Church Management System - en to tr_TR translation catalogue (958 entries)

en:  Access Right
tr_TR:  Erişim hakkı

en:  Days
tr_TR:  günler

en:  Seats
tr_TR:  Koltuklar

en:  Sermon Information
tr_TR:  vaaz bilgileri

en:  Spiritual Gift Information
tr_TR:  Manevi Hediye Bilgileri

en:  To
tr_TR:  İle

en: &nbsp;Fri
tr_TR: Cuma

en: &nbsp;Mon
tr_TR: Pzt

en: &nbsp;Sat
tr_TR: Doygunluk

en: &nbsp;Sun
tr_TR: Güneş

en: &nbsp;Thu
tr_TR: Per

en: &nbsp;Tue
tr_TR: sal

en: &nbsp;Wed
tr_TR: Wen

en: (Date:
tr_TR: (Tarih:

en: (Day:
tr_TR: (Gün:

en: (filtered from _MAX_ total entries)
tr_TR: (toplam _MAX_ girişten filtrelendi)

en: -Time)
tr_TR: -Zaman)

en: 1 Time
tr_TR: 1 kez

en: : activate to sort column ascending
tr_TR: : sütunu artan şekilde sıralamak için etkinleştirin

en: : activate to sort column descending
tr_TR: : sütunu azalan sıralamak için etkinleştirin

