Church Management System - en to fi translation catalogue (954 entries)

en:  Access Right
fi:  Käyttöoikeus

en:  Days
fi:  päivää

en:  Seats
fi:  Istuimet

en:  Sermon Information
fi:  Saarnan tiedot

en:  Spiritual Gift Information
fi:  Tietoja henkisistä lahjoista

en:  To
fi:  Vastaanottaja

en: &nbsp;Fri
fi: pe

en: &nbsp;Mon
fi: ma

en: &nbsp;Sat
fi: la

en: &nbsp;Sun
fi: Aurinko

en: &nbsp;Thu
fi: to

en: &nbsp;Tue
fi: ti

en: &nbsp;Wed
fi: Wen

en: (Date:
fi: (Päivämäärä:

en: (Day:
fi: (Päivä:

en: (filtered from _MAX_ total entries)
fi: (suodatettu yhteensä _MAX_ merkinnästä)

en: -Time)
fi: -Aika)

en: 1 Time
fi: 1 kerran

en: 12/31/2022
fi: 31.12.2022

en: 2022-12-12
fi: 12.12.2022

en: 31/12/2022
fi: 31.12.2022

en: : activate to sort column ascending
fi: : aktivoi lajitellaksesi sarakkeen nousevaan järjestykseen

en: : activate to sort column descending
fi: : aktivoi lajitellaksesi sarakkeen laskevaan järjestykseen

en: ADD
fi: LISÄTÄ

en: Absent
fi: Poissa

en: Access Rights
fi: Käyttöoikeudet

en: Account
fi: Tili

en: Account Settings
fi: Tilin asetukset

en: Accountant
fi: Kirjanpitäjä

en: Accountant Access Right
fi: Kirjanpitäjän käyttöoikeus

en: Accountant Email
fi: Kirjanpitäjän sähköposti

en: Accountant Name
fi: Kirjanpitäjän nimi

en: Action
fi: Toiminta

en: Active
fi: Aktiivinen

en: Activities
fi: Aktiviteetit

en: Activity
fi: Toiminta

en: Activity Attendance
fi: Aktiviteetin läsnäolo

en: Activity Attendance List
fi: Tapahtuman osallistujalista

en: Activity Attendance Report
fi: Toimintaraportti

en: Activity Category
fi: Toiminnan luokka

en: Activity Category Name
fi: Toimintoluokan nimi

en: Activity Details
fi: Aktiviteetin tiedot

en: Activity End Date
fi: Toiminnan päättymispäivä

en: Activity End Time
fi: Toiminnan päättymisaika

en: Activity End Time*
fi: Toiminnan päättymisaika*

en: Activity Information
fi: Toimintatiedot

en: Activity Name
fi: Toiminnan nimi

en: Activity Page Link
fi: Toimintasivun linkki

en: Activity Record End Time
fi: Toimintatietueen päättymisaika

en: Activity Record Start Time
fi: Toimintatietueen alkamisaika

en: Activity Reoccurence
fi: Aktiviteetin toistuminen

en: Activity Report
fi: Toimintakertomus

en: Activity Report By Month
fi: Toimintaraportti kuukausittain

en: Activity Reports
fi: Toimintaraportit

en: Activity Start Date
fi: Aktiviteetin alkamispäivä

en: Activity Start Time
fi: Aktiviteetin alkamisaika

en: Activity Start Time*
fi: Aktiviteetin alkamisaika*

en: Activity Title
fi: Toiminnan nimi

en: Activity Venue
fi: Toimintapaikka

en: Add
fi: Lisätä

en: Add Accountant
fi: Lisää kirjanpitäjä

en: Add Activity
fi: Lisää toimintaa

en: Add Activity Category
fi: Lisää toimintoluokka

en: Add Activity Template
fi: Lisää toimintomalli

en: Add Document
fi: Lisää asiakirja

en: Add Donation Template
fi: Lisää lahjoitusmalli

en: Add Donation Type
fi: Lisää lahjoitustyyppi

en: Add Equipment
fi: Lisää varusteita

en: Add Expense
fi: Lisää kuluja

en: Add Family Member
fi: Lisää perheenjäsen

en: Add Group
fi: Lisää ryhmä

en: Add Group Member
fi: Lisää ryhmän jäsen

en: Add Income
fi: Lisää tuloja

en: Add Income Template
fi: Lisää tulomalli

en: Add Member
fi: Lisää jäsen

en: Add Members
fi: Lisää jäseniä

en: Add Message
fi: Lisää viesti

en: Add Ministry
fi: Lisää ministeriö

en: Add Ministry Member
fi: Lisää ministeriön jäsen

en: Add Notice
fi: Lisää ilmoitus

en: Add Notice Admin Template
fi: Lisää Ilmoituksen järjestelmänvalvojamalli

en: Add Notice Email Template
fi: Lisää ilmoitussähköpostimalli

en: Add Notice Template
fi: Lisää ilmoitusmalli

en: Add Or Remove
fi: Lisää tai poista

en: Add Other User in System Template
fi: Lisää toinen käyttäjä järjestelmämalliin

en: Add Other User in system Template
fi: Lisää toinen käyttäjä järjestelmämalliin

en: Add Pastoral
fi: Lisää Pastoral

en: Add Pastoral Template
fi: Lisää pastoraalinen malli

en: Add Pledge
fi: Lisää lupaus

en: Add Pledges
fi: Lisää lupauksia

en: Add Pledges Template
fi: Lisää lupausmalli

en: Add Reservation
fi: Lisää varaus

en: Add Room
fi: Lisää huone

en: Add Sell Gift
fi: Lisää Myy Lahja

en: Add Sermon
fi: Lisää saarna

en: Add Sermon List
fi: Lisää saarnaluettelo

en: Add Sermon Template
fi: Lisää saarnamalli

en: Add Service
fi: Lisää palvelu

en: Add Service Template
fi: Lisää palvelumalli

en: Add Service Type
fi: Lisää palvelutyyppi

en: Add Song
fi: Lisää kappale

en: Add Song Category
fi: Lisää kappaleluokka

en: Add Song Template
fi: Lisää kappalemalli

en: Add Spiritual Gift
fi: Lisää henkinen lahja

en: Add Spiritual Gifts
fi: Lisää henkisiä lahjoja

en: Add Transaction
fi: Lisää tapahtuma

en: Add Transaction Template
fi: Lisää tapahtumamalli

en: Add Venue
fi: Lisää paikka

en: Address
fi: Osoite

en: Address Information
fi: Osoitetiedot

en: Adults
fi: Aikuiset

en: All Accountants
fi: Kaikki kirjanpitäjät

en: All Day
fi: Koko päivä

en: All Members
fi: Kaikki jäsenet

en: All Selected
fi: Kaikki valitut

en: All rights reserved.
fi: Kaikki oikeudet pidätetään.

