Church Management System - en to pl_PL translation catalogue (956 entries)

en:  Access Right
pl_PL:  Prawo dostępu

en:  Days
pl_PL:  Dni

en:  Seats
pl_PL:  Siedzenia

en:  Sermon Information
pl_PL:  Informacje o kazaniu

en:  Spiritual Gift Information
pl_PL:  Informacje o prezentach duchowych

en:  To
pl_PL:  W celu

en: &nbsp;Fri
pl_PL: pt

en: &nbsp;Mon
pl_PL: pon

en: &nbsp;Sat
pl_PL: Sat

en: &nbsp;Sun
pl_PL: Słońce

en: &nbsp;Thu
pl_PL: czw

en: &nbsp;Tue
pl_PL: Wt

en: &nbsp;Wed
pl_PL: Wen

en: (Date:
pl_PL: (Data:

en: (Day:
pl_PL: (Dzień:

en: (filtered from _MAX_ total entries)
pl_PL: (odfiltrowane z _MAX_ wszystkich wpisów)

en: -Time)
pl_PL: -Czas)

en: 1 Time
pl_PL: 1 raz

en: 12/31/2022
pl_PL: 31.12.2022

en: 31/12/2022
pl_PL: 31.12.2022

en: : activate to sort column ascending
pl_PL: : aktywuj, aby posortować kolumnę rosnąco

en: : activate to sort column descending
pl_PL: : aktywuj, aby posortować kolumny malejąco

en: ADD
pl_PL: DODAJ

en: Absent
pl_PL: Nieobecny

en: Access Rights
pl_PL: Prawa dostępu

en: Account
pl_PL: Rachunek

en: Account Settings
pl_PL: Ustawienia konta

en: Accountant
pl_PL: Księgowa

en: Accountant Access Right
pl_PL: Prawo dostępu księgowego

en: Accountant Email
pl_PL: E-mail księgowego

en: Accountant Name
pl_PL: Imię i nazwisko księgowego

en: Action
pl_PL: Akcja

en: Active
pl_PL: Aktywny

en: Activities
pl_PL: Zajęcia

en: Activity
pl_PL: Działalność

en: Activity Attendance
pl_PL: Obecność na zajęciach

en: Activity Attendance List
pl_PL: Lista obecności na zajęciach

en: Activity Attendance Report
pl_PL: Raport obecności na zajęciach

en: Activity Category
pl_PL: Kategoria aktywności

en: Activity Category Name
pl_PL: Nazwa kategorii aktywności

en: Activity Details
pl_PL: Szczegóły aktywności

en: Activity End Date
pl_PL: Data zakończenia aktywności

en: Activity End Time
pl_PL: Czas zakończenia aktywności

en: Activity End Time*
pl_PL: Godzina zakończenia aktywności*

en: Activity Information
pl_PL: Informacje o aktywności

en: Activity Name
pl_PL: Nazwa działania

en: Activity Page Link
pl_PL: Link do strony aktywności

en: Activity Record End Time
pl_PL: Czas zakończenia rejestracji aktywności

en: Activity Record Start Time
pl_PL: Czas rozpoczęcia rejestracji aktywności

en: Activity Reoccurence
pl_PL: Powtarzanie aktywności

en: Activity Report
pl_PL: Raport aktywności

en: Activity Report By Month
pl_PL: Raport aktywności według miesiąca

en: Activity Reports
pl_PL: Raporty z działalności

en: Activity Start Date
pl_PL: Data rozpoczęcia aktywności

en: Activity Start Time
pl_PL: Czas rozpoczęcia aktywności

en: Activity Start Time*
pl_PL: Czas rozpoczęcia aktywności*

en: Activity Title
pl_PL: Tytuł działania

en: Activity Venue
pl_PL: Miejsce aktywności

en: Add
pl_PL: Dodać

en: Add Accountant
pl_PL: Dodaj księgowego

en: Add Activity
pl_PL: Dodaj aktywność

en: Add Activity Category
pl_PL: Dodaj kategorię aktywności

en: Add Activity Template
pl_PL: Dodaj szablon aktywności

en: Add Document
pl_PL: Dodaj dokument

en: Add Donation Template
pl_PL: Dodaj szablon darowizny

en: Add Donation Type
pl_PL: Dodaj rodzaj darowizny

en: Add Equipment
pl_PL: Dodaj sprzęt

en: Add Expense
pl_PL: Dodaj wydatek

en: Add Family Member
pl_PL: Dodaj członka rodziny

en: Add Group
pl_PL: Dodaj grupę

en: Add Group Member
pl_PL: Dodaj członka grupy

en: Add Income
pl_PL: Dodaj dochód

en: Add Income Template
pl_PL: Dodaj szablon dochodu

en: Add Member
pl_PL: Dodaj członka

en: Add Members
pl_PL: Dodaj członków

en: Add Message
pl_PL: Dodaj wiadomość

en: Add Ministry
pl_PL: Dodaj Ministerstwo

en: Add Ministry Member
pl_PL: Dodaj członka ministerstwa

en: Add Notice
pl_PL: Dodaj powiadomienie

en: Add Notice Admin Template
pl_PL: Dodaj szablon administratora powiadomień

en: Add Notice Email Template
pl_PL: Dodaj szablon wiadomości e-mail z powiadomieniem

en: Add Notice Template
pl_PL: Dodaj szablon powiadomienia

en: Add Or Remove
pl_PL: Dodaj lub usuń

en: Add Other User in System Template
pl_PL: Dodaj innego użytkownika w szablonie systemu

en: Add Other User in system Template
pl_PL: Dodaj innego użytkownika w szablonie systemu

en: Add Pastoral
pl_PL: Dodaj duszpasterską

en: Add Pastoral Template
pl_PL: Dodaj szablon duszpasterski

en: Add Pledge
pl_PL: Dodaj Przysięgę

en: Add Pledges
pl_PL: Dodaj zastawy

en: Add Pledges Template
pl_PL: Dodaj szablon zastawów

en: Add Reservation
pl_PL: Dodaj rezerwację

en: Add Room
pl_PL: Dodaj pokój

en: Add Sell Gift
pl_PL: Dodaj Sprzedaj prezent

en: Add Sermon
pl_PL: Dodaj kazanie

en: Add Sermon List
pl_PL: Dodaj listę kazań

en: Add Sermon Template
pl_PL: Dodaj szablon kazania

en: Add Service
pl_PL: Dodaj usługę

en: Add Service Template
pl_PL: Dodaj szablon usługi

en: Add Service Type
pl_PL: Dodaj typ usługi

en: Add Song
pl_PL: Dodaj utwór

en: Add Song Category
pl_PL: Dodaj kategorię utworu

en: Add Song Template
pl_PL: Dodaj szablon utworu

en: Add Spiritual Gift
pl_PL: Dodaj duchowy prezent

en: Add Spiritual Gifts
pl_PL: Dodaj duchowe prezenty

en: Add Transaction
pl_PL: Dodaj transakcję

en: Add Transaction Template
pl_PL: Dodaj szablon transakcji

en: Add Venue
pl_PL: Dodaj miejsce

en: Address
pl_PL: Adres

en: Address Information
pl_PL: Informacje adresowe

en: Adults
pl_PL: Dorośli ludzie

en: All Accountants
pl_PL: Wszyscy księgowi

en: All Day
pl_PL: Cały dzień

en: All Members
pl_PL: Wszyscy członkowie

en: All Selected
pl_PL: Wszystkie wybrane

en: All rights reserved.
pl_PL: Wszelkie prawa zastrzeżone.

