Church Management System - en to ro_RO translation catalogue (945 entries)

en:  Access Right
ro_RO:  Drept de acces

en:  Days
ro_RO:  Zile

en:  Seats
ro_RO:  Scaune

en:  Sermon Information
ro_RO:  Informații despre predică

en:  Spiritual Gift Information
ro_RO:  Informații despre cadouri spirituale

en:  To
ro_RO:  La

en: &nbsp;Fri
ro_RO: vineri

en: &nbsp;Mon
ro_RO: Lun

en: &nbsp;Sat
ro_RO: sat

en: &nbsp;Sun
ro_RO: Soare

en: &nbsp;Thu
ro_RO: joi

en: &nbsp;Tue
ro_RO: mar

en: &nbsp;Wed
ro_RO: Wen

en: (Date:
ro_RO: (Data:

en: (Day:
ro_RO: (Zi:

en: (filtered from _MAX_ total entries)
ro_RO: (filtrat din _MAX_ intrări totale)

en: -Time)
ro_RO: -Timp)

en: 1 Time
ro_RO: 1 timp

en: 12/31/2022
ro_RO: 31.12.2022

en: 31/12/2022
ro_RO: 31.12.2022

en: : activate to sort column ascending
ro_RO: : activați pentru a sorta coloana crescător

en: : activate to sort column descending
ro_RO: : activați pentru a sorta coloana descendent

en: ADD
ro_RO: ADĂUGA

en: Access Rights
ro_RO: Drepturi de acces

en: Account
ro_RO: Cont

en: Account Settings
ro_RO: Setările contului

en: Accountant
ro_RO: Contabil

en: Accountant Access Right
ro_RO: Drept de acces contabil

en: Accountant Email
ro_RO: E-mail contabil

en: Accountant Name
ro_RO: Numele contabilului

en: Action
ro_RO: Acțiune

en: Active
ro_RO: Activ

en: Activities
ro_RO: Activități

en: Activity
ro_RO: Activitate

en: Activity Attendance
ro_RO: Prezența la activitate

en: Activity Attendance List
ro_RO: Lista de participare la activitate

en: Activity Attendance Report
ro_RO: Raport de prezență la activitate

en: Activity Category
ro_RO: Categoria de activitate

en: Activity Category Name
ro_RO: Numele categoriei de activitate

en: Activity Details
ro_RO: Detalii activitate

en: Activity End Date
ro_RO: Data de încheiere a activității

en: Activity End Time
ro_RO: Ora de încheiere a activității

en: Activity End Time*
ro_RO: Ora de încheiere a activității*

en: Activity Information
ro_RO: Informații despre activitate

en: Activity Name
ro_RO: Numele activității

en: Activity Page Link
ro_RO: Link pentru pagina de activitate

en: Activity Record End Time
ro_RO: Ora de încheiere a înregistrării activității

en: Activity Record Start Time
ro_RO: Ora de începere a înregistrării activității

en: Activity Reoccurence
ro_RO: Reapariția activității

en: Activity Report
ro_RO: Raport de activitate

en: Activity Report By Month
ro_RO: Raport de activitate pe lună

en: Activity Reports
ro_RO: Rapoarte de activitate

en: Activity Start Date
ro_RO: Data de începere a activității

en: Activity Start Time
ro_RO: Ora de începere a activității

en: Activity Start Time*
ro_RO: Ora de începere a activității*

en: Activity Title
ro_RO: Titlul activității

en: Activity Venue
ro_RO: Locul de desfășurare a activității

en: Add
ro_RO: Adăuga

en: Add Accountant
ro_RO: Adăugați un contabil

en: Add Activity
ro_RO: Adăugați o activitate

en: Add Activity Category
ro_RO: Adăugați o categorie de activitate

en: Add Activity Template
ro_RO: Adăugați șablon de activitate

en: Add Document
ro_RO: Adăugați document

en: Add Donation Template
ro_RO: Adăugați șablon de donație

en: Add Donation Type
ro_RO: Adăugați tip de donație

en: Add Equipment
ro_RO: Adăugați echipament

en: Add Expense
ro_RO: Adăugați cheltuieli

en: Add Family Member
ro_RO: Adăugați un membru al familiei

en: Add Group
ro_RO: Adăugare grup

en: Add Group Member
ro_RO: Adăugați un membru al grupului

en: Add Income
ro_RO: Adăugați venit

en: Add Income Template
ro_RO: Adăugați șablon de venit

en: Add Member
ro_RO: Adăugați membru

en: Add Members
ro_RO: Adăugați membri

en: Add Message
ro_RO: Adăugați un mesaj

en: Add Ministry
ro_RO: Adăugați Ministerul

en: Add Ministry Member
ro_RO: Adăugați membru al ministerului

en: Add Notice
ro_RO: Adăugați o notificare

en: Add Notice Admin Template
ro_RO: Adăugați șablon de administrator de notificare

en: Add Notice Email Template
ro_RO: Adăugați șablon de e-mail de notificare

en: Add Notice Template
ro_RO: Adăugați șablon de notificare

en: Add Or Remove
ro_RO: Adăugați sau eliminați

en: Add Other User in System Template
ro_RO: Adăugați alt utilizator în șablonul de sistem

en: Add Other User in system Template
ro_RO: Adăugați alt utilizator în șablonul de sistem

en: Add Pastoral
ro_RO: Adăugați Pastoral

en: Add Pastoral Template
ro_RO: Adăugați șablon pastoral

en: Add Pledge
ro_RO: Adăugați angajamentul

en: Add Pledges
ro_RO: Adăugați angajamente

en: Add Pledges Template
ro_RO: Adăugați șablon de angajamente

en: Add Reservation
ro_RO: Adăugați rezervare

en: Add Room
ro_RO: Adăugați o cameră

en: Add Sell Gift
ro_RO: Adăugați Vindeți cadou

en: Add Sermon
ro_RO: Adaugă predică

en: Add Sermon List
ro_RO: Adăugați lista de predici

en: Add Sermon Template
ro_RO: Adăugați șablon de predică

en: Add Service
ro_RO: Adăugați serviciu

en: Add Service Template
ro_RO: Adăugați șablon de serviciu

en: Add Service Type
ro_RO: Adăugați tip de serviciu

en: Add Song
ro_RO: Adăugați cântec

en: Add Song Category
ro_RO: Adăugați o categorie de cântec

en: Add Song Template
ro_RO: Adăugați șablon de melodie

en: Add Spiritual Gift
ro_RO: Adaugă un dar spiritual

en: Add Spiritual Gifts
ro_RO: Adaugă daruri spirituale

en: Add Transaction
ro_RO: Adăugați tranzacție

en: Add Transaction Template
ro_RO: Adăugați șablon de tranzacție

en: Add Venue
ro_RO: Adăugați locul

en: Address
ro_RO: Abordare

en: Address Information
ro_RO: infornații despre adresă

en: Adults
ro_RO: Adulti

en: All Accountants
ro_RO: Toți Contabilii

en: All Day
ro_RO: Toată ziua

en: All Members
ro_RO: Toti membrii

en: All Selected
ro_RO: Toate Selectate

en: All rights reserved.
ro_RO: Toate drepturile rezervate.