en: Allow multiple reservation in the same period
fi: Salli useampi varaus samalla ajanjaksolla

en: Amount
fi: Määrä

en: Applicant
fi: Hakija

en: Approve
fi: Hyväksyä

en: Apr
fi: huhtikuu

en: April
fi: huhtikuu

en: Are you sure want to delete this record?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän tietueen?

en: Are you sure you want to delete this record?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän tietueen?

en: Attendance
fi: Läsnäolo

en: Attendance Date
fi: Osallistumispäivä

en: Attendance List
fi: Osallistujalista

en: Attendance Report
fi: Läsnäoloraportti

en: Attendance Reports
fi: Läsnäoloraportit

en: Attendance Status
fi: Läsnäolotila

en: Attendance Type
fi: Läsnäolotyyppi

en: Attendance saved successfully!
fi: Osallistujamäärä tallennettu onnistuneesti!

en: Attendance successfully saved!
fi: Osallistujamäärä tallennettu onnistuneesti!

en: Attendence Date
fi: Osallistumispäivä

en: Aug
fi: elokuu

en: Auguest
fi: elokuuta

en: August
fi: elokuu

en: Australian Dollar
fi: Australian dollari

en: Available
fi: Saatavilla

en: Back to wp-admin
fi: Takaisin wp-adminiin

en: Bank Transfer
fi: Pankkisiirto

en: Baptist Date
fi: Baptistin päivämäärä

en: Bill To :
fi: Laskutus vastaanottaja:

en: Birth Date
fi: Syntymäpäivä

en: Birthday Date
fi: Syntymäpäivä

en: Birthday List
fi: Syntymäpäiväluettelo

en: Book
fi: Kirja

en: Brazilian Real
fi: Brasilian real

en: Brother
fi: Veli

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Campaign
fi: Kampanja

en: Campaign Tests Not Sent!
fi: Kampanjatestejä ei lähetetty!

en: Campaign Tests Sent!
fi: Kampanjatestit lähetetty!

en: Campaign list
fi: Kampanjaluettelo

en: Canadian Dollar
fi: Kanadan dollari

en: Capacity
fi: Kapasiteetti

en: Capacity Seats
fi: Tilavuus istuimet

en: Cash
fi: Käteinen raha

en: Category Name
fi: Kategorian nimi

en: Check
fi: Tarkistaa

en: Check In
fi: Ilmoittautua

en: Check In Date
fi: Saapumispäivämäärä

en: Check Out Date
fi: Lähtöpäivämäärä

en: Check-In
fi: Ilmoittautua

en: Check-In Information
fi: Sisäänkirjautumistiedot

en: Check-In church venue Template
fi: Sisäänkirjautumisen kirkkopaikan malli

en: Check-In successfully
fi: Sisäänkirjautuminen onnistui

en: Check-Out
fi: Tarkista

en: Check-Out From Church Venue Template
fi: Uloskirjautuminen kirkon tapahtumapaikan mallista

en: Check-in Date
fi: Saapumispäivä

en: Check-out Date
fi: Uloskirjautumispäivä

en: Check-out successfully
fi: Uloskirjautuminen onnistui

en: Cheked-in Date
fi: Sisäänkirjautumispäivä

en: Cheked-out Date
fi: Uloskirjautumispäivä

en: Children
fi: Lapset

en: Choose Image
fi: Valitse Kuva

en: Choose image
fi: Valitse kuva

en: Church Address
fi: Kirkon osoite

en: Church Header Logo
fi: Kirkon otsikon logo

en: Church Management
fi: Kirkon hallinto

en: Church Management System
fi: Kirkon hallintojärjestelmä

en: Church Management System for wordpress plugin is ideal way to manage complete Church operation. It has different user roles like Member, Volunteer, Accountant and Admin users.
fi: Wordpress-liitännäisen kirkonhallintajärjestelmä on ihanteellinen tapa hallita koko kirkon toimintaa. Sillä on erilaisia käyttäjärooleja, kuten jäsen-, vapaaehtois-, kirjanpitäjä- ja järjestelmänvalvojat.

en: Church Name
fi: Kirkon nimi

en: City
fi: Kaupunki

en: Class
fi: Luokka

en: Close
fi: kiinni

en: Comment
fi: Kommentti

en: Compose
fi: Säveltää

en: Confirm Password
fi: Vahvista salasana

en: Contact Information
fi: Yhteystiedot

en: Copyright
fi: Tekijänoikeus

en: Country
fi: Maa

en: Country Code
fi: Maatunnus

en: Create Expense Entry
fi: Luo kulukirjaus

en: Create Income Entry
fi: Luo tulokirjaus

en: Current Password
fi: Nykyinen salasana

en: Czech Koruna
fi: Tšekin koruna

en: Daily
fi: Päivittäin

en: Danish Krone
fi: Tanskan kruunu

en: Dashboard
fi: Kojelauta

en: Datatable
fi: Tietotaulukko

en: Datatable Header Settings
fi: Datataulukon otsikkoasetukset

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Date :
fi: Päivämäärä :

en: Date Format
fi: Päivämäärämuoto

en: Date Type
fi: Päivämäärän tyyppi

en: Date of Birth
fi: Syntymäaika

en: Daughter
fi: Tytär

en: Dec
fi: joulukuuta

en: December
fi: joulukuu

en: December 12, 2022
fi: 12. joulukuuta 2022

en: Delete
fi: Poistaa

en: Delete All
fi: Poista kaikki

en: Demographics
fi: Väestötiedot

en: Description
fi: Kuvaus

en: Description :
fi: Kuvaus :

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Details Room:
fi: Huoneen tiedot:

en: Display Name
fi: Näyttönimi

en: Do not have any active bookings
fi: Sinulla ei ole aktiivisia varauksia

en: Documant Name
fi: Asiakirjan nimi

en: Document
fi: Asiakirja

en: Document Created By
fi: Asiakirjan luoja

en: Document Created Date
fi: Asiakirjan luontipäivämäärä

en: Document Details
fi: Asiakirjan tiedot

en: Document Information
fi: Asiakirjan tiedot

en: Document Name
fi: Asiakirjan nimi

en: Domain
fi: Verkkotunnus

en: Donate
fi: Lahjoittaa

en: Donation Amount
fi: Lahjoitussumma

en: Donation Date
fi: Lahjoituspäivä

en: Donation Details
fi: Lahjoituksen tiedot

en: Donation List
fi: Lahjoitusluettelo

en: Donation Name
fi: Lahjoituksen nimi

en: Donation Type
fi: Lahjoituksen tyyppi

en: Donation Type Name
fi: Lahjoitustyypin nimi

en: Download
fi: ladata

en: Download File
fi: Lataa tiedosto

en: Download Report
fi: Lataa raportti

en: Download Reports
fi: Lataa raportit

en: Download!
fi: Ladata!