en: Allow multiple reservation in the same period
pl_PL: Zezwalaj na wielokrotne rezerwacje w tym samym okresie

en: Amount
pl_PL: Ilość

en: Applicant
pl_PL: Petent

en: Approve
pl_PL: Zatwierdzić

en: Apr
pl_PL: kwiecień

en: April
pl_PL: Kwiecień

en: Are you sure want to delete this record?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć ten rekord?

en: Are you sure you want to delete this record?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć ten rekord?

en: Attendance
pl_PL: Frekwencja

en: Attendance Date
pl_PL: Data obecności

en: Attendance List
pl_PL: Lista obecności

en: Attendance Report
pl_PL: Lista obecności

en: Attendance Reports
pl_PL: Raporty obecności

en: Attendance Status
pl_PL: Status obecności

en: Attendance Type
pl_PL: Rodzaj obecności

en: Attendance saved successfully!
pl_PL: Obecność została zapisana pomyślnie!

en: Attendance successfully saved!
pl_PL: Udało się zapisać frekwencję!

en: Attendence Date
pl_PL: Data obecności

en: Aug
pl_PL: sierpień

en: Auguest
pl_PL: sierpień

en: August
pl_PL: Sierpień

en: Australian Dollar
pl_PL: Dolar australijski

en: Available
pl_PL: Dostępny

en: Back to wp-admin
pl_PL: Powrót do wp-admin

en: Bank Transfer
pl_PL: Przelew bankowy

en: Baptist Date
pl_PL: Data Chrzciciela

en: Bill To
pl_PL: Rachunek do

en: Bill To :
pl_PL: Rachunek do :

en: Bill To.
pl_PL: Rachunek do.

en: Birth Date
pl_PL: Data urodzenia

en: Birthday Date
pl_PL: Data urodzin

en: Birthday List
pl_PL: Lista urodzin

en: Book
pl_PL: Książka

en: Brazilian Real
pl_PL: Real brazylijski

en: Brother
pl_PL: Brat

en: Calendar
pl_PL: Kalendarz

en: Campaign
pl_PL: Kampania

en: Campaign Tests Not Sent!
pl_PL: Testy kampanii nie zostały wysłane!

en: Campaign Tests Sent!
pl_PL: Wysłano testy kampanii!

en: Campaign list
pl_PL: Lista kampanii

en: Canadian Dollar
pl_PL: Dolar kanadyjski

en: Capacity
pl_PL: Pojemność

en: Capacity Seats
pl_PL: Liczba miejsc

en: Cash
pl_PL: Gotówka

en: Category Name
pl_PL: Nazwa Kategorii

en: Check
pl_PL: Sprawdzać

en: Check In
pl_PL: Zameldować się

en: Check In Date
pl_PL: Sprawdź w terminie

en: Check Out Date
pl_PL: Sprawdź datę

en: Check-In
pl_PL: Zameldować się

en: Check-In Information
pl_PL: Informacje dotyczące zameldowania

en: Check-In church venue Template
pl_PL: Szablon miejsca zameldowania w kościele

en: Check-In successfully
pl_PL: Zamelduj się pomyślnie

en: Check-Out
pl_PL: Sprawdzić

en: Check-Out From Church Venue Template
pl_PL: Szablon wyewidencjonowania z kościoła

en: Check-in Date
pl_PL: Sprawdź w terminie

en: Check-out Date
pl_PL: Sprawdź datę

en: Check-out successfully
pl_PL: Wyewidencjonowanie pomyślnie

en: Cheked-in Date
pl_PL: Data zameldowania

en: Cheked-out Date
pl_PL: Data wymeldowania

en: Children
pl_PL: Dzieci

en: Choose Image
pl_PL: Wybierz obraz

en: Choose image
pl_PL: Wybierz obraz

en: Church Address
pl_PL: Adres Kościoła

en: Church Header Logo
pl_PL: Logo nagłówka kościoła

en: Church Management
pl_PL: Zarządzanie Kościołem

en: Church Management System
pl_PL: System Zarządzania Kościołem

en: Church Management System for wordpress plugin is ideal way to manage complete Church operation. It has different user roles like Member, Volunteer, Accountant and Admin users.
pl_PL: Church Management System dla wtyczki wordpress to idealny sposób na zarządzanie pełną obsługą Kościoła. Ma różne role użytkowników, takie jak użytkownicy, wolontariusze, księgowi i administratorzy.

en: Church Name
pl_PL: Nazwa kościoła

en: City
pl_PL: Miasto

en: Class
pl_PL: Klasa

en: Close
pl_PL: Blisko

en: Comment
pl_PL: Komentarz

en: Compose
pl_PL: Komponować

en: Confirm Password
pl_PL: Potwierdź hasło

en: Contact Information
pl_PL: Informacje kontaktowe

en: Copyright
pl_PL: prawa autorskie

en: Country
pl_PL: Kraj

en: Country Code
pl_PL: Kod pocztowy

en: Create Expense Entry
pl_PL: Utwórz wpis wydatków

en: Create Income Entry
pl_PL: Utwórz wpis o dochodach

en: Current Password
pl_PL: Aktualne hasło

en: Czech Koruna
pl_PL: Korona czeska

en: Daily
pl_PL: Codziennie

en: Danish Krone
pl_PL: korona duńska

en: Dashboard
pl_PL: Deska rozdzielcza

en: Datatable
pl_PL: Tabela danych

en: Datatable Header Settings
pl_PL: Ustawienia nagłówka Datatable

en: Date
pl_PL: Data

en: Date :
pl_PL: Data :

en: Date Format
pl_PL: Format daty

en: Date Type
pl_PL: Typ daty

en: Date of Birth
pl_PL: Data urodzenia

en: Daughter
pl_PL: Córka

en: Dec
pl_PL: grudzień

en: December
pl_PL: Grudzień

en: December 12, 2022
pl_PL: 12 grudnia 2022

en: Delete
pl_PL: Usunąć

en: Delete All
pl_PL: Usuń wszystko

en: Demographics
pl_PL: Dane demograficzne

en: Description
pl_PL: Opis

en: Description :
pl_PL: Opis :

en: Details
pl_PL: Detale

en: Details Room:
pl_PL: Szczegóły Pokój:

en: Display Name
pl_PL: Wyświetlana nazwa

en: Do not have any active bookings
pl_PL: Nie mam żadnych aktywnych rezerwacji

en: Documant Name
pl_PL: Nazwa dokumentu

en: Document
pl_PL: Dokument

en: Document Created By
pl_PL: Dokument utworzony przez

en: Document Created Date
pl_PL: Data utworzenia dokumentu

en: Document Details
pl_PL: Szczegóły dokumentu

en: Document Information
pl_PL: Informacje o dokumencie

en: Document Name
pl_PL: Nazwa dokumentu

en: Domain
pl_PL: Domena

en: Donate
pl_PL: Podarować

en: Donation Amount
pl_PL: Kwota donacji

en: Donation Date
pl_PL: Data darowizny

en: Donation Details
pl_PL: Szczegóły darowizny

en: Donation List
pl_PL: Lista darowizn

en: Donation Name
pl_PL: Nazwa darowizny

en: Donation Type
pl_PL: Rodzaj darowizny

en: Donation Type Name
pl_PL: Nazwa rodzaju darowizny

en: Download
pl_PL: Pobierać

en: Download File
pl_PL: Pobieranie pliku

en: Download Report
pl_PL: Pobierz raport

en: Download Reports
pl_PL: Pobierz raporty

en: Download!
pl_PL: Pobierać!