en: Allow multiple reservation in the same period
ro_RO: Permite rezervări multiple în aceeași perioadă

en: Amount
ro_RO: Cantitate

en: Applicant
ro_RO: Solicitant

en: Approve
ro_RO: Aproba

en: Apr
ro_RO: Aprilie

en: April
ro_RO: Aprilie

en: Are you sure want to delete this record?
ro_RO: Sigur doriți să ștergeți această înregistrare?

en: Are you sure you want to delete this record?
ro_RO: Sigur doriți să ștergeți această înregistrare?

en: Attendance
ro_RO: Prezența

en: Attendance Date
ro_RO: Data de participare

en: Attendance List
ro_RO: Lista de prezență

en: Attendance Report
ro_RO: Raport de prezență

en: Attendance Reports
ro_RO: Rapoarte de prezență

en: Attendance Status
ro_RO: Starea de prezență

en: Attendance Type
ro_RO: Tip de prezență

en: Attendance saved successfully!
ro_RO: Prezența a fost salvată cu succes!

en: Attendance successfully saved!
ro_RO: Prezența a fost salvată!

en: Attendence Date
ro_RO: Data de prezență

en: Aug
ro_RO: aug

en: Auguest
ro_RO: August

en: Australian Dollar
ro_RO: Dolarul australian

en: Available
ro_RO: Disponibil

en: Back to wp-admin
ro_RO: Înapoi la wp-admin

en: Bank Transfer
ro_RO: Transfer bancar

en: Baptist Date
ro_RO: Data Baptist

en: Bill To
ro_RO: Proiect de lege pentru

en: Bill To :
ro_RO: Proiect de lege pentru :

en: Bill To.
ro_RO: Proiect de lege pentru.

en: Birth Date
ro_RO: Data de naștere

en: Birthday Date
ro_RO: Data de nastere

en: Birthday List
ro_RO: Lista zilelor de naștere

en: Book
ro_RO: Carte

en: Brazilian Real
ro_RO: Real brazilian

en: Brother
ro_RO: Frate

en: Campaign
ro_RO: Campanie

en: Campaign Tests Not Sent!
ro_RO: Testele de campanie nu au fost trimise!

en: Campaign Tests Sent!
ro_RO: Testele de campanie au fost trimise!

en: Campaign list
ro_RO: Lista campaniilor

en: Canadian Dollar
ro_RO: Dolarul canadian

en: Capacity
ro_RO: Capacitate

en: Capacity Seats
ro_RO: Locuri de capacitate

en: Cash
ro_RO: Bani gheata

en: Category Name
ro_RO: Numele categoriei

en: Check
ro_RO: Verifica

en: Check In
ro_RO: Verifica

en: Check In Date
ro_RO: Data de check-in

en: Check Out Date
ro_RO: Verifica data

en: Check-In
ro_RO: Verifica

en: Check-In Information
ro_RO: Informații de check-in

en: Check-In church venue Template
ro_RO: Șablon de locație pentru înregistrarea în biserică

en: Check-In successfully
ro_RO: Înregistrarea cu succes

en: Check-Out
ro_RO: Verifică

en: Check-Out From Church Venue Template
ro_RO: Șablon de ieșire din locația bisericii

en: Check-in Date
ro_RO: Data de check-in

en: Check-out Date
ro_RO: Verifica data

en: Check-out successfully
ro_RO: Check-out cu succes

en: Cheked-in Date
ro_RO: Data de înregistrare

en: Cheked-out Date
ro_RO: Data verificată

en: Children
ro_RO: Copii

en: Choose Image
ro_RO: Alegeți Imagine

en: Choose image
ro_RO: Alege imaginea

en: Church Address
ro_RO: Adresa bisericii

en: Church Header Logo
ro_RO: Sigla antet bisericii

en: Church Management
ro_RO: Managementul Bisericii

en: Church Management System
ro_RO: Sistemul de management al bisericii

en: Church Management System for wordpress plugin is ideal way to manage complete Church operation. It has different user roles like Member, Volunteer, Accountant and Admin users.
ro_RO: Sistemul de management al bisericii pentru pluginul wordpress este modalitatea ideală de a gestiona funcționarea completă a Bisericii. Are diferite roluri de utilizator, cum ar fi utilizatori de membru, voluntar, contabil și administrator.

en: Church Name
ro_RO: Numele bisericii

en: City
ro_RO: Oraș

en: Class
ro_RO: Clasă

en: Close
ro_RO: Închide

en: Comment
ro_RO: cometariu

en: Compose
ro_RO: Compune

en: Confirm Password
ro_RO: Confirmă parola

en: Contact Information
ro_RO: Informații de contact

en: Copyright
ro_RO: Drepturi de autor

en: Country
ro_RO: Țară

en: Country Code
ro_RO: Codul tarii

en: Create Expense Entry
ro_RO: Creați o intrare de cheltuieli

en: Create Income Entry
ro_RO: Creați intrare de venit

en: Current Password
ro_RO: Parola actuală

en: Czech Koruna
ro_RO: Coroana Cehă

en: Daily
ro_RO: Zilnic

en: Danish Krone
ro_RO: Coroana daneză

en: Dashboard
ro_RO: Bord

en: Datatable
ro_RO: Tabel de date

en: Datatable Header Settings
ro_RO: Setări antet pentru tabele de date

en: Date
ro_RO: Data

en: Date :
ro_RO: Data :

en: Date Format
ro_RO: Formatul datei

en: Date Type
ro_RO: Tip de dată

en: Date of Birth
ro_RO: Data de nastere

en: Daughter
ro_RO: fiica

en: December
ro_RO: decembrie

en: December 12, 2022
ro_RO: 12 decembrie 2022

en: Delete
ro_RO: Șterge

en: Delete All
ro_RO: Sterge tot

en: Demographics
ro_RO: Demografie

en: Description
ro_RO: Descriere

en: Description :
ro_RO: Descriere :

en: Details
ro_RO: Detalii

en: Details Room:
ro_RO: Detalii Camera:

en: Display Name
ro_RO: Numele de afișare

en: Do not have any active bookings
ro_RO: Nu aveți rezervări active

en: Documant Name
ro_RO: Numele documentului

en: Document Created By
ro_RO: Document creat de

en: Document Created Date
ro_RO: Data creării documentului

en: Document Details
ro_RO: Detalii document

en: Document Information
ro_RO: Informații despre document

en: Document Name
ro_RO: numele documentului

en: Domain
ro_RO: Domeniu

en: Donate
ro_RO: Donează

en: Donation Amount
ro_RO: Suma donației

en: Donation Date
ro_RO: Data donației

en: Donation Details
ro_RO: Detalii despre donație

en: Donation List
ro_RO: Lista de donații

en: Donation Name
ro_RO: Numele donației

en: Donation Type
ro_RO: Tip de donație

en: Donation Type Name
ro_RO: Nume tip donație

en: Download
ro_RO: Descarca

en: Download File
ro_RO: Descărcare fișier

en: Download Report
ro_RO: Descărcați raportul

en: Download Reports
ro_RO: Descărcați rapoarte

en: Download!
ro_RO: Descarca!

