیه

en: Upload Group Image
fa_IR: آپلود تصویر گروه

en: Upload Image
fa_IR: آپلود تصویر

en: Upload Ministry Image
fa_IR: آپلود تصویر وزارت

en: Upload Profile
fa_IR: آپلود نمایه

en: Upload Profile Image
fa_IR: آپلود تصویر نمایه

en: Upload Sermon
fa_IR: خطبه را آپلود کنید

en: Upload Song
fa_IR: آپلود آهنگ

en: Upload image
fa_IR: آپلود تصویر

en: Usage Title
fa_IR: عنوان استفاده

en: Use Paymaster Payment Gateways
fa_IR: از درگاه های پرداخت Paymaster استفاده کنید

en: Use title :
fa_IR: استفاده از عنوان:

en: User Can Change Profile Picture
fa_IR: کاربر می تواند تصویر نمایه را تغییر دهد

en: User Name
fa_IR: نام کاربری

en: User Role
fa_IR: نقش کاربر

en: Username
fa_IR: نام کاربری

en: Username Or Emailid All Ready Exist.
fa_IR: نام کاربری یا ایمیل همه آماده وجود دارد.

en: Users
fa_IR: کاربران

en: Venue
fa_IR: محل

en: Venue Details
fa_IR: جزئیات محل برگزاری

en: Venue Information
fa_IR: اطلاعات محل برگزاری

en: Venue Name
fa_IR: نام محل برگزاری

en: Venue Title
fa_IR: عنوان محل برگزاری

en: Venues
fa_IR: مکان های برگزاری

en: Video
fa_IR: ویدیو

en: View
fa_IR: چشم انداز

en: View  Attendance
fa_IR: مشاهده حضور و غیاب

en: View Accountant
fa_IR: مشاهده حسابدار

en: View Check-in
fa_IR: مشاهده ورود

en: View Document
fa_IR: مشاهده سند

en: View Donation Link
fa_IR: مشاهده لینک کمک مالی

en: View Expense
fa_IR: مشاهده هزینه

en: View Family Member
fa_IR: مشاهده اعضای خانواده

en: View Gifts
fa_IR: مشاهده هدایا

en: View Invoice
fa_IR: مشاهده فاکتور

en: View Member
fa_IR: مشاهده اعضا

en: View Sermon
fa_IR: مشاهده خطبه

en: View Sermon List
fa_IR: مشاهده لیست خطبه

en: View Spiritual Gift
fa_IR: مشاهده هدیه معنوی

en: View Spiritual Gifts
fa_IR: مشاهده هدایای معنوی

en: View income
fa_IR: مشاهده درآمد

en: Volunteer
fa_IR: داوطلب شوید

en: Volunteer Member
fa_IR: عضو داوطلب

en: Want to take past date attendance?
fa_IR: آیا می خواهید در تاریخ گذشته حضور داشته باشید؟

en: Wed
fa_IR: چهارشنبه

en: Weekly
fa_IR: هفتگی

en: Welcome To Dashboard, Admin
fa_IR: به داشبورد، مدیر خوش آمدید

en: Wife
fa_IR: همسر

en: Wish
fa_IR: آرزو کردن

en: Worship
fa_IR: عبادت

en: Year
fa_IR: سال

en: Yearly
fa_IR: سالانه

en: Yes
fa_IR: آره

en: You can use following variables in the email template:
fa_IR: می توانید از متغیرهای زیر در قالب ایمیل استفاده کنید:

en: Your file is ready. You can download it from
fa_IR: فایل شما آماده است. می توانید آن را از

en: Youth
fa_IR: جوانان

en: Zip Code
fa_IR: کد پستی

en: [Max-Limit:
fa_IR: [حداکثر حد:

en: accountant
fa_IR: حسابدار

en: activity
fa_IR: فعالیت

en: add Message
fa_IR: اضافه کردن پیام

en: administrator
fa_IR: مدیر

en: adults
fa_IR: بزرگسالان

en: adults,children
fa_IR: بزرگسالان، کودکان

en: adults,families
fa_IR: بزرگسالان، خانواده ها

en: adults,families,children
fa_IR: بزرگسالان، خانواده ها، کودکان

en: adults,families,youth
fa_IR: بزرگسالان، خانواده ها، جوانان

en: adults,families,youth,children
fa_IR: بزرگسالان، خانواده ها، جوانان، کودکان

en: adults,youth
fa_IR: بزرگسالان، جوانان

en: adults,youth,children
fa_IR: بزرگسالان، جوانان، کودکان

en: audio
fa_IR: سمعی

en: bank_transfer
fa_IR: حواله_بانکی

en: cash
fa_IR: پول نقد

en: check
fa_IR: بررسی

en: check-in Page Link
fa_IR: لینک صفحه ورود

en: check-out Page Link
fa_IR: لینک صفحه خروج

en: children
fa_IR: فرزندان

en: families
fa_IR: خانواده ها

en: families,children
fa_IR: خانواده ها، فرزندان

en: families,youth
fa_IR: خانواده ها، جوانان

en: families,youth,children
fa_IR: خانواده ها، جوانان، کودکان

en: female
fa_IR: زن

en: image
fa_IR: تصویر

en: male
fa_IR: نر

en: member
fa_IR: عضو

en: ministry
fa_IR: وزارت

en: payment
fa_IR: پرداخت

en: please fill in the required fields
fa_IR: لطفا جاهای خواسته شده را پر کنید

en: product
fa_IR: تولید - محصول

en: service
fa_IR: سرویس

en: video
fa_IR: ویدئو

en: view Song
fa_IR: مشاهده آهنگ

en: youth
fa_IR: جوانان