en: Draft
pl_PL: Projekt

en: Edit
pl_PL: Edytować

en: Edit Accountant
pl_PL: Edytuj księgowego

en: Edit Activity
pl_PL: Edytuj aktywność

en: Edit Document
pl_PL: Edytuj dokument

en: Edit Expense
pl_PL: Edytuj wydatek

en: Edit Family Member
pl_PL: Edytuj członka rodziny

en: Edit Group
pl_PL: Edytuj grupę

en: Edit Income
pl_PL: Edytuj dochód

en: Edit Member
pl_PL: Edytuj członka

en: Edit Ministry
pl_PL: Edytuj Ministerstwo

en: Edit Notice
pl_PL: Edytuj powiadomienie

en: Edit Pastoral
pl_PL: Edytuj duszpasterską

en: Edit Pledges
pl_PL: Edytuj deklaracje

en: Edit Reservation
pl_PL: Edytuj rezerwację

en: Edit Room
pl_PL: Edytuj pokój

en: Edit Sell Gift
pl_PL: Edytuj Sprzedaj prezent

en: Edit Sell Gifts
pl_PL: Edytuj Sprzedaj prezenty

en: Edit Sermon
pl_PL: Edytuj kazanie

en: Edit Sermon List
pl_PL: Edytuj listę kazań

en: Edit Service
pl_PL: Edytuj usługę

en: Edit Song
pl_PL: Edytuj utwór

en: Edit Spiritual Gift
pl_PL: Edytuj duchowy prezent

en: Edit Transaction
pl_PL: Edytuj transakcję

en: Edit Venue
pl_PL: Edytuj miejsce

en: Education
pl_PL: Edukacja

en: Email
pl_PL: E-mail

en: Email ID
pl_PL: ID e-mail

en: Email Subject
pl_PL: Temat emaila

en: Email Template
pl_PL: Szablon e-maila

en: Email id
pl_PL: ID e-mail

en: Enable
pl_PL: Włączyć

en: Enable Notifications
pl_PL: Włącz powiadomienia

en: Enable Sandbox
pl_PL: Włącz piaskownicę

en: End Date
pl_PL: Data końcowa

en: End Date should be greater than Start Date
pl_PL: Data zakończenia powinna być późniejsza niż data rozpoczęcia

en: End Date should be greater than Start Date.
pl_PL: Data zakończenia powinna być późniejsza niż data rozpoczęcia.

en: End Time
pl_PL: Koniec czasu

en: End Time should be greater than Start Time
pl_PL: Czas zakończenia powinien być dłuższy niż czas rozpoczęcia

en: End Time should be greater than Start Time.
pl_PL: Czas zakończenia powinien być dłuższy niż czas rozpoczęcia.

en: Entry
pl_PL: Wejście

en: Envato License key
pl_PL: Klucz licencyjny Envato

en: Equipment
pl_PL: Ekwipunek

en: Equipment Name
pl_PL: Nazwa sprzętu

en: Equipments
pl_PL: Urządzenia

en: Expected Check Out Date
pl_PL: Oczekiwana data wymeldowania

en: Expected Check-out Date
pl_PL: Przewidywana data wymeldowania

en: Expense
pl_PL: Koszt

en: Expense Amount
pl_PL: Kwota wydatków

en: Expense Entries
pl_PL: Wpisy dotyczące wydatków

en: Expense Information
pl_PL: Informacje o wydatkach

en: Expense Label
pl_PL: Etykieta wydatków

en: Expense List
pl_PL: Lista wydatków

en: Expense Report
pl_PL: Raport z wydatków

en: Expenses
pl_PL: Wydatki

en: Export CSV
pl_PL: Eksportuj plik CSV

en: Families
pl_PL: Rodziny

en: Family Member
pl_PL: Członek rodziny

en: Family Member Name & Email
pl_PL: Imię i nazwisko członka rodziny oraz adres e-mail

en: Family Members
pl_PL: Członkowie rodziny

en: Family member
pl_PL: Członek rodziny

en: Family member Access Right
pl_PL: Prawo dostępu członka rodziny

en: Father
pl_PL: Ojciec

en: Fax
pl_PL: Faks

en: Feb
pl_PL: luty

en: February
pl_PL: Luty

en: Female
pl_PL: Kobieta

en: File size limit 2 MB allow.
pl_PL: Dopuszczalny limit rozmiaru pliku 2 MB.

en: Finance/Payment Reports
pl_PL: Raport finansów/płatności

en: First
pl_PL: Pierwszy

en: First Name
pl_PL: Imię

en: Footer Description
pl_PL: Opis stopki

en: Footer setting
pl_PL: Ustawienie stopki

en: Forgot your password?
pl_PL: Zapomniałeś hasła?

en: Frequency
pl_PL: Częstotliwość

en: Frequency Number Of Time
pl_PL: Częstotliwość Liczba godzin

en: Frequency Number of Time
pl_PL: Częstotliwość Liczba godzin

en: From
pl_PL: Od

en: From :
pl_PL: Od :

en: From:
pl_PL: Od:

en: Full Day
pl_PL: Cały dzień

en: Full Name
pl_PL: Pełne imię i nazwisko

en: GENERAL SETTINGS
pl_PL: USTAWIENIA GŁÓWNE

en: Gender
pl_PL: Płeć

en: General
pl_PL: Ogólny

en: General Setting
pl_PL: Ustawienia ogólne

en: General Settings
pl_PL: Ustawienia główne

en: Gift
pl_PL: Prezent

en: Gift Assigned  successfully
pl_PL: Prezent został przydzielony pomyślnie

en: Gift Assigned successfully
pl_PL: Prezent został przydzielony pomyślnie

en: Gift Got Date
pl_PL: Prezent dostał datę

en: Gift Invoice Number
pl_PL: Numer faktury prezentowej

en: Gift Name
pl_PL: Nazwa prezentu

en: Gift Price
pl_PL: Cena prezentu

en: Gift Type
pl_PL: Rodzaj prezentu

en: Gifts
pl_PL: Prezenty

en: Give Donation
pl_PL: Przekaż darowiznę

en: Give Gift
pl_PL: Dać prezent

en: Give Gift To Member
pl_PL: Daj prezent członkowi

en: Give This Gift
pl_PL: Daj ten prezent

en: Go
pl_PL: Udać się

en: Grand Total
pl_PL: Łączna suma

en: Grand Total :
pl_PL: Łączna suma :

en: Graph
pl_PL: Wykres

en: Group
pl_PL: Grupa

en: Group Details
pl_PL: Szczegóły grupy

en: Group Image
pl_PL: Obraz grupy

en: Group Information
pl_PL: Informacje o grupie

en: Group List
pl_PL: Lista grup

en: Group Member
pl_PL: Członek grupy

en: Group Members Added successfully
pl_PL: Członkowie grupy zostali pomyślnie dodani

en: Group Name
pl_PL: Nazwa grupy

en: Group Name :
pl_PL: Nazwa grupy :