en: Draft
fi: Luonnos

en: Edit
fi: Muokata

en: Edit Accountant
fi: Muokkaa kirjanpitäjää

en: Edit Activity
fi: Muokkaa toimintaa

en: Edit Document
fi: Muokkaa asiakirjaa

en: Edit Expense
fi: Muokkaa kuluja

en: Edit Family Member
fi: Muokkaa perheenjäsentä

en: Edit Group
fi: Muokkaa ryhmää

en: Edit Income
fi: Muokkaa tuloja

en: Edit Member
fi: Muokkaa jäsentä

en: Edit Ministry
fi: Muokkaa ministeriötä

en: Edit Notice
fi: Muokkaa ilmoitusta

en: Edit Pastoral
fi: Muokkaa Pastoraalia

en: Edit Pledges
fi: Muokkaa lupauksia

en: Edit Reservation
fi: Muokkaa varausta

en: Edit Room
fi: Muokkaa huonetta

en: Edit Sell Gift
fi: Muokkaa Myy lahja

en: Edit Sell Gifts
fi: Muokkaa Myy lahjoja

en: Edit Sermon
fi: Muokkaa saarnaa

en: Edit Sermon List
fi: Muokkaa saarnaluetteloa

en: Edit Service
fi: Muokkaa palvelua

en: Edit Song
fi: Muokkaa kappaletta

en: Edit Spiritual Gift
fi: Muokkaa henkistä lahjaa

en: Edit Transaction
fi: Muokkaa tapahtumaa

en: Edit Venue
fi: Muokkaa tapahtumapaikkaa

en: Education
fi: koulutus

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email ID
fi: Sähköposti tunnus

en: Email Subject
fi: Sähköpostin aihe

en: Email Template
fi: Sähköpostimalli

en: Email id
fi: Sähköposti tunnus

en: Enable
fi: ota käyttöön

en: Enable Notifications
fi: Salli ilmoitukset

en: Enable Sandbox
fi: Ota hiekkalaatikko käyttöön

en: End Date
fi: Päättymispäivä

en: End Date should be greater than Start Date
fi: Päättymispäivän tulee olla aloituspäivää suurempi

en: End Date should be greater than Start Date.
fi: Päättymispäivän tulee olla aloituspäivää suurempi.

en: End Time
fi: Loppu aika

en: End Time should be greater than Start Time
fi: Päättymisajan tulee olla suurempi kuin aloitusaika

en: End Time should be greater than Start Time.
fi: Päättymisajan tulee olla suurempi kuin aloitusaika.

en: Entry
fi: Sisäänpääsy

en: Envato License key
fi: Envato-lisenssiavain

en: Equipment
fi: Laitteet

en: Equipment Name
fi: Laitteen nimi

en: Equipments
fi: Varusteet

en: Euro
fi: euroa

en: Expected Check Out Date
fi: Arvioitu uloskirjautumispäivä

en: Expected Check-out Date
fi: Odotettu lähtöpäivä

en: Expense
fi: Kustannukset

en: Expense Amount
fi: Kustannussumma

en: Expense Entries
fi: Kulukirjaukset

en: Expense Information
fi: Kustannustiedot

en: Expense Label
fi: Kulumerkki

en: Expense List
fi: Kululuettelo

en: Expense Report
fi: Kuluraportti

en: Expenses
fi: Kulut

en: Export CSV
fi: Vie CSV

en: Families
fi: Perheet

en: Family Member
fi: Perheenjäsen

en: Family Member Name & Email
fi: Perheenjäsenen nimi ja sähköpostiosoite

en: Family Members
fi: Perheenjäsenet

en: Family member
fi: Perheenjäsen

en: Family member Access Right
fi: Perheenjäsenen käyttöoikeus

en: Father
fi: Isä

en: Fax
fi: Faksi

en: Feb
fi: helmikuuta

en: February
fi: helmikuu

en: Female
fi: Nainen

en: File size limit 2 MB allow.
fi: Tiedoston kokorajoitus 2 Mt sallitaan.

en: Finance/Payment Reports
fi: Rahoitus/maksuraportti

en: First
fi: Ensimmäinen

en: First Name
fi: Etunimi

en: Footer Description
fi: Alatunnisteen kuvaus

en: Footer setting
fi: Alatunnisteen asetus

en: Forgot your password?
fi: Unohditko salasanasi?

en: Frequency
fi: Taajuus

en: Frequency Number Of Time
fi: Taajuus Aikamäärä

en: Frequency Number of Time
fi: Taajuus Aikamäärä

en: From :
fi: Lähettäjä:

en: From:
fi: Lähettäjä:

en: Full Day
fi: Koko päivä

en: Full Name
fi: Koko nimi

en: GENERAL SETTINGS
fi: YLEISET ASETUKSET

en: Gender
fi: Sukupuoli

en: General
fi: Kenraali

en: General Setting
fi: Yleinen asetus

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Gift
fi: Lahja

en: Gift Assigned  successfully
fi: Lahja annettu onnistuneesti

en: Gift Assigned successfully
fi: Lahja annettu onnistuneesti

en: Gift Got Date
fi: Lahja saatu -päivämäärä

en: Gift Invoice Number
fi: Lahjalaskun numero

en: Gift Name
fi: Lahjan nimi

en: Gift Price
fi: Lahjan hinta

en: Gift Type
fi: Lahjan tyyppi

en: Gifts
fi: Lahjat

en: Give Donation
fi: Anna Lahjoitus

en: Give Gift
fi: Anna lahja

en: Give Gift To Member
fi: Anna lahja jäsenelle

en: Give This Gift
fi: Anna tämä lahja

en: Go
fi: Mennä

en: Grand Total
fi: Loppusumma

en: Grand Total :
fi: Loppusumma :

en: Graph
fi: Kaavio

en: Group
fi: Ryhmä

en: Group Details
fi: Ryhmän tiedot

en: Group Image
fi: Ryhmäkuva

en: Group Information
fi: Ryhmän tiedot

en: Group List
fi: Ryhmäluettelo

en: Group Member
fi: Ryhmän jäsen

en: Group Members Added successfully
fi: Ryhmän jäsenet lisätty onnistuneesti

en: Group Name
fi: Ryhmän nimi

en: Group Name :
fi: Ryhmän nimi :