en: Draft
ro_RO: Proiect

en: Edit
ro_RO: Editați | ×

en: Edit Accountant
ro_RO: Editează contabil

en: Edit Activity
ro_RO: Editați activitatea

en: Edit Document
ro_RO: Editați documentul

en: Edit Expense
ro_RO: Editați Cheltuieli

en: Edit Family Member
ro_RO: Editați membrul familiei

en: Edit Group
ro_RO: Editați grupul

en: Edit Income
ro_RO: Editați venitul

en: Edit Member
ro_RO: Editează membru

en: Edit Ministry
ro_RO: Editează Ministerul

en: Edit Notice
ro_RO: Notificare de editare

en: Edit Pastoral
ro_RO: Editează Pastoral

en: Edit Pledges
ro_RO: Editați angajamente

en: Edit Reservation
ro_RO: Editați rezervarea

en: Edit Room
ro_RO: Editare cameră

en: Edit Sell Gift
ro_RO: Editare Vânzare cadou

en: Edit Sell Gifts
ro_RO: Editați Vând cadouri

en: Edit Sermon
ro_RO: Editează predica

en: Edit Sermon List
ro_RO: Editați lista de predici

en: Edit Service
ro_RO: Serviciu de editare

en: Edit Song
ro_RO: Editează melodia

en: Edit Spiritual Gift
ro_RO: Editați darul spiritual

en: Edit Transaction
ro_RO: Editați tranzacția

en: Edit Venue
ro_RO: Editați locul

en: Education
ro_RO: Educaţie

en: Email
ro_RO: E-mail

en: Email ID
ro_RO: ID de e-mail

en: Email Subject
ro_RO: Subiectul emailului

en: Email Template
ro_RO: Șablon de e-mail

en: Email id
ro_RO: Id-ul de e-mail

en: Enable
ro_RO: Permite

en: Enable Notifications
ro_RO: Activați notificările

en: Enable Sandbox
ro_RO: Activați Sandbox

en: End Date
ro_RO: Data de încheiere

en: End Date should be greater than Start Date
ro_RO: Data de încheiere ar trebui să fie mai mare decât Data de început

en: End Date should be greater than Start Date.
ro_RO: Data de încheiere ar trebui să fie mai mare decât data de început.

en: End Time
ro_RO: Sfârșitul timpului

en: End Time should be greater than Start Time
ro_RO: Ora de încheiere ar trebui să fie mai mare decât Ora de început

en: End Time should be greater than Start Time.
ro_RO: Ora de încheiere ar trebui să fie mai mare decât Ora de început.

en: Entry
ro_RO: Intrare

en: Envato License key
ro_RO: Cheie de licență Envato

en: Equipment
ro_RO: Echipamente

en: Equipment Name
ro_RO: numele echipamentului

en: Equipments
ro_RO: Echipamente

en: Expected Check Out Date
ro_RO: Data așteptată de check-out

en: Expected Check-out Date
ro_RO: Data estimată a plecării

en: Expense
ro_RO: Cheltuiala

en: Expense Amount
ro_RO: Suma cheltuielilor

en: Expense Entries
ro_RO: Intrări de cheltuieli

en: Expense Information
ro_RO: Informații despre cheltuieli

en: Expense Label
ro_RO: Eticheta de cheltuieli

en: Expense List
ro_RO: Lista de cheltuieli

en: Expense Report
ro_RO: Raport de cheltuieli

en: Expenses
ro_RO: Cheltuieli

en: Export CSV
ro_RO: Exportați CSV

en: Families
ro_RO: Familiile

en: Family Member
ro_RO: Membru al familiei

en: Family Member Name & Email
ro_RO: Numele și e-mailul membrului familiei

en: Family Members
ro_RO: Membrii familiei

en: Family member
ro_RO: Membru al familiei

en: Family member Access Right
ro_RO: Drept de acces membru al familiei

en: Father
ro_RO: Tată

en: Feb
ro_RO: feb

en: February
ro_RO: februarie

en: Female
ro_RO: Femeie

en: File size limit 2 MB allow.
ro_RO: Limita de dimensiune a fișierului este permisă de 2 MB.

en: Finance/Payment Reports
ro_RO: Finanțe/Raport de plată

en: First
ro_RO: Primul

en: First Name
ro_RO: Nume

en: Footer Description
ro_RO: Descriere subsol

en: Footer setting
ro_RO: Setare subsol

en: Forgot your password?
ro_RO: Ti-ai uitat parola?

en: Frequency
ro_RO: Frecvență

en: Frequency Number Of Time
ro_RO: Frecvență Număr de timp

en: Frequency Number of Time
ro_RO: Frecvență Număr de timp

en: From
ro_RO: Din

en: From :
ro_RO: De la:

en: From:
ro_RO: Din:

en: Full Day
ro_RO: Zi plină

en: Full Name
ro_RO: Numele complet

en: GENERAL SETTINGS
ro_RO: SETARI GENERALE

en: Gender
ro_RO: Gen

en: General Setting
ro_RO: Setări generale

en: General Settings
ro_RO: setari generale

en: Gift
ro_RO: Cadou

en: Gift Assigned  successfully
ro_RO: Cadou a fost atribuit cu succes

en: Gift Assigned successfully
ro_RO: Cadou a fost atribuit cu succes

en: Gift Invoice Number
ro_RO: Numărul facturii cadou

en: Gift Name
ro_RO: Nume cadou

en: Gift Price
ro_RO: Pret cadou

en: Gift Type
ro_RO: Tip de cadou

en: Gifts
ro_RO: Cadouri

en: Give Donation
ro_RO: Dă donație

en: Give Gift
ro_RO: Da cadou

en: Give Gift To Member
ro_RO: Oferiți cadou membrului

en: Give This Gift
ro_RO: Oferă acest cadou

en: Go
ro_RO: Merge

en: Grand Total
ro_RO: Total general

en: Grand Total :
ro_RO: Total general :

en: Graph
ro_RO: Grafic

en: Group
ro_RO: grup

en: Group Details
ro_RO: Detalii de grup

en: Group Image
ro_RO: Imagine de grup

en: Group Information
ro_RO: Informații de grup

en: Group List
ro_RO: Lista de grup

en: Group Member
ro_RO: Membrul grupului

en: Group Members Added successfully
ro_RO: Membrii grupului au fost adăugați cu succes

en: Group Name
ro_RO: Numele Grupului

en: Group Name :
ro_RO: Numele Grupului :