en: Groups
pl_PL: Grupy

en: Guest Speaker
pl_PL: Prelegent

en: Header
pl_PL: nagłówek

en: Hong Kong Dollar
pl_PL: Dolar hongkoński

en: Hungarian Forint
pl_PL: forint węgierski

en: Husband
pl_PL: Mąż

en: INVOICE
pl_PL: FAKTURA

en: Id
pl_PL: ID

en: Image
pl_PL: Obraz

en: Import CSV
pl_PL: Importuj plik CSV

en: Inbox
pl_PL: W pudełku

en: Income
pl_PL: Dochód

en: Income & Expense Report
pl_PL: Raport dochodów i wydatków

en: Income Amount
pl_PL: wysokość przychodów

en: Income Entries
pl_PL: Wpisy o dochodach

en: Income Information
pl_PL: Informacje o dochodach

en: Income Label
pl_PL: Etykieta dochodu

en: Income List
pl_PL: Lista dochodów

en: Income Report
pl_PL: Raport o dochodach

en: Income Title
pl_PL: Tytuł dochodu

en: Income label
pl_PL: Etykieta dochodu

en: Income, Expense & Net Profit
pl_PL: Dochody, wydatki i zysk netto

en: Indian Rupee
pl_PL: rupia indyjska

en: Invoice Number
pl_PL: Numer faktury

en: Invoice Prefix
pl_PL: Prefiks faktury

en: Invoice Prefix Setting
pl_PL: Ustawienie prefiksu faktury

en: Invoice label
pl_PL: Etykieta faktury

en: Invoice, Mail
pl_PL: Faktura, poczta

en: Invoices
pl_PL: Faktury

en: Israeli New Sheqel
pl_PL: Nowy szekel izraelski

en: Issue By
pl_PL: Wydanie przez

en: Jan
pl_PL: styczeń

en: January
pl_PL: Styczeń

en: Japanese Yen
pl_PL: Japoński jen

en: Join Church Date
pl_PL: Dołącz do Kościoła Data

en: Join Date
pl_PL: Data dołączenia

en: Join Date
pl_PL: Data dołączenia

en: Jul
pl_PL: lipiec

en: July
pl_PL: Lipiec

en: Jun
pl_PL: czerwca

en: June
pl_PL: Czerwiec

en: Last
pl_PL: Ostatni, ubiegły, zeszły

en: Last 12 Months
pl_PL: Ostatnie 12 miesięcy

en: Last 3 Months
pl_PL: Ostatnie 3 miesiące

en: Last 6 Months
pl_PL: Ostatnie 6 miesięcy

en: Last Month
pl_PL: W zeszłym miesiącu

en: Last Name
pl_PL: Nazwisko

en: Last Week
pl_PL: Zeszły tydzień

en: Last Year
pl_PL: Ostatni rok

en: Licence Settings
pl_PL: Ustawienia licencji

en: Loading...
pl_PL: Ładowanie...

en: Log Out
pl_PL: Wyloguj

en: Login Information
pl_PL: dane logowania

en: Login Link
pl_PL: Link do logowania

en: Login Page Link
pl_PL: Link do strony logowania

en: Logout
pl_PL: Wyloguj

en: Mail Chimp API key
pl_PL: Klucz API Mail Chimp

en: Mail Template
pl_PL: Szablon poczty

en: Mail chimp API key
pl_PL: Klucz API szympansa pocztowego

en: MailChimp list
pl_PL: Lista MailChimp

en: Mailing list
pl_PL: Lista mailingowa

en: Malaysian Ringgit
pl_PL: ringgit malezyjski

en: Male
pl_PL: Mężczyzna

en: Management
pl_PL: Kierownictwo

en: Management Access Right
pl_PL: Prawo dostępu do zarządzania

en: Mar
pl_PL: Zniszczyć

en: March
pl_PL: Marsz

en: Marital Status
pl_PL: Stan cywilny

en: Married
pl_PL: Żonaty

en: Max-Limit
pl_PL: Maksymalny limit

en: May
pl_PL: Móc

en: Member
pl_PL: Członek

en: Member Access Right
pl_PL: Prawo dostępu członka

en: Member Added In Group Template
pl_PL: Członek dodany w szablonie grupy

en: Member Added In Ministry Template
pl_PL: Członek dodany w szablonie ministerstwa

en: Member Approved By Admin Template
pl_PL: Szablon zatwierdzony przez administratora

en: Member Approved successfully
pl_PL: Członek zatwierdzony pomyślnie

en: Member Attendance Report
pl_PL: Raport obecności członków

en: Member CSV Uploaded Successfully.
pl_PL: Pomyślnie przesłano plik CSV członka.

en: Member Id
pl_PL: Identyfikator użytkownika

en: Member Information
pl_PL: Informacje o członkach

en: Member List
pl_PL: Identyfikator użytkownika

en: Member Name
pl_PL: Nazwa członka

en: Member Name & Email
pl_PL: Imię i nazwisko członka oraz adres e-mail

en: Member Removed Successfully From The Group.
pl_PL: Członek został pomyślnie usunięty z grupy.

en: Member Removed from the Ministry Successfully.
pl_PL: Członek usunięty z ministerstwa pomyślnie.

en: Members
pl_PL: Członkowie

en: Message
pl_PL: Wiadomość

en: Message Comment
pl_PL: Wiadomość Komentarz

en: Message Content
pl_PL: Treść wiadomości

en: Message Details
pl_PL: szczegóły wiadomości

en: Message For
pl_PL: Wiadomość dla

en: Message Received Template
pl_PL: Szablon otrzymanej wiadomości

en: Message To
pl_PL: Wiadomość do

en: Message deleted successfully
pl_PL: Wiadomość została pomyślnie usunięta

en: Message sent successfully
pl_PL: Wiadomość wysłano poprawnie

en: Message successfully Sent.
pl_PL: Wiadomość wysłana.

en: Messages
pl_PL: Wiadomości

en: Method
pl_PL: metoda

en: Mexican Peso
pl_PL: peso meksykańskie

en: Middle Name
pl_PL: Drugie imię

en: Ministry
pl_PL: Ministerstwo

en: Ministry Attendance
pl_PL: Obecność w ministerstwie

en: Ministry Attendance List
pl_PL: Lista obecności w Ministerstwie

en: Ministry Attendance Report
pl_PL: Raport o obecności w ministerstwie

en: Ministry Details
pl_PL: Szczegóły Ministerstwa

en: Ministry Image
pl_PL: Obraz Ministerstwa

en: Ministry Information
pl_PL: Informacje Ministerstwa

en: Ministry List
pl_PL: Lista Ministerstwa

en: Ministry Member
pl_PL: członek ministerstwa

en: Ministry Members Added successfully
pl_PL: Członkowie Ministerstwa Dodano pomyślnie

en: Ministry Name
pl_PL: Nazwa ministerstwa

en: Ministry Name :
pl_PL: Nazwa ministerstwa :

en: Mobile No.
pl_PL: Nr telefonu komórkowego

en: Mobile Number
pl_PL: Numer telefonu komórkowego

en: Month
pl_PL: Miesiąc

en: Monthly
pl_PL: Miesięczny

en: Mother
pl_PL: Matka

en: Multiple Booking Possible
pl_PL: Możliwa wielokrotna rezerwacja

en: Multiple Reservation
pl_PL: Wielokrotna rezerwacja

en: N/A
pl_PL: Nie dotyczy

en: Name
pl_PL: Nazwać

en: Name Of Church
pl_PL: Nazwa Kościoła

en: Name Of Church
pl_PL: Nazwa Kościoła

en: Name Of Sender
pl_PL: Imię i nazwisko nadawcy

en: Name of Admin
pl_PL: Imię i nazwisko administratora

en: Name of Member
pl_PL: Imię i nazwisko członka

en: Name of Memeber
pl_PL: Imię i nazwisko członka

en: Name of Receiver
pl_PL: Imię i nazwisko odbiorcy

en: Name of User
pl_PL: Nazwa użytkownika

en: Net Profit
pl_PL: Zysk netto

en: Net Profit/Loss
pl_PL: Zysk/strata netto

en: New Password
pl_PL: nowe hasło

en: New Password And Confirm Password Did Not Match.
pl_PL: Nowe hasło i potwierdzenie hasła nie pasują.