en: Groups
fi: ryhmät

en: Guest Speaker
fi: Vieraileva puhuja

en: Header
fi: Otsikko

en: Hong Kong Dollar
fi: Hongkongin dollari

en: Hungarian Forint
fi: Unkarin forintti

en: Husband
fi: Aviomies

en: INVOICE
fi: LASKU

en: Image
fi: Kuva

en: Import CSV
fi: Tuo CSV

en: Inbox
fi: Saapuneet

en: Income
fi: Tulo

en: Income & Expense Report
fi: Tulo- ja kuluraportti

en: Income Amount
fi: Tulojen määrä

en: Income Entries
fi: Tulokirjaukset

en: Income Information
fi: Tulotiedot

en: Income Label
fi: Tulomerkki

en: Income List
fi: Tuloluettelo

en: Income Report
fi: Tuloraportti

en: Income Title
fi: Tulojen otsikko

en: Income label
fi: Tulomerkki

en: Income, Expense & Net Profit
fi: Tulot, kulut ja nettovoitto

en: Indian Rupee
fi: Intian rupia

en: Invoice Number
fi: Laskun numero

en: Invoice Prefix
fi: Laskun etuliite

en: Invoice Prefix Setting
fi: Laskun etuliitteen asetus

en: Invoice label
fi: Laskun etiketti

en: Invoice, Mail
fi: Lasku, posti

en: Invoices
fi: Laskut

en: Israeli New Sheqel
fi: Israelin uusi sekeli

en: Issue By
fi: Julkaisun tekijä

en: Jan
fi: tammikuu

en: January
fi: tammikuu

en: Japanese Yen
fi: Japanin jeniä

en: Join Church Date
fi: Liity kirkkotreffeille

en: Join Date
fi: Liittymispäivä

en: Join Date
fi: Liittymispäivä

en: Jul
fi: heinäkuuta

en: July
fi: heinäkuu

en: Jun
fi: kesäkuuta

en: June
fi: kesäkuuta

en: Last
fi: Kestää

en: Last 12 Months
fi: Viimeiset 12 kuukautta

en: Last 3 Months
fi: Viimeiset 3 kuukautta

en: Last 6 Months
fi: Viimeiset 6 kuukautta

en: Last Month
fi: Viime kuukausi

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Last Week
fi: Viime viikko

en: Last Year
fi: Viime vuonna

en: Licence Settings
fi: Lisenssiasetukset

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Log Out
fi: Kirjautua ulos

en: Login Information
fi: kirjautumistiedot

en: Login Link
fi: Kirjautumislinkki

en: Login Page Link
fi: Kirjautumissivun linkki

en: Logout
fi: Kirjautua ulos

en: Mail Chimp API key
fi: Mail Chimp API-avain

en: Mail Template
fi: Sähköpostimalli

en: Mail chimp API key
fi: Postisimpanssi API-avain

en: MailChimp list
fi: MailChimp lista

en: Mailing list
fi: Postitus lista

en: Malaysian Ringgit
fi: Malesian ringgit

en: Male
fi: Uros

en: Management
fi: Hallinto

en: Management Access Right
fi: Hallinto-oikeus

en: Mar
fi: maaliskuu

en: March
fi: maaliskuuta

en: Marital Status
fi: Siviilisääty

en: Married
fi: Naimisissa

en: May
fi: saattaa

en: Member
fi: Jäsen

en: Member Access Right
fi: Jäsenen käyttöoikeus

en: Member Added In Group Template
fi: Jäsen lisätty ryhmään -malli

en: Member Added In Ministry Template
fi: Jäsen lisätty ministeriön malliin

en: Member Approved By Admin Template
fi: Järjestelmänvalvojamallin hyväksymä jäsen

en: Member Approved successfully
fi: Jäsen hyväksytty

en: Member Attendance Report
fi: Jäsenten läsnäoloraportti

en: Member CSV Uploaded Successfully.
fi: Jäsen CSV lähetetty onnistuneesti.

en: Member Id
fi: Jäsentunnus

en: Member Information
fi: Jäsentiedot

en: Member List
fi: Jäsentunnus

en: Member Name
fi: Jäsen nimi

en: Member Name & Email
fi: Jäsennimi ja sähköpostiosoite

en: Member Removed Successfully From The Group.
fi: Jäsen poistettu ryhmästä onnistuneesti.

en: Member Removed from the Ministry Successfully.
fi: Jäsen poistettu ministeriöstä onnistuneesti.

en: Members
fi: Jäsenet

en: Menu
fi: Valikko

en: Message
fi: Viesti

en: Message Comment
fi: Viesti Kommentti

en: Message Content
fi: Viestin sisältö

en: Message Details
fi: Viestin tiedot

en: Message For
fi: Viesti For

en: Message Received Template
fi: Viesti vastaanotettu -malli

en: Message To
fi: Viesti Vastaanottaja

en: Message deleted successfully
fi: Viesti poistettu onnistuneesti

en: Message sent successfully
fi: Viesti lähetetty onnistuneesti

en: Message successfully Sent.
fi: Viesti lähetetty onnistuneesti.

en: Messages
fi: Viestit

en: Method
fi: Menetelmä

en: Mexican Peso
fi: Meksikon peso

en: Middle Name
fi: Toinen nimi

en: Ministry
fi: ministeriö

en: Ministry Attendance
fi: Ministeriön läsnäolo

en: Ministry Attendance List
fi: Ministeriön läsnäololista

en: Ministry Attendance Report
fi: Ministeriön läsnäoloraportti

en: Ministry Details
fi: Ministeriön tiedot

en: Ministry Image
fi: Ministeriön kuva

en: Ministry Information
fi: Ministeriön tiedot

en: Ministry List
fi: Ministeriön luettelo

en: Ministry Member
fi: Ministeriön jäsen

en: Ministry Members Added successfully
fi: Ministeriön jäsenet lisätty onnistuneesti

en: Ministry Name
fi: Ministeriön nimi

en: Ministry Name :
fi: Ministeriön nimi:

en: Mobile No.
fi: Kännykkänumero.

en: Mobile Number
fi: Matkapuhelinnumero

en: Month
fi: Kuukausi

en: Monthly
fi: Kuukausittain

en: Mother
fi: Äiti

en: Multiple Booking Possible
fi: Useampi varaus mahdollista

en: Multiple Reservation
fi: Useita varaus

en: N/A
fi: Ei käytössä

en: Name
fi: Nimi

en: Name Of Church
fi: Kirkon Nimi

en: Name Of Church
fi: Kirkon Nimi

en: Name Of Sender
fi: Lähettäjän nimi

en: Name of Admin
fi: Adminin nimi

en: Name of Member
fi: Jäsenen nimi

en: Name of Memeber
fi: Jäsenen nimi

en: Name of Receiver
fi: Vastaanottajan nimi

en: Name of User
fi: Käyttäjän nimi

en: Net Profit
fi: Nettotulo

en: Net Profit/Loss
fi: Nettovoitto/tappio

en: New Password
fi: uusi salasana

en: New Password And Confirm Password Did Not Match.
fi: Uusi salasana ja vahvistussalasana eivät täsmänneet.