en: Groups
ro_RO: Grupuri

en: Guest Speaker
ro_RO: Vorbitor invitat

en: Header
ro_RO: Antet

en: Hong Kong Dollar
ro_RO: Dolarul Hong Kong

en: Hungarian Forint
ro_RO: Forint maghiar

en: Husband
ro_RO: soțul

en: INVOICE
ro_RO: FACTURA FISCALA

en: Image
ro_RO: Imagine

en: Import CSV
ro_RO: Importați CSV

en: Income
ro_RO: Sursa de venit

en: Income & Expense Report
ro_RO: Raportul veniturilor și cheltuielilor

en: Income Amount
ro_RO: Suma venitului

en: Income Entries
ro_RO: Intrări de venit

en: Income Information
ro_RO: Informații despre venit

en: Income Label
ro_RO: Eticheta de venit

en: Income List
ro_RO: Lista veniturilor

en: Income Report
ro_RO: Raportul veniturilor

en: Income Title
ro_RO: Titlul de venit

en: Income label
ro_RO: Eticheta de venit

en: Income, Expense & Net Profit
ro_RO: Venituri, cheltuieli și profit net

en: Indian Rupee
ro_RO: Rupia indiană

en: Invoice Number
ro_RO: Număr de factură

en: Invoice Prefix
ro_RO: Prefixul facturii

en: Invoice Prefix Setting
ro_RO: Setarea prefixului facturii

en: Invoice label
ro_RO: Eticheta facturii

en: Invoice, Mail
ro_RO: Factură, poștă

en: Invoices
ro_RO: Facturi

en: Israeli New Sheqel
ro_RO: Noul Shekel israelian

en: Issue By
ro_RO: Emisiune de

en: Jan
ro_RO: ian

en: January
ro_RO: ianuarie

en: Japanese Yen
ro_RO: Yen japonez

en: Join Church Date
ro_RO: Alăturați-vă la data bisericii

en: Join Date
ro_RO: Data înscrierii

en: Join Date
ro_RO: Data înscrierii

en: Jul
ro_RO: iul

en: July
ro_RO: iulie

en: Jun
ro_RO: Iunie

en: June
ro_RO: iunie

en: Last
ro_RO: Ultimul

en: Last 12 Months
ro_RO: Ultimele 12 luni

en: Last 3 Months
ro_RO: Ultimele 3 luni

en: Last 6 Months
ro_RO: Ultimele 6 luni

en: Last Month
ro_RO: Luna trecuta

en: Last Name
ro_RO: Nume

en: Last Week
ro_RO: Săptămâna trecută

en: Last Year
ro_RO: Anul trecut

en: Licence Settings
ro_RO: Setări de licență

en: Loading...
ro_RO: Se încarcă...

en: Log Out
ro_RO: Deconectați-vă

en: Login Information
ro_RO: Informații de conectare

en: Login Link
ro_RO: Link de conectare

en: Login Page Link
ro_RO: Link pentru pagina de conectare

en: Logout
ro_RO: Deconectare

en: Mail Chimp API key
ro_RO: Cheia API Mail Chimp

en: Mail Template
ro_RO: Șablon de e-mail

en: Mail chimp API key
ro_RO: Cheia API Mail Chimp

en: MailChimp list
ro_RO: Lista MailChimp

en: Mailing list
ro_RO: Listă de email-uri

en: Malaysian Ringgit
ro_RO: Ringgit malaezian

en: Male
ro_RO: Masculin

en: Management
ro_RO: management

en: Management Access Right
ro_RO: Dreptul de acces la management

en: March
ro_RO: Martie

en: Marital Status
ro_RO: Starea civilă

en: Married
ro_RO: Căsătorit

en: Max-Limit
ro_RO: Limită maximă

en: May
ro_RO: Mai

en: Member
ro_RO: Membru

en: Member Access Right
ro_RO: Dreptul de acces membru

en: Member Added In Group Template
ro_RO: Membru adăugat în șablon de grup

en: Member Added In Ministry Template
ro_RO: Membru adăugat în șablonul ministerului

en: Member Approved By Admin Template
ro_RO: Membru aprobat de șablon de administrator

en: Member Approved successfully
ro_RO: Membru aprobat cu succes

en: Member Attendance Report
ro_RO: Raport de prezență a membrilor

en: Member CSV Uploaded Successfully.
ro_RO: CSV membru încărcat cu succes.

en: Member Id
ro_RO: Membru ID

en: Member Information
ro_RO: Informații despre membru

en: Member List
ro_RO: Membru ID

en: Member Name
ro_RO: Numele membrului

en: Member Name & Email
ro_RO: Numele și e-mailul membrului

en: Member Removed Successfully From The Group.
ro_RO: Membru eliminat cu succes din grup.

en: Member Removed from the Ministry Successfully.
ro_RO: Membru eliminat din minister cu succes.

en: Members
ro_RO: Membrii

en: Menu
ro_RO: Meniul

en: Message
ro_RO: Mesaj

en: Message Comment
ro_RO: Comentariu mesaj

en: Message Content
ro_RO: Conținutul mesajului

en: Message Details
ro_RO: Detalii mesaj

en: Message For
ro_RO: Mesaj pentru

en: Message Received Template
ro_RO: Șablon de mesaj primit

en: Message To
ro_RO: Mesaj Către

en: Message deleted successfully
ro_RO: Mesajul a fost șters cu succes

en: Message sent successfully
ro_RO: mesaj trimis cu succes

en: Message successfully Sent.
ro_RO: Mesajul a fost trimis cu succes.

en: Messages
ro_RO: Mesaje

en: Method
ro_RO: Metodă

en: Mexican Peso
ro_RO: Peso mexican

en: Middle Name
ro_RO: Al doilea prenume

en: Ministry
ro_RO: minister

en: Ministry Attendance
ro_RO: Prezența la minister

en: Ministry Attendance List
ro_RO: Lista de prezență a ministerului

en: Ministry Attendance Report
ro_RO: Raport de prezență la minister

en: Ministry Details
ro_RO: Detalii Ministerului

en: Ministry Image
ro_RO: Imaginea Ministerului

en: Ministry Information
ro_RO: Informații Ministerului

en: Ministry List
ro_RO: Lista Ministerului

en: Ministry Member
ro_RO: Membru al Ministerului

en: Ministry Members Added successfully
ro_RO: Membrii Ministerului S-au adăugat cu succes

en: Ministry Name
ro_RO: Numele ministerului

en: Ministry Name :
ro_RO: Nume minister:

en: Mobile No.
ro_RO: Numar de telefon mobil.

en: Mobile Number
ro_RO: Număr de telefon mobil

en: Month
ro_RO: Lună

en: Monthly
ro_RO: Lunar

en: Mother
ro_RO: Mamă

en: Multiple Booking Possible
ro_RO: Posibilă rezervări multiple

en: Multiple Reservation
ro_RO: Rezervare multiplă

en: N/A
ro_RO: N / A

en: Name
ro_RO: Nume

en: Name Of Church
ro_RO: Numele Bisericii

en: Name Of Church
ro_RO: Numele Bisericii

en: Name Of Sender
ro_RO: Numele expeditorului

en: Name of Admin
ro_RO: Numele admin

en: Name of Member
ro_RO: Numele membrului

en: Name of Memeber
ro_RO: Numele Membrului

en: Name of Receiver
ro_RO: Numele receptorului

en: Name of User
ro_RO: Numele utilizatorului

en: Net Profit
ro_RO: Profit net

en: Net Profit/Loss
ro_RO: Profit/pierdere net

en: New Password
ro_RO: Parolă Nouă

en: New Password And Confirm Password Did Not Match.
ro_RO: Parola nouă și confirmarea că nu se potrivesc.