en: New Zealand Dollar
pl_PL: Dolar nowozelandzki

en: News Letter
pl_PL: Biuletyn

en: Newsletter
pl_PL: Biuletyn

en: Next
pl_PL: Następny

en: No
pl_PL: Nie

en: No Data Availabel
pl_PL: Brak dostępności danych

en: No Data Available
pl_PL: Brak dostępnych danych

en: No Family Member
pl_PL: Brak członka rodziny

en: No Group
pl_PL: Brak grupy

en: No Groups
pl_PL: Brak grup

en: No History available
pl_PL: Brak dostępnej historii

en: No Of Family Members
pl_PL: Liczba członków rodziny

en: No Upcoming Activity
pl_PL: Brak nadchodzącej aktywności

en: No Upcoming Birthday
pl_PL: Brak nadchodzących urodzin

en: No Upcoming Donations list
pl_PL: Brak listy nadchodzących darowizn

en: No Upcoming Group
pl_PL: Brak nadchodzącej grupy

en: No Upcoming Invoice list
pl_PL: Brak listy nadchodzących faktur

en: No Upcoming Ministry
pl_PL: Brak nadchodzącego ministerstwa

en: No Upcoming Reservation
pl_PL: Brak nadchodzącej rezerwacji

en: No Upcoming Sell Gift
pl_PL: Brak nadchodzącego prezentu sprzedaży

en: No any document
pl_PL: Brak jakichkolwiek dokumentów

en: No any member yet.
pl_PL: Nie ma jeszcze żadnego członka.

en: No data available in table
pl_PL: dane niedostępne w tabeli

en: No matching records found
pl_PL: nie znaleziono pasujacego wyniku

en: No of Member
pl_PL: Liczba członków

en: No of Ministry
pl_PL: Nie, z Ministerstwa

en: No of Times
pl_PL: Liczba razy

en: No. of Amount
pl_PL: Nr kwoty

en: None
pl_PL: Nic

en: Norwegian Krone
pl_PL: korona norweska

en: Note: logo Size must be 190 X 56 PX And Color Should Be White.
pl_PL: Uwaga: rozmiar logo musi wynosić 190 X 56 PX, a kolor powinien być biały.

en: Notice
pl_PL: Ogłoszenie

en: Notice Approved
pl_PL: Powiadomienie zatwierdzone

en: Notice By
pl_PL: Zawiadomienie przez

en: Notice Comment
pl_PL: Uwaga Komentarz

en: Notice Content
pl_PL: Uwaga Treść

en: Notice Details
pl_PL: Szczegóły powiadomienia

en: Notice End Date
pl_PL: Data zakończenia powiadomienia

en: Notice Information
pl_PL: Informacja o zawiadomieniu

en: Notice List
pl_PL: Lista ogłoszeń

en: Notice Page Link
pl_PL: Link do strony z uwagami

en: Notice Start Date
pl_PL: Data rozpoczęcia powiadomienia

en: Notice Start Date To End Date
pl_PL: Powiadomienie od daty rozpoczęcia do daty zakończenia

en: Notice Title
pl_PL: Tytuł powiadomienia

en: Notifications
pl_PL: Powiadomienia

en: Nov
pl_PL: listopad

en: November
pl_PL: Listopad

en: Number Of Family Member
pl_PL: Liczba członków rodziny

en: Number of Participant
pl_PL: Liczba uczestników

en: Occupation
pl_PL: Zawód

en: Occupied
pl_PL: Zajęty

en: Oct
pl_PL: paź

en: Octomber
pl_PL: październik

en: Official Phone Number
pl_PL: Oficjalny numer telefonu

en: On this Date and time already booked reservation
pl_PL: W tym dniu i godzinie już zarezerwowana rezerwacja

en: Only CSV file are allow.
pl_PL: Dozwolone są tylko pliki CSV.

en: Only Document , PDF , PPT and XML File Allowed.
pl_PL: Dozwolone są tylko dokumenty , PDF , PPT i XML.

en: Only JPG , PNG , JPEG , GIF file are allowed.
pl_PL: Dozwolone są tylko pliki JPG , PNG , JPEG , GIF.

en: Only PDF files are allowed!
pl_PL: Dozwolone są tylko pliki PDF!

en: Only audio formats files are allowed!
pl_PL: Dozwolone są tylko pliki w formatach audio!

en: Only image files are allowed!
pl_PL: Dozwolone są tylko pliki graficzne!

en: Only image formats are allow.
pl_PL: Dozwolone są tylko formaty obrazów.

en: Only jpeg ,jpg ,png and gif files are allowed!.
pl_PL: Dozwolone są tylko pliki jpeg, jpg, png i gif!.

en: Only jpeg jpg png and gif files are allowed!.
pl_PL: Dozwolone są tylko pliki jpeg jpg png i gif!.

en: Only jpg jpeg png and gif files are allowed!.
pl_PL: Dozwolone są tylko pliki jpg jpeg png i gif!.

en: Only jpg,jpeg,png and gif files are allowed!.
pl_PL: Dozwolone są tylko pliki jpg, jpeg, png i gif!.

en: Only video formats files are allowed!
pl_PL: Dozwolone są tylko pliki w formatach wideo!

en: Other
pl_PL: Inne

en: Other End Time should be greater than Start Time
pl_PL: Inny czas zakończenia powinien być dłuższy niż czas rozpoczęcia

en: Other Informaiton
pl_PL: Inne informacje

en: Other Information
pl_PL: Inne informacje

en: Other Logo
pl_PL: Inne logo

en: Other Service Date
pl_PL: Inna data usługi

en: Other Service End Time
pl_PL: Inny czas zakończenia usługi

en: Other Service Start Time
pl_PL: Inny czas rozpoczęcia usługi

en: Other Service Type
pl_PL: Inny rodzaj usługi

en: Other Start Time To End time
pl_PL: Inny czas rozpoczęcia do czasu zakończenia

en: Other Title
pl_PL: Inny tytuł

en: Other title
pl_PL: Inny tytuł

en: Out of
pl_PL: Poza

en: OwnData
pl_PL: Dane własne

en: PAYPAL PAYMENT SETTING
pl_PL: USTAWIENIE PŁATNOŚCI PAYPAL

en: Page Link
pl_PL: link do strony

en: Paid
pl_PL: Płatny

en: Part Paid
pl_PL: Część zapłacona

en: Participant Capacity
pl_PL: Pojemność uczestnika

en: Participant value must be less than or equals to the capacity
pl_PL: Wartość uczestnika musi być mniejsza lub równa pojemności

en: Password
pl_PL: Hasło

en: Pastoral
pl_PL: Pasterski

en: Pastoral Date
pl_PL: Data duszpasterska

en: Pastoral Description
pl_PL: Opis duszpasterski

en: Pastoral Details
pl_PL: Szczegóły duszpasterskie

en: Pastoral Information
pl_PL: Informacje duszpasterskie

en: Pastoral List
pl_PL: Lista duszpasterska

en: Pastoral Page Link
pl_PL: Link do strony duszpasterskiej

en: Pastoral Time
pl_PL: Czas duszpasterski

en: Pastoral Title
pl_PL: Tytuł duszpasterski

en: Pay Method
pl_PL: Metoda płatności

en: Payment
pl_PL: Zapłata

en: Payment Data
pl_PL: Dane płatności

en: Payment Link
pl_PL: Link do płatności

en: Payment Method
pl_PL: Metoda płatności

en: Payment Prefix
pl_PL: Prefiks płatności

en: Payment Prefix Setting
pl_PL: Ustawienie prefiksu płatności

en: Payment Received Against Transaction Invoice Template
pl_PL: Płatność otrzymana na podstawie szablonu faktury transakcji

en: Payment Received against Transaction Invoice Template
pl_PL: Płatność otrzymana na podstawie szablonu faktury transakcyjnej

en: Payment Report
pl_PL: Raport płatności

en: Payment Report By Month
pl_PL: Raport płatności według miesiąca

en: Payment Status
pl_PL: Status płatności

en: Payment Type
pl_PL: Typ płatności

en: Paypal Email Id
pl_PL: Identyfikator e-mail PayPal

en: Period
pl_PL: Okres

en: Personal Information
pl_PL: Informacje osobiste

en: Personal Information
pl_PL: Informacje osobiste

en: Philippine Peso
pl_PL: peso filipińskie

en: Phone
pl_PL: Telefon

en: Phone No
pl_PL: Nr telefonu

en: Photo
pl_PL: Zdjęcie

en: Please Enter Confirm Password.
pl_PL: Wprowadź Potwierdź hasło.