en: New Zealand Dollar
fi: Uuden-Seelannin dollari

en: News Letter
fi: Uutiskirje

en: Newsletter
fi: Uutiskirje

en: Next
fi: Seuraava

en: No
fi: Ei

en: No Data Availabel
fi: Ei tietoja saatavilla

en: No Data Available
fi: Tietoja ei ole saatavilla

en: No Family Member
fi: Ei perheenjäsentä

en: No Group
fi: Ei ryhmää

en: No Groups
fi: Ei ryhmiä

en: No History available
fi: Historiaa ei ole saatavilla

en: No Of Family Members
fi: Perheenjäsenten lukumäärä

en: No Upcoming Activity
fi: Ei tulevaa toimintaa

en: No Upcoming Birthday
fi: Ei tulevaa syntymäpäivää

en: No Upcoming Donations list
fi: Ei tulevien lahjoitusten luetteloa

en: No Upcoming Group
fi: Ei tulevaa ryhmää

en: No Upcoming Invoice list
fi: Ei tulevia laskuja

en: No Upcoming Ministry
fi: Ei tulevaa ministeriötä

en: No Upcoming Reservation
fi: Ei tulevaa varausta

en: No Upcoming Sell Gift
fi: Ei tulevaa myyntilahjaa

en: No any document
fi: Ei mitään dokumenttia

en: No any member yet.
fi: Ei vielä yhtään jäsentä.

en: No data available in table
fi: Ei tietoja saatavilla taulukossa

en: No matching records found
fi: Vastaavia tietueita ei löytynyt

en: No of Member
fi: Jäsenen numero

en: No of Ministry
fi: Ministeriön numero

en: No of Times
fi: Aikojen lukumäärä

en: No. of Amount
fi: Määrän nro

en: None
fi: Ei mitään

en: Norwegian Krone
fi: Norjan kruunu

en: Note: logo Size must be 190 X 56 PX And Color Should Be White.
fi: Huomautus: Logon koon on oltava 190 x 56 PX ja värin tulee olla valkoinen.

en: Notice
fi: Ilmoitus

en: Notice Approved
fi: Ilmoitus hyväksytty

en: Notice By
fi: Ilmoitus

en: Notice Comment
fi: Huomautus Kommentti

en: Notice Content
fi: Huomaa sisältö

en: Notice Details
fi: Ilmoituksen tiedot

en: Notice End Date
fi: Ilmoituksen päättymispäivämäärä

en: Notice Information
fi: Ilmoitustiedot

en: Notice List
fi: Ilmoitusluettelo

en: Notice Page Link
fi: Ilmoitussivun linkki

en: Notice Start Date
fi: Ilmoituksen alkamispäivämäärä

en: Notice Start Date To End Date
fi: Ilmoituksen alkamispäivä lopetuspäivään

en: Notice Title
fi: Ilmoituksen otsikko

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Nov
fi: marraskuu

en: November
fi: marraskuu

en: Number Of Family Member
fi: Perheenjäsenten lukumäärä

en: Number of Participant
fi: Osallistujan määrä

en: Occupation
fi: Ammatti

en: Occupied
fi: Miehitetty

en: Oct
fi: lokakuu

en: Octomber
fi: lokakuuta

en: Official Phone Number
fi: Virallinen puhelinnumero

en: On this Date and time already booked reservation
fi: Tänä päivänä ja kellonaikana jo varattu varaus

en: Only CSV file are allow.
fi: Vain CSV-tiedostot ovat sallittuja.

en: Only Document , PDF , PPT and XML File Allowed.
fi: Vain asiakirja-, PDF-, PPT- ja XML-tiedostot sallitaan.

en: Only JPG , PNG , JPEG , GIF file are allowed.
fi: Vain JPG , PNG , JPEG , GIF tiedostot ovat sallittuja.

en: Only PDF files are allowed!
fi: Vain PDF-tiedostot ovat sallittuja!

en: Only audio formats files are allowed!
fi: Vain äänimuotoiset tiedostot ovat sallittuja!

en: Only image files are allowed!
fi: Vain kuvatiedostot ovat sallittuja!

en: Only image formats are allow.
fi: Vain kuvamuodot ovat sallittuja.

en: Only jpeg ,jpg ,png and gif files are allowed!.
fi: Vain jpeg-, jpg-, png- ja gif-tiedostot ovat sallittuja!.

en: Only jpeg jpg png and gif files are allowed!.
fi: Vain jpeg jpg png- ja gif-tiedostot ovat sallittuja!.

en: Only jpg jpeg png and gif files are allowed!.
fi: Vain jpg-jpeg-png- ja gif-tiedostot ovat sallittuja!.

en: Only jpg,jpeg,png and gif files are allowed!.
fi: Vain jpg-, jpeg-, png- ja gif-tiedostot ovat sallittuja!.

en: Only video formats files are allowed!
fi: Vain videomuotoiset tiedostot ovat sallittuja!

en: Other
fi: Muut

en: Other End Time should be greater than Start Time
fi: Muun lopetusajan tulee olla suurempi kuin aloitusaika

en: Other Informaiton
fi: Muut tiedot

en: Other Information
fi: Muita tietoja

en: Other Logo
fi: Muu logo

en: Other Service Date
fi: Muu palvelupäivä

en: Other Service End Time
fi: Muu palvelun päättymisaika

en: Other Service Start Time
fi: Muu palvelun alkamisaika

en: Other Service Type
fi: Muu palvelutyyppi

en: Other Start Time To End time
fi: Muu aloitusaika päättymiseen

en: Other Title
fi: Muu otsikko

en: Other title
fi: Muu otsikko

en: OwnData
fi: Omat tiedot

en: PAYPAL PAYMENT SETTING
fi: PAYPAL MAKSUASETUS

en: Page Link
fi: Sivun linkki

en: Paid
fi: Maksettu

en: Part Paid
fi: Osa maksettu

en: Participant Capacity
fi: Osallistujakapasiteetti

en: Participant value must be less than or equals to the capacity
fi: Osallistujan arvon on oltava pienempi tai yhtä suuri kuin kapasiteetti

en: Password
fi: Salasana

en: Pastoral
fi: Pastoraalinen

en: Pastoral Date
fi: Pastoraalinen päivämäärä

en: Pastoral Description
fi: Pastoraalinen kuvaus

en: Pastoral Details
fi: Pastoraaliset yksityiskohdat

en: Pastoral Information
fi: Pastoraalista tietoa

en: Pastoral List
fi: Pastoraalinen luettelo

en: Pastoral Page Link
fi: Pastoraalisivun linkki

en: Pastoral Time
fi: Pastoraalinen aika

en: Pastoral Title
fi: Pastoraalinen titteli

en: Pay Method
fi: Maksutapa

en: Payment
fi: Maksu

en: Payment Data
fi: Maksutiedot

en: Payment Link
fi: Maksulinkki

en: Payment Method
fi: Maksutapa

en: Payment Prefix
fi: Maksun etuliite

en: Payment Prefix Setting
fi: Maksun etuliitteen asetus

en: Payment Received Against Transaction Invoice Template
fi: Maksu vastaanotettu tapahtumalaskumallia vastaan

en: Payment Received against Transaction Invoice Template
fi: Maksu vastaanotettu tapahtumalaskumallia vastaan

en: Payment Report
fi: Maksuraportti

en: Payment Report By Month
fi: Maksuraportti kuukausittain

en: Payment Status
fi: Maksun tilanne

en: Payment Type
fi: Maksutapa

en: Paypal Email Id
fi: Paypal sähköpostitunnus

en: Period
fi: Kausi

en: Personal Information
fi: Henkilökohtaisia tietoja

en: Personal Information
fi: Henkilökohtaisia tietoja

en: Philippine Peso
fi: Filippiinien peso

en: Phone
fi: Puhelin

en: Phone No
fi: Puhelin ei

en: Photo
fi: Kuva

en: Please Enter Confirm Password.
fi: Anna Vahvista salasana.