en: New Zealand Dollar
ro_RO: Dolarul din Noua Zeelandă

en: News Letter
ro_RO: Buletin informativ

en: Newsletter
ro_RO: Buletin informativ

en: Next
ro_RO: Următorul

en: No
ro_RO: Nu

en: No Data Availabel
ro_RO: Nu există date disponibile

en: No Data Available
ro_RO: Nici o informatie disponibila

en: No Family Member
ro_RO: Niciun membru al familiei

en: No Group
ro_RO: Fără grup

en: No Groups
ro_RO: Fără grupuri

en: No History available
ro_RO: Nu există istoric disponibil

en: No Of Family Members
ro_RO: Numărul de membri ai familiei

en: No Upcoming Activity
ro_RO: Nicio activitate viitoare

en: No Upcoming Birthday
ro_RO: Nicio zi de naștere viitoare

en: No Upcoming Donations list
ro_RO: Nicio listă de donații viitoare

en: No Upcoming Group
ro_RO: Niciun grup viitoare

en: No Upcoming Invoice list
ro_RO: Nicio listă de facturi viitoare

en: No Upcoming Ministry
ro_RO: Nici un minister viitor

en: No Upcoming Reservation
ro_RO: Nicio rezervare viitoare

en: No Upcoming Sell Gift
ro_RO: Niciun cadou de vânzare viitoare

en: No any document
ro_RO: Niciun document

en: No any member yet.
ro_RO: Niciun membru încă.

en: No data available in table
ro_RO: Nu există date disponibile în tabel

en: No matching records found
ro_RO: Nu au fost găsite înregistrări care să se potrivească

en: No of Member
ro_RO: Nr de membru

en: No of Ministry
ro_RO: Nr al Ministerului

en: No of Times
ro_RO: Nu de ori

en: No. of Amount
ro_RO: Nr. de Sumă

en: None
ro_RO: Nici unul

en: Norwegian Krone
ro_RO: Coroana norvegiană

en: Note: logo Size must be 190 X 56 PX And Color Should Be White.
ro_RO: Notă: Dimensiunea logo-ului trebuie să fie de 190 X 56 PX, iar culoarea trebuie să fie albă.

en: Notice
ro_RO: Înștiințare

en: Notice Approved
ro_RO: Aviz aprobat

en: Notice By
ro_RO: Anunț de către

en: Notice Comment
ro_RO: Notă Comentariu

en: Notice Content
ro_RO: Notă Conținut

en: Notice Details
ro_RO: Detalii de notificare

en: Notice End Date
ro_RO: Data de încheiere a notificării

en: Notice Information
ro_RO: Informații de notificare

en: Notice List
ro_RO: Lista de notificări

en: Notice Page Link
ro_RO: Linkul paginii de notificare

en: Notice Start Date
ro_RO: Data de începere a notificării

en: Notice Start Date To End Date
ro_RO: Notifică data de început până la data de încheiere

en: Notice Title
ro_RO: Titlul notificării

en: Notifications
ro_RO: Notificări

en: Nov
ro_RO: nov

en: November
ro_RO: noiembrie

en: Number Of Family Member
ro_RO: Numărul de membru al familiei

en: Number of Participant
ro_RO: Numărul de Participant

en: Occupation
ro_RO: Ocupaţie

en: Occupied
ro_RO: Ocupat

en: Oct
ro_RO: oct

en: Octomber
ro_RO: octombrie

en: Official Phone Number
ro_RO: Număr de telefon oficial

en: On this Date and time already booked reservation
ro_RO: La această dată și oră rezervarea deja rezervată

en: Only CSV file are allow.
ro_RO: Numai fișierele CSV sunt permise.

en: Only Document , PDF , PPT and XML File Allowed.
ro_RO: Sunt permise numai fișiere documente, PDF, PPT și XML.

en: Only JPG , PNG , JPEG , GIF file are allowed.
ro_RO: Sunt permise numai fișierele JPG , PNG , JPEG , GIF.

en: Only PDF files are allowed!
ro_RO: Sunt permise doar fișiere PDF!

en: Only audio formats files are allowed!
ro_RO: Sunt permise numai fișierele în formate audio!

en: Only image files are allowed!
ro_RO: Sunt permise doar fișiere imagine!

en: Only image formats are allow.
ro_RO: Sunt permise doar formatele de imagine.

en: Only jpeg ,jpg ,png and gif files are allowed!.
ro_RO: Sunt permise numai fișierele jpeg, jpg, png și gif!

en: Only jpeg jpg png and gif files are allowed!.
ro_RO: Sunt permise doar fișierele jpeg jpg png și gif!.

en: Only jpg jpeg png and gif files are allowed!.
ro_RO: Sunt permise numai fișierele jpg, jpeg, png și gif!.

en: Only jpg,jpeg,png and gif files are allowed!.
ro_RO: Sunt permise numai fișierele jpg,jpeg,png și gif!

en: Only video formats files are allowed!
ro_RO: Sunt permise doar fișierele în formate video!

en: Other
ro_RO: Alte

en: Other End Time should be greater than Start Time
ro_RO: Altă oră de sfârșit ar trebui să fie mai mare decât ora de început

en: Other Informaiton
ro_RO: Alte Informatii

en: Other Information
ro_RO: Alte informații

en: Other Logo
ro_RO: Alt Logo

en: Other Service Date
ro_RO: Altă dată de service

en: Other Service End Time
ro_RO: Altă oră de încheiere a serviciului

en: Other Service Start Time
ro_RO: Altă oră de începere a serviciului

en: Other Service Type
ro_RO: Alt tip de serviciu

en: Other Start Time To End time
ro_RO: Altă oră de început până la sfârșit

en: Other Title
ro_RO: Alt Titlu

en: Other title
ro_RO: Alt titlu

en: Out of
ro_RO: Din

en: PAYPAL PAYMENT SETTING
ro_RO: SETARE DE PLATĂ PAYPAL

en: Page Link
ro_RO: link-ul paginii

en: Paid
ro_RO: Plătit

en: Part Paid
ro_RO: Plătit parțial

en: Participant Capacity
ro_RO: Capacitatea de Participant

en: Participant value must be less than or equals to the capacity
ro_RO: Valoarea participantului trebuie să fie mai mică sau egală cu capacitatea

en: Password
ro_RO: Parola

en: Pastoral
ro_RO: Pastorală

en: Pastoral Date
ro_RO: Data pastorală

en: Pastoral Description
ro_RO: Descriere pastorală

en: Pastoral Details
ro_RO: Detalii pastorale

en: Pastoral Information
ro_RO: Informații pastorale

en: Pastoral List
ro_RO: Lista pastorală

en: Pastoral Page Link
ro_RO: Link-ul paginii pastorale

en: Pastoral Time
ro_RO: Timpul pastoral

en: Pastoral Title
ro_RO: Titlul pastoral

en: Pay Method
ro_RO: Metoda de plata

en: Payment
ro_RO: Plată

en: Payment Data
ro_RO: Date de plată

en: Payment Link
ro_RO: Link de plată

en: Payment Method
ro_RO: Modalitate de plată

en: Payment Prefix
ro_RO: Prefix de plată

en: Payment Prefix Setting
ro_RO: Setarea prefixului de plată

en: Payment Received Against Transaction Invoice Template
ro_RO: Șablon de factură pentru plată primită împotriva tranzacției

en: Payment Received against Transaction Invoice Template
ro_RO: Plată primită pe baza șablonului de factură de tranzacție

en: Payment Report
ro_RO: Raport de plată

en: Payment Report By Month
ro_RO: Raport de plată pe lună

en: Payment Status
ro_RO: Starea plății

en: Payment Type
ro_RO: Tipul de plată

en: Paypal Email Id
ro_RO: Id-ul de e-mail Paypal

en: Period
ro_RO: Perioadă

en: Personal Information
ro_RO: Informatii personale

en: Personal Information
ro_RO: Informatii personale

en: Philippine Peso
ro_RO: Peso filipinez

en: Phone
ro_RO: Telefon

en: Phone No
ro_RO: nr de telefon

en: Photo
ro_RO: Fotografie

en: Please Enter Confirm Password.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți Confirmați parola.