en: Please Enter New Password.
pl_PL: Wprowadź nowe hasło.

en: Please Select Activity
pl_PL: Wybierz aktywność

en: Please Select Ministry
pl_PL: Proszę wybrać Ministerstwo

en: Please Select atleast One Image.
pl_PL: Wybierz co najmniej jeden obraz.

en: Please at least one member
pl_PL: Proszę przynajmniej jednego członka

en: Please fill out all the required fields
pl_PL: Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

en: Please provide correct Envato purchase key.
pl_PL: Podaj prawidłowy klucz zakupu Envato.

en: Please select at least one record.
pl_PL: Wybierz co najmniej jeden rekord.

en: Please select atleast one users to reply
pl_PL: Wybierz co najmniej jednego użytkownika, aby odpowiedzieć

en: Pledge Invoice Number
pl_PL: Numer faktury zastawu

en: Pledges
pl_PL: Zastawy

en: Pledges Amount
pl_PL: Kwota zastawu

en: Pledges Details
pl_PL: Zastawy Szczegóły

en: Pledges End Date
pl_PL: Data zakończenia zobowiązań

en: Pledges Entries
pl_PL: Zastawy Wpisy

en: Pledges Information
pl_PL: Informacje o zobowiązaniach

en: Pledges List
pl_PL: Lista Zastawów

en: Pledges Page Link
pl_PL: Link do strony przysięgi

en: Pledges Start Date
pl_PL: Data Rozpoczęcia Zobowiązań

en: Pledges Total Amount
pl_PL: Zastawy Całkowita kwota

en: Pledges frequecy
pl_PL: Częstość zobowiązań

en: Polish Zloty
pl_PL: polski złoty

en: Pound Sterling
pl_PL: Funt szterling

en: Present
pl_PL: Obecny

en: Previous
pl_PL: Poprzedni

en: Price
pl_PL: Cena £

en: Print
pl_PL: Wydrukować

en: Processing...
pl_PL: Przetwarzanie...

en: Product
pl_PL: Produkt

en: Profile Image
pl_PL: Zdjęcie profilowe

en: Profile picture updated successfully.
pl_PL: Zdjęcie profilowe zostało zaktualizowane.

en: Publish
pl_PL: Publikować

en: Record End Time
pl_PL: Czas zakończenia nagrywania

en: Record End Time should be greater than Start Time.
pl_PL: Czas zakończenia nagrywania powinien być dłuższy niż czas rozpoczęcia.

en: Record Start Time
pl_PL: Czas rozpoczęcia nagrywania

en: Record Updated Successfully.
pl_PL: Rekord został zaktualizowany pomyślnie.

en: Record Updated successfully
pl_PL: Rekord Zaktualizowano pomyślnie

en: Record deleted successfully
pl_PL: Rekord został pomyślnie usunięty

en: Record inserted successfully
pl_PL: Rekord wstawiony pomyślnie

en: Record inserted successfully.
pl_PL: Rekord wstawiony pomyślnie.

en: Record updated successfully
pl_PL: Rekord został zaktualizowany pomyślnie

en: Record updated successfully.
pl_PL: Rekord został pomyślnie zaktualizowany.

en: Recurrence
pl_PL: Nawrót

en: Registration
pl_PL: Rejestracja

en: Registration Email Template
pl_PL: Szablon e-maila rejestracyjnego

en: Registration Email Template
pl_PL: Szablon e-maila rejestracyjnego

en: Registration complete.Your account active after admin can approve.
pl_PL: Rejestracja zakończona. Twoje konto jest aktywne po zatwierdzeniu przez administratora.

en: Regular Member
pl_PL: Zwykły członek

en: Rehearsal
pl_PL: Próba

en: Relation
pl_PL: Relacja

en: Religion Information
pl_PL: Informacje o religii

en: Repeat Date
pl_PL: Powtórz datę

en: Reply
pl_PL: Odpowiedź

en: Reply By :
pl_PL: Odpowiedz przez:

en: Reply To :
pl_PL: Odpowiedzieć do :

en: Report
pl_PL: Raport

en: Reports
pl_PL: Raporty

en: Request Before Days
pl_PL: Żądanie przed dniami

en: Reservation
pl_PL: Rezerwacja

en: Reservation Details
pl_PL: Szczegóły rezerwacji

en: Reservation End Time*
pl_PL: Czas zakończenia rezerwacji*

en: Reservation Information
pl_PL: Informacje o rezerwacji

en: Reservation List
pl_PL: Lista rezerwacji

en: Reservation Start Time*
pl_PL: Czas rozpoczęcia rezerwacji*

en: Reservations
pl_PL: Rezerwacje

en: Reserve End Date
pl_PL: Data zakończenia rezerwacji

en: Reserve End Date*
pl_PL: Data zakończenia rezerwacji*

en: Reserve Start Date
pl_PL: Data rozpoczęcia rezerwacji

en: Reserved By
pl_PL: Zarezerwowane przez

en: Reserved Date
pl_PL: Zarezerwowana data

en: Reserved End Date
pl_PL: Zarezerwowana data zakończenia

en: Role Of User
pl_PL: Rola użytkownika

en: Room History
pl_PL: Historia pokoju

en: Room Information
pl_PL: Informacje o pokoju

en: Room List
pl_PL: Lista pokoi

en: Room Title
pl_PL: Tytuł pokoju

en: Save
pl_PL: Ratować

en: Save Activity
pl_PL: Zapisz aktywność

en: Save Attendance
pl_PL: Zapisz obecność

en: Save Document
pl_PL: Zapisz dokument

en: Save Expense
pl_PL: Oszczędzaj wydatki

en: Save Family
pl_PL: Uratuj rodzinę

en: Save Group
pl_PL: Zapisz grupę

en: Save Income
pl_PL: Oszczędzaj dochód

en: Save Member
pl_PL: Zapisz członka

en: Save Notice
pl_PL: Zapisz zawiadomienie

en: Save Pastoral
pl_PL: Uratuj duszpasterstwo

en: Save Pledge
pl_PL: Zapisz zastaw

en: Save Reservation
pl_PL: Zapisz rezerwację

en: Save Room
pl_PL: Zapisz pokój

en: Save Sell Gift
pl_PL: Zapisz Sprzedaj prezent

en: Save Sermon
pl_PL: Zapisz kazanie

en: Save Service
pl_PL: Zapisz usługę

en: Save Spiritual Gift
pl_PL: Zachowaj dar duchowy

en: Save Transaction
pl_PL: Zapisz transakcję

en: Save Venue
pl_PL: Zapisz miejsce

en: Saves
pl_PL: Zapisuje

en: Search for Equipment...
pl_PL: Szukaj sprzętu...

en: Search for Users...
pl_PL: Szukaj użytkowników...

en: Search for equipment...
pl_PL: Szukaj sprzętu...

en: Search for group...
pl_PL: Wyszukaj grupę...

en: Search for ministry...
pl_PL: Szukaj ministerstwa...

en: Search for users...
pl_PL: Szukaj użytkowników...

en: Search...
pl_PL: Szukaj...