en: Please Enter New Password.
fi: Anna uusi salasana.

en: Please Select Activity
fi: Valitse toiminto

en: Please Select Ministry
fi: Valitse ministeriö

en: Please Select atleast One Image.
fi: Valitse vähintään yksi kuva.

en: Please at least one member
fi: Ole hyvä ja vähintään yksi jäsen

en: Please fill out all the required fields
fi: Täytä kaikki vaaditut kentät

en: Please provide correct Envato purchase key.
fi: Anna oikea Envato-ostoavain.

en: Please select at least one record.
fi: Valitse vähintään yksi tietue.

en: Please select atleast one users to reply
fi: Valitse vähintään yksi käyttäjä vastaamaan

en: Pledge Invoice Number
fi: Panttilaskunumero

en: Pledges
fi: Lupaukset

en: Pledges Amount
fi: Lupausten määrä

en: Pledges Details
fi: Lupausten tiedot

en: Pledges End Date
fi: Lupausten päättymispäivä

en: Pledges Entries
fi: Lupakirjat

en: Pledges Information
fi: Lupausten tiedot

en: Pledges List
fi: Lupausluettelo

en: Pledges Page Link
fi: Lupausten sivun linkki

en: Pledges Start Date
fi: Lupausten alkamispäivä

en: Pledges Total Amount
fi: Lupausten kokonaismäärä

en: Pledges frequecy
fi: Lupaa taajuuden

en: Polish Zloty
fi: Puolan zloty

en: Pound Sterling
fi: Ison-Britannian punta

en: Present
fi: Esittää

en: Previous
fi: Edellinen

en: Price
fi: Hinta

en: Print
fi: Tulosta

en: Processing...
fi: Käsitellään...

en: Product
fi: Tuote

en: Profile Image
fi: Profiilikuva

en: Profile picture updated successfully.
fi: Profiilikuvan päivitys onnistui.

en: Publish
fi: Julkaista

en: Record End Time
fi: Tallenteen päättymisaika

en: Record End Time should be greater than Start Time.
fi: Tietueen päättymisajan tulee olla suurempi kuin aloitusaika.

en: Record Start Time
fi: Tallennuksen alkamisaika

en: Record Updated Successfully.
fi: Levy päivitetty onnistuneesti.

en: Record Updated successfully
fi: Tietueen päivitys onnistui

en: Record deleted successfully
fi: Tietueen poistaminen onnistui

en: Record inserted successfully
fi: Tietueen lisäys onnistui

en: Record inserted successfully.
fi: Tietueen lisäys onnistui.

en: Record updated successfully
fi: Tietueen päivitys onnistui

en: Record updated successfully.
fi: Tietueen päivitys onnistui.

en: Recurrence
fi: Toistuminen

en: Registration
fi: Rekisteröinti

en: Registration Email Template
fi: Rekisteröinnin sähköpostimalli

en: Registration Email Template
fi: Rekisteröinnin sähköpostimalli

en: Registration complete.Your account active after admin can approve.
fi: Rekisteröinti valmis. Tilisi on aktiivinen, kun järjestelmänvalvoja voi hyväksyä.

en: Regular Member
fi: Varsinainen jäsen

en: Rehearsal
fi: Harjoitus

en: Relation
fi: Suhde

en: Religion Information
fi: Uskontotiedot

en: Repeat Date
fi: Toista päivämäärä

en: Reply
fi: Vastaa

en: Reply By :
fi: Vastaa kirjoittaja:

en: Reply To :
fi: Vastata :

en: Report
fi: Raportoi

en: Reports
fi: Raportit

en: Request Before Days
fi: Pyydä päivää ennen

en: Reservation
fi: Varaus

en: Reservation Details
fi: Varaustiedot

en: Reservation End Time*
fi: Varauksen päättymisaika*

en: Reservation Information
fi: Varaustiedot

en: Reservation List
fi: Varauslista

en: Reservation Start Time*
fi: Varauksen alkamisaika*

en: Reservations
fi: Varaukset

en: Reserve End Date
fi: Varauksen päättymispäivä

en: Reserve End Date*
fi: Varauksen päättymispäivä*

en: Reserve Start Date
fi: Varauksen aloituspäivämäärä

en: Reserved By
fi: Varattu

en: Reserved Date
fi: Varattu päivämäärä

en: Reserved End Date
fi: Varattu lopetuspäivämäärä

en: Role Of User
fi: Käyttäjän rooli

en: Room History
fi: Huoneen historia

en: Room Information
fi: Huonetiedot

en: Room List
fi: Huoneluettelo

en: Room Title
fi: Huoneen otsikko

en: Save
fi: Tallentaa

en: Save Activity
fi: Tallenna toiminta

en: Save Attendance
fi: Tallenna läsnäolo

en: Save Document
fi: Tallenna asiakirja

en: Save Expense
fi: Säästä kuluja

en: Save Family
fi: Pelasta perhe

en: Save Group
fi: Tallenna ryhmä

en: Save Income
fi: Säästä tuloja

en: Save Member
fi: Tallenna jäsen

en: Save Notice
fi: Tallenna ilmoitus

en: Save Pastoral
fi: Pelasta Pastoral

en: Save Pledge
fi: Tallenna lupaus

en: Save Reservation
fi: Tallenna varaus

en: Save Room
fi: Tallenna huone

en: Save Sell Gift
fi: Tallenna Myy Lahja

en: Save Sermon
fi: Tallenna saarna

en: Save Service
fi: Tallenna palvelu

en: Save Spiritual Gift
fi: Säästä henkinen lahja

en: Save Transaction
fi: Tallenna tapahtuma

en: Save Venue
fi: Tallenna paikka

en: Saves
fi: Säästää

en: Search for Equipment...
fi: Hae laitteita...

en: Search for Users...
fi: Etsi käyttäjiä...

en: Search for equipment...
fi: Etsi varusteita...

en: Search for group...
fi: Etsi ryhmä...

en: Search for ministry...
fi: Hae ministeriötä...

en: Search for users...
fi: Etsi käyttäjiä...

en: Search...
fi: Hae...