en: Please Enter New Password.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți o parolă nouă.

en: Please Select Activity
ro_RO: Vă rugăm să selectați Activitate

en: Please Select Ministry
ro_RO: Vă rugăm să selectați Ministerul

en: Please Select atleast One Image.
ro_RO: Vă rugăm să selectați cel puțin o imagine.

en: Please at least one member
ro_RO: Vă rog cel puțin un membru

en: Please fill out all the required fields
ro_RO: Vă rugăm să completați toate câmpurile obligatorii

en: Please provide correct Envato purchase key.
ro_RO: Vă rugăm să furnizați cheia de achiziție Envato corectă.

en: Please select at least one record.
ro_RO: Vă rugăm să selectați cel puțin o înregistrare.

en: Please select atleast one users to reply
ro_RO: Vă rugăm să selectați cel puțin un utilizator pentru a răspunde

en: Pledge Invoice Number
ro_RO: Numărul facturii gajului

en: Pledges
ro_RO: Angajamente

en: Pledges Amount
ro_RO: Suma gajurilor

en: Pledges Details
ro_RO: Detalii despre angajamente

en: Pledges End Date
ro_RO: Data de încheiere a angajamentelor

en: Pledges Entries
ro_RO: Înregistrări de gaj

en: Pledges Information
ro_RO: Informații despre angajamente

en: Pledges List
ro_RO: Lista de angajamente

en: Pledges Page Link
ro_RO: Link pentru pagina de angajamente

en: Pledges Start Date
ro_RO: Data de începere a angajamentelor

en: Pledges Total Amount
ro_RO: Suma totală a gajurilor

en: Pledges frequecy
ro_RO: Frecvența angajamentelor

en: Polish Zloty
ro_RO: Zloty polonez

en: Pound Sterling
ro_RO: Liră sterlină

en: Present
ro_RO: Prezent

en: Previous
ro_RO: Anterior

en: Price
ro_RO: Preț

en: Print
ro_RO: Imprimare

en: Processing...
ro_RO: Prelucrare...

en: Product
ro_RO: Produs

en: Profile Image
ro_RO: Imagine de profil

en: Profile picture updated successfully.
ro_RO: Poza de profil a fost actualizată cu succes.

en: Publish
ro_RO: Publica

en: Record End Time
ro_RO: Înregistrează ora de sfârșit

en: Record End Time should be greater than Start Time.
ro_RO: Ora de încheiere a înregistrării ar trebui să fie mai mare decât Ora de început.

en: Record Start Time
ro_RO: Înregistrați ora de începere

en: Record Updated Successfully.
ro_RO: Înregistrare actualizată cu succes.

en: Record Updated successfully
ro_RO: Înregistrare actualizată cu succes

en: Record deleted successfully
ro_RO: Înregistrarea a fost ștearsă cu succes

en: Record inserted successfully
ro_RO: Înregistrarea a fost inserată cu succes

en: Record inserted successfully.
ro_RO: Înregistrarea a fost inserată cu succes.

en: Record updated successfully
ro_RO: Înregistrare actualizată cu succes

en: Record updated successfully.
ro_RO: Înregistrare actualizată cu succes.

en: Recurrence
ro_RO: Recidiva

en: Registration
ro_RO: Înregistrare

en: Registration Email Template
ro_RO: Șablon de e-mail de înregistrare

en: Registration Email Template
ro_RO: Șablon de e-mail de înregistrare

en: Registration complete.Your account active after admin can approve.
ro_RO: Înregistrare finalizată. Contul dvs. este activ după ce administratorul poate aproba.

en: Regular Member
ro_RO: Membru obișnuit

en: Rehearsal
ro_RO: Repetiţie

en: Relation
ro_RO: Relație

en: Religion Information
ro_RO: Informații despre religie

en: Repeat Date
ro_RO: Repetă data

en: Reply
ro_RO: Răspuns

en: Reply By :
ro_RO: Răspuns de:

en: Reply To :
ro_RO: Raspunde la :

en: Report
ro_RO: Raport

en: Reports
ro_RO: Rapoarte

en: Request Before Days
ro_RO: Cerere înainte de zile

en: Reservation
ro_RO: Rezervare

en: Reservation Details
ro_RO: Detalii rezervare

en: Reservation End Time*
ro_RO: Ora de încheiere a rezervării*

en: Reservation Information
ro_RO: Informații de rezervare

en: Reservation List
ro_RO: Lista de rezervare

en: Reservation Start Time*
ro_RO: Ora de începere a rezervării*

en: Reservations
ro_RO: Rezervări

en: Reserve End Date
ro_RO: Data de încheiere a rezervării

en: Reserve End Date*
ro_RO: Data de încheiere a rezervării*

en: Reserve Start Date
ro_RO: Data de începere a rezervării

en: Reserved By
ro_RO: Rezervat de

en: Reserved Date
ro_RO: Data rezervată

en: Reserved End Date
ro_RO: Data de încheiere rezervată

en: Role Of User
ro_RO: Rolul utilizatorului

en: Room History
ro_RO: Istoria camerei

en: Room Information
ro_RO: Informații despre cameră

en: Room List
ro_RO: Lista camerelor

en: Room Title
ro_RO: Titlul camerei

en: Save
ro_RO: salva

en: Save Activity
ro_RO: Salvare activitate

en: Save Attendance
ro_RO: Salvați prezența

en: Save Document
ro_RO: Salvați documentul

en: Save Expense
ro_RO: Economisiți cheltuieli

en: Save Family
ro_RO: Salvați familia

en: Save Group
ro_RO: Salvați grupul

en: Save Income
ro_RO: Economisiți venituri

en: Save Member
ro_RO: Salvați membru

en: Save Notice
ro_RO: Salvați notificarea

en: Save Pastoral
ro_RO: Salvați Pastorala

en: Save Pledge
ro_RO: Salvați angajamentul

en: Save Reservation
ro_RO: Salvați rezervarea

en: Save Room
ro_RO: Salvați camera

en: Save Sell Gift
ro_RO: Salvați Vând cadou

en: Save Sermon
ro_RO: Salvează predica

en: Save Service
ro_RO: Salvare serviciu

en: Save Spiritual Gift
ro_RO: Salvează darul spiritual

en: Save Transaction
ro_RO: Salvați tranzacția

en: Save Venue
ro_RO: Salvați locul

en: Saves
ro_RO: Salvează

en: Search for Equipment...
ro_RO: Căutați echipamente...

en: Search for Users...
ro_RO: Căutați utilizatori...

en: Search for equipment...
ro_RO: Cauta echipamente...

en: Search for group...
ro_RO: Caută grup...

en: Search for ministry...
ro_RO: Caută minister...

en: Search for users...
ro_RO: Căutați utilizatori...

en: Search...
ro_RO: Căutare...