en: Search:
pl_PL: Szukaj:

en: Select
pl_PL: Wybierać

en: Select Activity
pl_PL: Wybierz aktywność

en: Select Activity Category
pl_PL: Wybierz kategorię aktywności

en: Select Activity Name
pl_PL: Wybierz nazwę działania

en: Select All
pl_PL: Zaznacz wszystko

en: Select Applicant
pl_PL: Wybierz kandydata

en: Select CSV file
pl_PL: Wybierz plik CSV

en: Select Campaign
pl_PL: Wybierz kampanię

en: Select Currency
pl_PL: Wybierz walutę

en: Select Date Format
pl_PL: Wybierz format daty

en: Select Donations Type
pl_PL: Wybierz rodzaj darowizny

en: Select Equipment
pl_PL: Wybierz sprzęt

en: Select Frequency
pl_PL: Wybierz częstotliwość

en: Select Gift
pl_PL: Wybierz prezent

en: Select Gift Type
pl_PL: Wybierz rodzaj prezentu

en: Select Group
pl_PL: Wybierz grupę

en: Select Group Name
pl_PL: Wybierz nazwę grupy

en: Select Group/Members
pl_PL: Wybierz grupę/członków

en: Select Member
pl_PL: Wybierz członka

en: Select Ministry
pl_PL: Wybierz Ministerstwo

en: Select Ministry Name
pl_PL: Wybierz nazwę ministerstwa

en: Select Payment Method
pl_PL: Wybierz Metodę Płatności

en: Select Profile Picture
pl_PL: Wybierz zdjęcie profilowe

en: Select Relation
pl_PL: Wybierz relację

en: Select Report Type
pl_PL: Wybierz typ raportu

en: Select Sermon Type
pl_PL: Wybierz rodzaj kazania

en: Select Service Type
pl_PL: Wybierz rodzaj usługi

en: Select Song Category
pl_PL: Wybierz kategorię utworu

en: Select Venue
pl_PL: Wybierz miejsce

en: Select all
pl_PL: Zaznacz wszystko

en: Select list
pl_PL: Wybierz listę

en: Select user to reply
pl_PL: Wybierz użytkownika do odpowiedzi

en: Select users to reply
pl_PL: Wybierz użytkowników do odpowiedzi

en: Selecte year
pl_PL: Wybierz rok

en: Sell Date
pl_PL: Data sprzedaży

en: Sell Gift
pl_PL: Sprzedaj prezent

en: Sell Gift Details
pl_PL: Sprzedaj szczegóły prezentu

en: Sell Gift Information
pl_PL: Sprzedaj informacje o prezentach

en: Sell Gift List
pl_PL: Sprzedaj listę prezentów

en: Sell Gifts
pl_PL: Sprzedawaj prezenty

en: Sell Gifts List
pl_PL: Sprzedaj listę prezentów

en: Sell Spiritual Gift Template
pl_PL: Sprzedaj szablon prezentu duchowego

en: Selling Date
pl_PL: Data sprzedaży

en: Send
pl_PL: Wysłać

en: Send Campaign
pl_PL: Wyślij kampanię

en: Send Message
pl_PL: Wyślij wiadomość

en: Sent
pl_PL: Wysłano

en: Sent Item
pl_PL: Przedmiot wysłany

en: Sep
pl_PL: wrzesień

en: September
pl_PL: Wrzesień

en: Sermon Added By
pl_PL: Kazanie dodane przez

en: Sermon Content
pl_PL: Treść kazania

en: Sermon Content Type
pl_PL: Rodzaj treści kazania

en: Sermon Description
pl_PL: Opis kazania

en: Sermon List
pl_PL: Lista kazań

en: Sermon Page Link
pl_PL: Link do strony kazań

en: Sermon Title
pl_PL: Tytuł kazania

en: Sermon Type
pl_PL: Rodzaj kazania

en: Service
pl_PL: Usługa

en: Service Details
pl_PL: Szczegóły usługi

en: Service End Date
pl_PL: Data zakończenia usługi

en: Service End Time
pl_PL: Czas zakończenia usługi

en: Service End Time*
pl_PL: Godzina zakończenia usługi*

en: Service Information
pl_PL: Informacje serwisowe

en: Service Name
pl_PL: Nazwa serwisu

en: Service Page Link
pl_PL: Link do strony serwisowej

en: Service Start Date
pl_PL: Data rozpoczęcia usługi

en: Service Start Time
pl_PL: Czas rozpoczęcia usługi

en: Service Start Time*
pl_PL: Godzina rozpoczęcia usługi*

en: Service Title
pl_PL: Tytuł usługi

en: Service Type
pl_PL: Rodzaj usługi

en: Service Type Name
pl_PL: Nazwa typu usługi

en: Services
pl_PL: Usługi

en: Setting
pl_PL: Ustawienie

en: Setting saved successfully.
pl_PL: Ustawienie zostało pomyślnie zapisane.

en: Settings
pl_PL: Ustawienia

en: Show _MENU_ entries
pl_PL: Pokaż _MENU_ wpisy

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
pl_PL: Pokazuje 0 do 0 z 0 wpisów

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
pl_PL: Wyświetlam _START_ do _END_ z _TOTAL_ wpisów

en: Singapore Dollar
pl_PL: Dolar singapurski

en: Sister
pl_PL: Siostra

en: Skyp Id
pl_PL: Identyfikator Skype

en: Skype Id
pl_PL: Nazwa Skype

en: Son
pl_PL: Syn

en: Song
pl_PL: Utwór muzyczny

en: Song Added By
pl_PL: Utwór dodany przez

en: Song Category
pl_PL: Kategoria piosenki

en: Song Description
pl_PL: Opis utworu

en: Song Information
pl_PL: Informacje o utworze

en: Song Name
pl_PL: Nazwa piosenki

en: Song Page Link
pl_PL: Link do strony utworu

en: Songs
pl_PL: Piosenki

en: South African Rand
pl_PL: Randy południowoafrykańskie

en: Speaker Name
pl_PL: Imię i nazwisko mówcy

en: Spiritual Gift
pl_PL: Duchowy dar

en: Spiritual Gifts
pl_PL: Dary duchowe

en: Spiritual Gifts List
pl_PL: Lista duchowych prezentów

en: Start Date
pl_PL: Data rozpoczęcia

en: Start Date To End Date
pl_PL: Data rozpoczęcia do daty zakończenia

en: Start Time
pl_PL: Czas rozpoczęcia

en: Start Time To End Time
pl_PL: Czas rozpoczęcia do czasu zakończenia

en: Start Time To End time
pl_PL: Czas rozpoczęcia do czasu zakończenia

en: Starting Year
pl_PL: Początek roku

en: State
pl_PL: Stan

en: Subject
pl_PL: Podmiot

en: Submit
pl_PL: Składać

en: Subtotal :
pl_PL: Suma częściowa :

en: Supplier Name
pl_PL: Nazwa Dostawcy

en: Swedish Krona
pl_PL: korona szwedzka

en: Swiss Franc
pl_PL: Frank szwajcarski

en: Sync Mail
pl_PL: Synchronizuj pocztę

en: Synchronize Mail Successfully
pl_PL: Synchronizuj pocztę pomyślnie

en: Taiwan New Dollar
pl_PL: Nowy dolar tajwański

en: Take/View  Attendance
pl_PL: Wziąć / Wyświetl frekwencję

en: Tap on above icon to add your first Record.
pl_PL: Stuknij w powyższą ikonę, aby dodać swój pierwszy rekord.

en: Tap on above icon to import CSV.
pl_PL: Stuknij w powyższą ikonę, aby zaimportować plik CSV.