en: Search:
fi: Hae:

en: Select
fi: Valitse

en: Select Activity
fi: Valitse Toiminto

en: Select Activity Category
fi: Valitse toimintoluokka

en: Select Activity Name
fi: Valitse Aktiviteetin nimi

en: Select All
fi: Valitse kaikki

en: Select Applicant
fi: Valitse Hakija

en: Select CSV file
fi: Valitse CSV-tiedosto

en: Select Campaign
fi: Valitse Kampanja

en: Select Currency
fi: Valitse Valuutta

en: Select Date Format
fi: Valitse Päivämäärän muoto

en: Select Donations Type
fi: Valitse Lahjoitustyyppi

en: Select Equipment
fi: Valitse Laitteet

en: Select Frequency
fi: Valitse Taajuus

en: Select Gift
fi: Valitse Lahja

en: Select Gift Type
fi: Valitse lahjatyyppi

en: Select Group
fi: Valitse Ryhmä

en: Select Group Name
fi: Valitse Ryhmän nimi

en: Select Group/Members
fi: Valitse Ryhmä/Jäsenet

en: Select Member
fi: Valitse Jäsen

en: Select Ministry
fi: Valitse Ministeriö

en: Select Ministry Name
fi: Valitse Ministeriön nimi

en: Select Payment Method
fi: Valitse Maksutapa

en: Select Profile Picture
fi: Valitse Profiilikuva

en: Select Relation
fi: Valitse Suhde

en: Select Report Type
fi: Valitse Raportin tyyppi

en: Select Sermon Type
fi: Valitse saarnan tyyppi

en: Select Service Type
fi: Valitse Palvelutyyppi

en: Select Song Category
fi: Valitse kappaleluokka

en: Select Venue
fi: Valitse Tapahtumapaikka

en: Select all
fi: Valitse kaikki

en: Select list
fi: Valitse luettelo

en: Select user to reply
fi: Valitse käyttäjä vastaamaan

en: Select users to reply
fi: Valitse käyttäjät vastaamaan

en: Selecte year
fi: Valitse vuosi

en: Sell Date
fi: Myyntipäivämäärä

en: Sell Gift
fi: Myy Lahja

en: Sell Gift Details
fi: Myy lahjan tiedot

en: Sell Gift Information
fi: Myy lahjatiedot

en: Sell Gift List
fi: Myy lahjalista

en: Sell Gifts
fi: Myy lahjoja

en: Sell Gifts List
fi: Myy lahjalista

en: Sell Spiritual Gift Template
fi: Myy henkinen lahjamalli

en: Selling Date
fi: Myyntipäivämäärä

en: Send
fi: Lähettää

en: Send Campaign
fi: Lähetä kampanja

en: Send Message
fi: Lähetä viesti

en: Sent
fi: Lähetetty

en: Sent Item
fi: Lähetetty kohde

en: Sep
fi: syyskuu

en: September
fi: syyskuu

en: Sermon Added By
fi: Saarna lisäsi

en: Sermon Content
fi: Saarnan sisältö

en: Sermon Content Type
fi: Saarnan sisältötyyppi

en: Sermon Description
fi: Saarnan kuvaus

en: Sermon List
fi: Luettelo saarnasta

en: Sermon Page Link
fi: Saarnasivun linkki

en: Sermon Title
fi: Saarnan otsikko

en: Sermon Type
fi: Saarnan tyyppi

en: Service
fi: Palvelu

en: Service Details
fi: Palvelun tiedot

en: Service End Date
fi: Palvelun päättymispäivä

en: Service End Time
fi: Palvelun päättymisaika

en: Service End Time*
fi: Palvelun päättymisaika*

en: Service Information
fi: Palvelun tiedot

en: Service Name
fi: palvelun nimi

en: Service Page Link
fi: Palvelusivun linkki

en: Service Start Date
fi: Palvelun aloituspäivämäärä

en: Service Start Time
fi: Palvelun alkamisaika

en: Service Start Time*
fi: Palvelun alkamisaika*

en: Service Title
fi: Palvelun nimi

en: Service Type
fi: palvelutyyppi

en: Service Type Name
fi: Palvelutyypin nimi

en: Services
fi: Palvelut

en: Setting
fi: Asetus

en: Setting saved successfully.
fi: Asetuksen tallennus onnistui.

en: Settings
fi: asetukset

en: Show _MENU_ entries
fi: Näytä _MENU_-merkinnät

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
fi: Näytetään 0 - 0 / 0 merkintää

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
fi: Näytetään _START_–_END_/_TOTAL_ merkinnöistä

en: Singapore Dollar
fi: Singaporen dollari

en: Sister
fi: Sisko

en: Skype Id
fi: Skype tunnus

en: Son
fi: Poika

en: Song
fi: Laulu

en: Song Added By
fi: Kappaleen lisännyt

en: Song Category
fi: Kappaleen luokka

en: Song Description
fi: Kappaleen kuvaus

en: Song Information
fi: Kappaleen tiedot

en: Song Name
fi: Laulun nimi

en: Song Page Link
fi: Laulusivun linkki

en: South African Rand
fi: Etelä-Afrikan rand

en: Speaker Name
fi: Kaiuttimen nimi

en: Spiritual Gift
fi: Henkinen lahja

en: Spiritual Gifts
fi: Hengelliset lahjat

en: Spiritual Gifts List
fi: Hengellisten lahjojen luettelo

en: Start Date
fi: Aloituspäivämäärä

en: Start Date To End Date
fi: Aloituspäivä Päättymispäivään

en: Start Time
fi: Aloitusaika

en: Start Time To End Time
fi: Aloitusajasta lopetusaikaan

en: Start Time To End time
fi: Aloitusajasta päättymisaikaan

en: Starting Year
fi: Aloitusvuosi

en: State
fi: Osavaltio

en: Status
fi: Tila

en: Status :
fi: Tila :

en: Subject
fi: Aihe

en: Submit
fi: Lähetä

en: Subtotal :
fi: Välisumma:

en: Supplier Name
fi: Toimittajan nimi

en: Swedish Krona
fi: Ruotsin kruunu

en: Swiss Franc
fi: Sveitsin Frangi

en: Sync Mail
fi: Synkronoi sähköposti

en: Synchronize Mail Successfully
fi: Sähköpostin synkronointi onnistui

en: Taiwan New Dollar
fi: Taiwanin uusi dollari

en: Take/View  Attendance
fi: Ota/katso läsnäolo

en: Tap on above icon to add your first Record.
fi: Lisää ensimmäinen tietueesi napauttamalla yllä olevaa kuvaketta.

en: Tap on above icon to import CSV.
fi: Tuo CSV napauttamalla yllä olevaa kuvaketta.