en: Search:
ro_RO: Căutare:

en: Select
ro_RO: Selectați

en: Select Activity
ro_RO: Selectați Activitate

en: Select Activity Category
ro_RO: Selectați Categoria de activitate

en: Select Activity Name
ro_RO: Selectați Numele activității

en: Select All
ro_RO: Selectează tot

en: Select Applicant
ro_RO: Selectați Solicitant

en: Select CSV file
ro_RO: Selectați fișierul CSV

en: Select Campaign
ro_RO: Selectați Campanie

en: Select Currency
ro_RO: Selectați Moneda

en: Select Date Format
ro_RO: Selectați Format de dată

en: Select Donations Type
ro_RO: Selectați tipul donațiilor

en: Select Equipment
ro_RO: Selectați Echipament

en: Select Frequency
ro_RO: Selectați Frecvență

en: Select Gift
ro_RO: Selectați Cadou

en: Select Gift Type
ro_RO: Selectați tipul de cadou

en: Select Group
ro_RO: Selectați Grup

en: Select Group Name
ro_RO: Selectați Nume grup

en: Select Group/Members
ro_RO: Selectați Grup/Membri

en: Select Member
ro_RO: Selectați Membru

en: Select Ministry
ro_RO: Selectați Ministerul

en: Select Ministry Name
ro_RO: Selectați numele ministerului

en: Select Payment Method
ro_RO: selecteaza metoda de plata

en: Select Profile Picture
ro_RO: Selectați Poza de profil

en: Select Relation
ro_RO: Selectați Relație

en: Select Report Type
ro_RO: Selectați tipul de raport

en: Select Sermon Type
ro_RO: Selectați tipul predicii

en: Select Service Type
ro_RO: Selectați tipul serviciului

en: Select Song Category
ro_RO: Selectați categoria melodie

en: Select Venue
ro_RO: Selectați Locația

en: Select all
ro_RO: Selectează tot

en: Select list
ro_RO: Selectați lista

en: Select user to reply
ro_RO: Selectați utilizatorul pentru a răspunde

en: Select users to reply
ro_RO: Selectați utilizatorii pentru a răspunde

en: Selecte year
ro_RO: Selectați anul

en: Sell Date
ro_RO: Data vânzării

en: Sell Gift
ro_RO: Vinde cadou

en: Sell Gift Details
ro_RO: Vinde detalii despre cadouri

en: Sell Gift Information
ro_RO: Vinde informații despre cadouri

en: Sell Gift List
ro_RO: Vinde lista de cadouri

en: Sell Gifts
ro_RO: Vinde cadouri

en: Sell Gifts List
ro_RO: Vinde lista de cadouri

en: Sell Spiritual Gift Template
ro_RO: Vinde șablon cadou spiritual

en: Selling Date
ro_RO: Data vânzării

en: Send
ro_RO: Trimite

en: Send Campaign
ro_RO: Trimiteți campania

en: Send Message
ro_RO: Trimite mesaj

en: Sent
ro_RO: Trimis

en: Sent Item
ro_RO: Articol trimis

en: Sep
ro_RO: sept

en: September
ro_RO: Septembrie

en: Sermon Added By
ro_RO: Predica adăugată de

en: Sermon Content
ro_RO: Conținutul predicii

en: Sermon Content Type
ro_RO: Tipul de conținut al predicii

en: Sermon Description
ro_RO: Descrierea predicii

en: Sermon List
ro_RO: Lista de predici

en: Sermon Page Link
ro_RO: Link pentru pagina de predici

en: Sermon Title
ro_RO: Titlul predicii

en: Sermon Type
ro_RO: Tipul predicii

en: Service
ro_RO: Serviciu

en: Service Details
ro_RO: Detalii serviciu

en: Service End Date
ro_RO: Data de încheiere a serviciului

en: Service End Time
ro_RO: Ora de încheiere a serviciului

en: Service End Time*
ro_RO: Ora de încheiere a serviciului*

en: Service Information
ro_RO: Informații de serviciu

en: Service Name
ro_RO: numele serviciului

en: Service Page Link
ro_RO: Link pentru pagina de servicii

en: Service Start Date
ro_RO: Data începerii serviciului

en: Service Start Time
ro_RO: Ora de începere a serviciului

en: Service Start Time*
ro_RO: Ora începerii serviciului*

en: Service Title
ro_RO: Titlul serviciului

en: Service Type
ro_RO: Tip serviciu

en: Service Type Name
ro_RO: Nume tip serviciu

en: Services
ro_RO: Servicii

en: Setting
ro_RO: Setare

en: Setting saved successfully.
ro_RO: Setarea a fost salvată cu succes.

en: Settings
ro_RO: Setări

en: Show _MENU_ entries
ro_RO: Afișați intrările din _MENU_

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
ro_RO: Se afișează de la 0 la 0 din 0 intrări

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
ro_RO: Se afișează de la _START_ la _END_ din _TOTAL_ intrări

en: Singapore Dollar
ro_RO: Dolarul din Singapore

en: Sister
ro_RO: soră

en: Skyp Id
ro_RO: Id. Skyp

en: Skype Id
ro_RO: Id Skype

en: Son
ro_RO: fiule

en: Song
ro_RO: Cântec

en: Song Added By
ro_RO: Cântec adăugat de

en: Song Category
ro_RO: Categoria cântecului

en: Song Description
ro_RO: Descrierea melodiei

en: Song Information
ro_RO: Informații despre cântec

en: Song Name
ro_RO: Numele cantecului

en: Song Page Link
ro_RO: Link către pagina melodiei

en: Songs
ro_RO: Cântece

en: South African Rand
ro_RO: Rand sud-african

en: Speaker Name
ro_RO: Numele vorbitorului

en: Spiritual Gift
ro_RO: Dar spiritual

en: Spiritual Gifts
ro_RO: Daruri spirituale

en: Spiritual Gifts List
ro_RO: Lista de daruri spirituale

en: Start Date
ro_RO: Data de început

en: Start Date To End Date
ro_RO: Data de început până la data de încheiere

en: Start Time
ro_RO: Timpul de începere

en: Start Time To End Time
ro_RO: Ora de început până la ora de sfârșit

en: Start Time To End time
ro_RO: Ora de început până la ora de sfârșit

en: Starting Year
ro_RO: Anul de început

en: State
ro_RO: Stat

en: Status
ro_RO: stare

en: Status :
ro_RO: Stare :

en: Subject
ro_RO: Subiect

en: Submit
ro_RO: Trimite

en: Subtotal :
ro_RO: Subtotal:

en: Supplier Name
ro_RO: numele furnizorului

en: Swedish Krona
ro_RO: coroana suedeză

en: Swiss Franc
ro_RO: Franc elvetian

en: Sync Mail
ro_RO: Sincronizare e-mail

en: Synchronize Mail Successfully
ro_RO: Sincronizare e-mail cu succes

en: Taiwan New Dollar
ro_RO: Noul dolar din Taiwan

en: Take/View  Attendance
ro_RO: Luați/Vizualizați prezența

en: Tap on above icon to add your first Record.
ro_RO: Atingeți pictograma de mai sus pentru a adăuga prima înregistrare.

en: Tap on above icon to import CSV.
ro_RO: Atingeți pictograma de mai sus pentru a importa CSV.