en: Thai Baht
pl_PL: bat tajlandzki

en: The Group Name
pl_PL: Nazwa grupy

en: The Member Name
pl_PL: Imię i nazwisko członka

en: The Ministry Name
pl_PL: Nazwa ministerstwa

en: There is not enough data to generate report.
pl_PL: Za mało danych do wygenerowania raportu.

en: There seems to be some problem please try after sometime or contact us on sales@dasinfomeida.com
pl_PL: Wygląda na to, że wystąpił problem, spróbuj za jakiś czas lub skontaktuj się z nami pod adresem sales@dasinfomeida.com

en: This Month
pl_PL: Ten miesiąc

en: This Week
pl_PL: W tym tygodniu

en: This Year
pl_PL: W tym roku

en: This group have no members.
pl_PL: Ta grupa nie ma członków.

en: This ministry have no members.
pl_PL: Ta ministerstwo nie ma członków.

en: Title Name
pl_PL: Nazwa tytułu

en: To
pl_PL: W celu

en: Today
pl_PL: Dzisiaj

en: Today Attendance
pl_PL: Obecność dzisiaj

en: Total Amount
pl_PL: Całkowita kwota

en: Total Expense
pl_PL: Łączny koszt

en: Total Income
pl_PL: Całkowity przychód

en: Total Member
pl_PL: Razem członek

en: Total Members
pl_PL: Całkowita liczba członków

en: Total Participant
pl_PL: Razem Uczestnik

en: Transaction
pl_PL: Transakcja

en: Transaction Date
pl_PL: Data dokonania transakcji

en: Transaction Entries
pl_PL: Wpisy transakcyjne

en: Transaction Information
pl_PL: Informacja o transakcji

en: Transaction List
pl_PL: Lista transakcji

en: Transaction/Donation
pl_PL: Transakcja/Darowizna

en: Transaction/Donation Report
pl_PL: Raport transakcji/darowizn

en: Transactions
pl_PL: Transakcje

en: Turkish Lira
pl_PL: lira turecka

en: U.S. Dollar
pl_PL: Dolar

en: Unmarried
pl_PL: Niezamężna

en: Unpaid
pl_PL: Nie zapłacony

en: Upload  image
pl_PL: Załaduj obrazek

en: Upload CSV File
pl_PL: Prześlij plik CSV

en: Upload Cover Image
pl_PL: Prześlij obraz okładki

en: Upload Gift
pl_PL: Prześlij prezent

en: Upload Group Image
pl_PL: Prześlij obraz grupy

en: Upload Image
pl_PL: Załaduj obrazek

en: Upload Ministry Image
pl_PL: Prześlij obraz Ministerstwa

en: Upload Profile
pl_PL: Prześlij profil

en: Upload Profile Image
pl_PL: Prześlij zdjęcie profilowe

en: Upload Sermon
pl_PL: Prześlij kazanie

en: Upload Song
pl_PL: Prześlij utwór

en: Upload image
pl_PL: Załaduj obrazek

en: Usage Title
pl_PL: Tytuł użytkowania

en: Use Paymaster Payment Gateways
pl_PL: Korzystaj z bram płatniczych Paymaster

en: Use title :
pl_PL: Użyj tytułu :

en: User Can Change Profile Picture
pl_PL: Użytkownik może zmienić zdjęcie profilowe

en: User Name
pl_PL: Nazwa Użytkownika

en: User Role
pl_PL: Rola użytkownika

en: Username
pl_PL: Nazwa użytkownika

en: Username Or Emailid All Ready Exist.
pl_PL: Nazwa użytkownika lub identyfikator e-mail Wszystko gotowe istnieje.

en: Users
pl_PL: Użytkownicy

en: Venue
pl_PL: Lokal

en: Venue Details
pl_PL: Szczegóły miejsca

en: Venue Information
pl_PL: Informacje o miejscu

en: Venue Name
pl_PL: Nazwa miejsca

en: Venue Title
pl_PL: Tytuł miejsca

en: Venues
pl_PL: Miejsca

en: Video
pl_PL: Wideo

en: View
pl_PL: Pogląd

en: View  Attendance
pl_PL: Zobacz frekwencję

en: View Accountant
pl_PL: Zobacz księgowego

en: View Check-in
pl_PL: Wyświetl zameldowanie

en: View Document
pl_PL: Wyświetl dokument

en: View Donation Link
pl_PL: Wyświetl łącze darowizny

en: View Expense
pl_PL: Zobacz wydatki

en: View Family Member
pl_PL: Wyświetl członka rodziny

en: View Gifts
pl_PL: Zobacz prezenty

en: View Invoice
pl_PL: Widok faktury

en: View Member
pl_PL: Zobacz członka

en: View Sermon
pl_PL: Zobacz kazanie

en: View Sermon List
pl_PL: Zobacz listę kazań

en: View Spiritual Gift
pl_PL: Zobacz duchowy prezent

en: View Spiritual Gifts
pl_PL: Zobacz duchowe prezenty

en: View income
pl_PL: Zobacz dochody

en: Volunteer
pl_PL: Wolontariusz

en: Volunteer Member
pl_PL: Członek wolontariusz

en: Want to take past date attendance?
pl_PL: Chcesz sprawdzić frekwencję w przeszłości?

en: Wed
pl_PL: Poślubić

en: Weekly
pl_PL: Co tydzień

en: Welcome To Dashboard, Admin
pl_PL: Witamy w panelu kontrolnym, administratorze

en: Wife
pl_PL: Żona

en: Wish
pl_PL: Życzenie

en: Worship
pl_PL: Cześć

en: Year
pl_PL: Rok

en: Yearly
pl_PL: Rocznie

en: Yes
pl_PL: tak

en: You can use following variables in the email template:
pl_PL: W szablonie e-maila możesz użyć następujących zmiennych:

en: Your file is ready. You can download it from
pl_PL: Twój plik jest gotowy. Możesz go pobrać z

en: Youth
pl_PL: Młodzież

en: Zip Code
pl_PL: Kod pocztowy

en: [Max-Limit:
pl_PL: [Maksymalny limit:

en: accountant
pl_PL: księgowa

en: activity
pl_PL: działalność

en: add Message
pl_PL: Dodaj wiadomość

en: adults
pl_PL: dorośli ludzie

en: adults,children
pl_PL: dorośli, dzieci

en: adults,families
pl_PL: dorośli,rodziny

en: adults,families,children
pl_PL: dorośli,rodziny,dzieci

en: adults,families,youth
pl_PL: dorośli, rodziny, młodzież

en: adults,families,youth,children
pl_PL: dorośli,rodziny,młodzież,dzieci

en: adults,youth
pl_PL: dorośli, młodzież

en: adults,youth,children
pl_PL: dorośli,młodzież,dzieci

en: bank_transfer
pl_PL: przelew bankowy

en: cash
pl_PL: gotówka

en: check
pl_PL: sprawdzać

en: check-in Page Link
pl_PL: Link do strony zameldowania

en: check-out Page Link
pl_PL: Link do strony kasy

en: children
pl_PL: dzieci

en: families
pl_PL: rodziny

en: families,children
pl_PL: rodziny,dzieci

en: families,youth
pl_PL: rodziny, młodzież

en: families,youth,children
pl_PL: rodziny,młodzież,dzieci

en: female
pl_PL: żeński

en: image
pl_PL: obraz

en: male
pl_PL: mężczyzna

en: member
pl_PL: członek

en: ministry
pl_PL: ministerstwo

en: payment
pl_PL: Zapłata

en: please fill in the required fields
pl_PL: Proszę wypełnić wymagane pola

en: product
pl_PL: produkt

en: service
pl_PL: usługa

en: video
pl_PL: wideo

en: view Song
pl_PL: obejrzyj utwór

en: youth
pl_PL: młodzież