en: Thai Baht
fi: Thaimaan bahti

en: The Group Name
fi: Ryhmän nimi

en: The Member Name
fi: Jäsenen nimi

en: The Ministry Name
fi: Ministeriön nimi

en: There is not enough data to generate report.
fi: Tietoja ei ole tarpeeksi raportin luomiseen.

en: There seems to be some problem please try after sometime or contact us on sales@dasinfomeida.com
fi: Näyttää olevan jokin ongelma, yritä jonkin ajan kuluttua tai ota yhteyttä osoitteeseen sales@dasinfomeida.com

en: This Month
fi: Tässä kuussa

en: This Week
fi: Tämä viikko

en: This Year
fi: Tämä vuosi

en: This group have no members.
fi: Tässä ryhmässä ei ole jäseniä.

en: This ministry have no members.
fi: Tällä ministeriöllä ei ole jäseniä.

en: Title Name
fi: Otsikko Nimi

en: To
fi: Vastaanottaja

en: Today
fi: Tänään

en: Today Attendance
fi: Tänään läsnäolo

en: Total Amount
fi: Kokonaismäärä

en: Total Expense
fi: Kokonaiskulut

en: Total Income
fi: Kokonaistulot

en: Total Member
fi: Jäsen yhteensä

en: Total Members
fi: Jäseniä yhteensä

en: Total Participant
fi: Osallistuja yhteensä

en: Transaction
fi: Tapahtuma

en: Transaction Date
fi: Tapahtuman päivämäärä

en: Transaction Entries
fi: Tapahtumamerkinnät

en: Transaction Information
fi: Tapahtumatiedot

en: Transaction List
fi: Tapahtumaluettelo

en: Transaction/Donation
fi: Tapahtuma/lahjoitus

en: Transaction/Donation Report
fi: Tapahtuma-/lahjoitusraportti

en: Transactions
fi: Tapahtumat

en: Turkish Lira
fi: Turkin liira

en: U.S. Dollar
fi: USA: n dollari

en: Unmarried
fi: Naimaton

en: Unpaid
fi: Palkaton

en: Upload  image
fi: Lataa kuva

en: Upload CSV File
fi: Lataa CSV-tiedosto

en: Upload Cover Image
fi: Lataa kansikuva

en: Upload Gift
fi: Lataa lahja

en: Upload Group Image
fi: Lataa ryhmäkuva

en: Upload Image
fi: Lataa kuva

en: Upload Ministry Image
fi: Lataa ministeriön kuva

en: Upload Profile
fi: Lataa profiili

en: Upload Profile Image
fi: Lataa profiilikuva

en: Upload Sermon
fi: Lataa saarna

en: Upload Song
fi: Lataa kappale

en: Upload image
fi: Lataa kuva

en: Usage Title
fi: Käyttö otsikko

en: Use Paymaster Payment Gateways
fi: Käytä Maksajan maksuyhdyskäytäviä

en: Use title :
fi: Käytä otsikkoa:

en: User Can Change Profile Picture
fi: Käyttäjä voi vaihtaa profiilikuvaa

en: User Name
fi: Käyttäjänimi

en: User Role
fi: Käyttäjän rooli

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Username Or Emailid All Ready Exist.
fi: Käyttäjätunnus tai sähköpostiosoite Kaikki valmiina olemassa.

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Venue
fi: Paikka

en: Venue Details
fi: Tapahtumapaikan tiedot

en: Venue Information
fi: Tapahtumapaikan tiedot

en: Venue Name
fi: tapahtumapaikan nimi

en: Venue Title
fi: Paikka Otsikko

en: Venues
fi: Tapahtumapaikat

en: View
fi: Näytä

en: View  Attendance
fi: Näytä läsnäolo

en: View Accountant
fi: Näytä kirjanpitäjä

en: View Check-in
fi: Näytä sisäänkirjautuminen

en: View Document
fi: Näytä asiakirja

en: View Donation Link
fi: Katso Lahjoituslinkki

en: View Expense
fi: Näytä kulut

en: View Family Member
fi: Näytä perheenjäsen

en: View Gifts
fi: Näytä lahjat

en: View Invoice
fi: Näytä lasku

en: View Member
fi: Näytä jäsen

en: View Sermon
fi: Katso saarna

en: View Sermon List
fi: Näytä saarnaluettelo

en: View Spiritual Gift
fi: Katso henkinen lahja

en: View Spiritual Gifts
fi: Katso hengelliset lahjat

en: View income
fi: Näytä tulot

en: Volunteer
fi: Vapaaehtoinen

en: Volunteer Member
fi: Vapaaehtoinen jäsen

en: Want to take past date attendance?
fi: Haluatko osallistua menneisiin treffeihin?

en: Wed
fi: ke

en: Weekly
fi: Viikoittain

en: Welcome To Dashboard, Admin
fi: Tervetuloa kojelautaan, järjestelmänvalvoja

en: Wife
fi: Vaimo

en: Wish
fi: Toive

en: Worship
fi: Palvonta

en: Year
fi: vuosi

en: Yearly
fi: Vuosittain

en: Yes
fi: Joo

en: You can use following variables in the email template:
fi: Voit käyttää sähköpostimallissa seuraavia muuttujia:

en: Your file is ready. You can download it from
fi: Tiedostosi on valmis. Voit ladata sen osoitteesta

en: Youth
fi: Nuoriso

en: Zip Code
fi: Postinumero

en: [Max-Limit:
fi: [Maksimiraja:

en: accountant
fi: kirjanpitäjä

en: activity
fi: toiminta

en: add Message
fi: lisää Viesti

en: administrator
fi: järjestelmänvalvoja

en: adults
fi: aikuisia

en: adults,children
fi: aikuiset, lapset

en: adults,families
fi: aikuiset, perheet

en: adults,families,children
fi: aikuiset, perheet, lapset

en: adults,families,youth
fi: aikuiset, perheet, nuoret

en: adults,families,youth,children
fi: aikuiset, perheet, nuoret, lapset

en: adults,youth
fi: aikuiset, nuoret

en: adults,youth,children
fi: aikuiset, nuoret, lapset

en: audio
fi: audio-

en: bank_transfer
fi: pankkisiirto

en: cash
fi: Käteinen raha

en: check
fi: tarkistaa

en: check-in Page Link
fi: sisäänkirjautumissivun linkki

en: check-out Page Link
fi: lähtösivun linkki

en: children
fi: lapset

en: families
fi: perheitä

en: families,children
fi: perheet, lapset

en: families,youth
fi: perheet, nuoret

en: families,youth,children
fi: perheet, nuoret, lapset

en: female
fi: Nainen

en: image
fi: kuva

en: male
fi: Uros

en: member
fi: jäsen

en: ministry
fi: ministeriö

en: payment
fi: maksu

en: please fill in the required fields
fi: täytä vaaditut kentät

en: product
fi: tuote

en: service
fi: palvelua

en: video
fi: video-

en: view Song
fi: katso kappale

en: youth
fi: nuoriso