en: Thai Baht
ro_RO: Baht thailandez

en: The Group Name
ro_RO: Numele grupului

en: The Member Name
ro_RO: Numele membrului

en: The Ministry Name
ro_RO: Numele Ministerului

en: There is not enough data to generate report.
ro_RO: Nu există date suficiente pentru a genera raportul.

en: There seems to be some problem please try after sometime or contact us on sales@dasinfomeida.com
ro_RO: Se pare că există o problemă, vă rugăm să încercați după ceva timp sau să ne contactați la sales@dasinfomeida.com

en: This Month
ro_RO: Luna aceasta

en: This Week
ro_RO: În această săptămână

en: This Year
ro_RO: Anul acesta

en: This group have no members.
ro_RO: Acest grup nu are membri.

en: This ministry have no members.
ro_RO: Acest minister nu are membri.

en: Title Name
ro_RO: Numele titlului

en: To
ro_RO: La

en: Today
ro_RO: Astăzi

en: Today Attendance
ro_RO: Prezența azi

en: Total Amount
ro_RO: Valoare totală

en: Total Expense
ro_RO: Cheltuieli totale

en: Total Income
ro_RO: Venit total

en: Total Member
ro_RO: Total membru

en: Total Members
ro_RO: Total membri

en: Total Participant
ro_RO: Total participant

en: Transaction
ro_RO: Tranzacţie

en: Transaction Date
ro_RO: Data tranzacției

en: Transaction Entries
ro_RO: Intrări de tranzacții

en: Transaction Information
ro_RO: Informații despre tranzacție

en: Transaction List
ro_RO: Lista de tranzacții

en: Transaction/Donation
ro_RO: Tranzacție/Donație

en: Transaction/Donation Report
ro_RO: Raport de tranzacție/donație

en: Transactions
ro_RO: Tranzacții

en: Turkish Lira
ro_RO: Lira turceasca

en: U.S. Dollar
ro_RO: Dolar american

en: Unmarried
ro_RO: Necăsătorit

en: Unpaid
ro_RO: Neplătit

en: Upload  image
ro_RO: Incarca imaginea

en: Upload CSV File
ro_RO: Încărcați fișierul CSV

en: Upload Cover Image
ro_RO: Încărcați imaginea de copertă

en: Upload Gift
ro_RO: Încărcați cadou

en: Upload Group Image
ro_RO: Încărcați imaginea de grup

en: Upload Image
ro_RO: Incarca imaginea

en: Upload Ministry Image
ro_RO: Încărcați imaginea Ministerului

en: Upload Profile
ro_RO: Încărcați profilul

en: Upload Profile Image
ro_RO: Încărcați imaginea de profil

en: Upload Sermon
ro_RO: Încărcați Predica

en: Upload Song
ro_RO: Încărcați melodia

en: Upload image
ro_RO: Incarca imaginea

en: Usage Title
ro_RO: Titlu de utilizare

en: Use Paymaster Payment Gateways
ro_RO: Utilizați Paymaster Gateways

en: Use title :
ro_RO: Foloseste titlul:

en: User Can Change Profile Picture
ro_RO: Utilizatorul poate schimba poza de profil

en: User Name
ro_RO: Nume de utilizator

en: User Role
ro_RO: Rolul utilizatorului

en: Username
ro_RO: Nume de utilizator

en: Username Or Emailid All Ready Exist.
ro_RO: Nume de utilizator sau e-mail Toate gata există.

en: Users
ro_RO: Utilizatori

en: Venue
ro_RO: Locul de desfășurare

en: Venue Details
ro_RO: Detalii locație

en: Venue Information
ro_RO: Informații despre locație

en: Venue Name
ro_RO: Numele locului de întâlnire

en: Venue Title
ro_RO: Titlul locului

en: Venues
ro_RO: Locuri

en: View
ro_RO: Vedere

en: View  Attendance
ro_RO: Vezi Prezența

en: View Accountant
ro_RO: Vezi Contabil

en: View Check-in
ro_RO: Vedeți Înregistrarea

en: View Document
ro_RO: Vizualizare document

en: View Donation Link
ro_RO: Vizualizați linkul pentru donații

en: View Expense
ro_RO: Vedeți Cheltuieli

en: View Family Member
ro_RO: Vezi membru al familiei

en: View Gifts
ro_RO: Vezi Cadouri

en: View Invoice
ro_RO: Vizualizați factura

en: View Member
ro_RO: Vezi membru

en: View Sermon
ro_RO: Vezi predica

en: View Sermon List
ro_RO: Vezi lista de predici

en: View Spiritual Gift
ro_RO: Vedeți Darul spiritual

en: View Spiritual Gifts
ro_RO: Vedeți Daruri spirituale

en: View income
ro_RO: Vedeți veniturile

en: Volunteer
ro_RO: Voluntar

en: Volunteer Member
ro_RO: Membru voluntar

en: Want to take past date attendance?
ro_RO: Doriți să participați la întâlniri anterioare?

en: Wed
ro_RO: mier

en: Weekly
ro_RO: Săptămânal

en: Welcome To Dashboard, Admin
ro_RO: Bun venit la tabloul de bord, administrator

en: Wife
ro_RO: Soție

en: Wish
ro_RO: Dori

en: Worship
ro_RO: Cult

en: Year
ro_RO: An

en: Yearly
ro_RO: Anual

en: Yes
ro_RO: da

en: You can use following variables in the email template:
ro_RO: Puteți utiliza următoarele variabile în șablonul de e-mail:

en: Your file is ready. You can download it from
ro_RO: Fișierul dvs. este gata. Îl poți descărca de pe

en: Youth
ro_RO: Tineret

en: Zip Code
ro_RO: Cod postal

en: [Max-Limit:
ro_RO: [Limita maximă:

en: accountant
ro_RO: contabil

en: activity
ro_RO: activitate

en: add Message
ro_RO: adăugați un mesaj

en: adults
ro_RO: adultii

en: adults,children
ro_RO: adulti, copii

en: adults,families
ro_RO: adulți, familii

en: adults,families,children
ro_RO: adulți, familii, copii

en: adults,families,youth
ro_RO: adulți, familii, tineri

en: adults,families,youth,children
ro_RO: adulți, familii, tineri, copii

en: adults,youth
ro_RO: adulți, tineri

en: adults,youth,children
ro_RO: adulți, tineri, copii

en: bank_transfer
ro_RO: transfer bancar

en: cash
ro_RO: bani gheata

en: check
ro_RO: Verifica

en: check-in Page Link
ro_RO: link-ul paginii de check-in

en: check-out Page Link
ro_RO: link-ul paginii de check-out

en: children
ro_RO: copii

en: families
ro_RO: familiile

en: families,children
ro_RO: familii, copii

en: families,youth
ro_RO: familii, tineret

en: families,youth,children
ro_RO: familii, tineri, copii

en: female
ro_RO: Femeie

en: image
ro_RO: imagine

en: male
ro_RO: masculin

en: member
ro_RO: membru

en: ministry
ro_RO: minister

en: payment
ro_RO: plată

en: please fill in the required fields
ro_RO: vă rugăm să completați câmpurile obligatorii

en: product
ro_RO: produs

en: service
ro_RO: serviciu

en: view Song
ro_RO: vizualizați melodia

en: youth
ro_RO: tineret