en: ADD
tr_TR: EKLE

en: Absent
tr_TR: Mevcut olmayan

en: Access Rights
tr_TR: Erişim Hakları

en: Account
tr_TR: Hesap

en: Account Settings
tr_TR: Hesap ayarları

en: Accountant
tr_TR: Muhasebeci

en: Accountant Access Right
tr_TR: Muhasebeci Erişim Hakkı

en: Accountant Email
tr_TR: Muhasebeci E-postası

en: Accountant Name
tr_TR: Muhasebeci Adı

en: Action
tr_TR: Aksiyon

en: Active
tr_TR: Aktif

en: Activities
tr_TR: faaliyetler

en: Activity
tr_TR: Aktivite

en: Activity Attendance
tr_TR: Etkinlik Katılımı

en: Activity Attendance List
tr_TR: Etkinlik Katılım Listesi

en: Activity Attendance Report
tr_TR: Faaliyet Katılım Raporu

en: Activity Category
tr_TR: Etkinlik Kategorisi

en: Activity Category Name
tr_TR: Etkinlik Kategorisi Adı

en: Activity Details
tr_TR: Etkinlik Ayrıntıları

en: Activity End Date
tr_TR: Etkinlik Bitiş Tarihi

en: Activity End Time
tr_TR: Etkinlik Bitiş Saati

en: Activity End Time*
tr_TR: Etkinlik Bitiş Zamanı*

en: Activity Information
tr_TR: Aktivite Bilgileri

en: Activity Name
tr_TR: Etkinlik adı

en: Activity Page Link
tr_TR: Etkinlik Sayfası Bağlantısı

en: Activity Record End Time
tr_TR: Etkinlik Kaydı Bitiş Zamanı

en: Activity Record Start Time
tr_TR: Etkinlik Kaydı Başlangıç Zamanı

en: Activity Reoccurence
tr_TR: Aktivite Tekrarı

en: Activity Report
tr_TR: Faaliyet Raporu

en: Activity Report By Month
tr_TR: Aylara Göre Faaliyet Raporu

en: Activity Reports
tr_TR: Faaliyet Raporları

en: Activity Start Date
tr_TR: Faaliyet Başlangıç Tarihi

en: Activity Start Time
tr_TR: Etkinlik Başlangıç Saati

en: Activity Start Time*
tr_TR: Aktivite Başlangıç Zamanı*

en: Activity Title
tr_TR: Etkinlik Başlığı

en: Activity Venue
tr_TR: Etkinlik Mekanı

en: Add
tr_TR: Ekle

en: Add Accountant
tr_TR: Muhasebeci Ekle

en: Add Activity
tr_TR: Etkinlik Ekle

en: Add Activity Category
tr_TR: Etkinlik Kategorisi Ekle

en: Add Activity Template
tr_TR: Etkinlik Şablonu Ekle

en: Add Document
tr_TR: Belge Ekle

en: Add Donation Template
tr_TR: Bağış Şablonu Ekle

en: Add Donation Type
tr_TR: Bağış Türü Ekle

en: Add Equipment
tr_TR: Ekipman Ekle

en: Add Expense
tr_TR: Gider Ekle

en: Add Family Member
tr_TR: Aile Üyesi Ekle

en: Add Group
tr_TR: Grup ekle

en: Add Group Member
tr_TR: Grup Üyesi Ekle

en: Add Income
tr_TR: Gelir Ekle

en: Add Income Template
tr_TR: Gelir Şablonu Ekle

en: Add Member
tr_TR: Üye ekle

en: Add Members
tr_TR: Üye ekle

en: Add Message
tr_TR: Mesaj ekle

en: Add Ministry
tr_TR: Bakanlık Ekle

en: Add Ministry Member
tr_TR: Bakanlık Üyesi Ekle

en: Add Notice
tr_TR: Bildirim Ekle

en: Add Notice Admin Template
tr_TR: Bildirim Yönetici Şablonu Ekle

en: Add Notice Email Template
tr_TR: Bildirim E-posta Şablonu Ekle

en: Add Notice Template
tr_TR: Bildirim Şablonu Ekle

en: Add Or Remove
tr_TR: Ekle veya sil

en: Add Other User in System Template
tr_TR: Sistem Şablonuna Başka Kullanıcı Ekle

en: Add Other User in system Template
tr_TR: Sistem Şablonuna Başka Kullanıcı Ekle

en: Add Pastoral
tr_TR: Pastoral Ekle

en: Add Pastoral Template
tr_TR: Pastoral Şablon Ekle

en: Add Pledge
tr_TR: Katkı Ekle

en: Add Pledges
tr_TR: Taahhüt Ekle

en: Add Pledges Template
tr_TR: Rehin Şablonu Ekle

en: Add Reservation
tr_TR: Rezervasyon Ekle

en: Add Room
tr_TR: Oda Ekle

en: Add Sell Gift
tr_TR: Satış Hediyesi Ekle

en: Add Sermon
tr_TR: Vaaz Ekle

en: Add Sermon List
tr_TR: Vaaz Listesi Ekle

en: Add Sermon Template
tr_TR: Vaaz Şablonu Ekle

en: Add Service
tr_TR: Hizmet Ekle

en: Add Service Template
tr_TR: Hizmet Şablonu Ekle

en: Add Service Type
tr_TR: Hizmet Türü Ekle

en: Add Song
tr_TR: Şarkı Ekle

en: Add Song Category
tr_TR: Şarkı Kategorisi Ekle

en: Add Song Template
tr_TR: Şarkı Şablonu Ekle

en: Add Spiritual Gift
tr_TR: Manevi Hediye Ekle

en: Add Spiritual Gifts
tr_TR: Manevi Hediyeler Ekle

en: Add Transaction
tr_TR: İşlem Ekle

en: Add Transaction Template
tr_TR: İşlem Şablonu Ekle

en: Add Venue
tr_TR: Mekan Ekle

en: Address
tr_TR: Adres

en: Address Information
tr_TR: adres bilgisi

en: Adults
tr_TR: yetişkinler

en: All Accountants
tr_TR: Tüm Muhasebeciler

en: All Day
tr_TR: Tüm gün

en: All Members
tr_TR: Tüm üyeler

en: All Selected
tr_TR: Hepsi Seçildi

en: All rights reserved.
tr_TR: Tüm hakları Saklıdır.

en: Allow multiple reservation in the same period
tr_TR: Aynı dönemde birden fazla rezervasyona izin ver

en: Amount
tr_TR: Miktar

en: Applicant
tr_TR: Başvuru sahibi

en: Approve
tr_TR: Onaylamak

en: Apr
tr_TR: Nisan

en: April
tr_TR: Nisan

en: Are you sure want to delete this record?
tr_TR: Bu kaydı silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this record?
tr_TR: Bu kaydı silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Attendance
tr_TR: katılım

en: Attendance Date
tr_TR: Katılım Tarihi

en: Attendance List
tr_TR: Katılımcı listesi

en: Attendance Report
tr_TR: Katılım Raporu

en: Attendance Reports
tr_TR: Katılım Raporları

en: Attendance Status
tr_TR: Katılım Durumu

en: Attendance Type
tr_TR: Katılım Türü

en: Attendance saved successfully!
tr_TR: Katılım başarıyla kaydedildi!

en: Attendance successfully saved!
tr_TR: Katılım başarıyla kaydedildi!

en: Attendence Date
tr_TR: Katılım Tarihi

en: Audio
tr_TR: Ses

en: Aug
tr_TR: Ağustos

en: Auguest
tr_TR: ağustos

en: August
tr_TR: Ağustos

en: Australian Dollar
tr_TR: Avustralya Doları

en: Available
tr_TR: Mevcut

en: Back to wp-admin
tr_TR: wp-admin'e geri dön

en: Bank Transfer
tr_TR: Banka transferi

en: Baptist Date
tr_TR: vaftiz tarihi

en: Bill To
tr_TR: Ya fatura edilecek

en: Bill To :
tr_TR: Ya fatura edilecek :

en: Bill To.
tr_TR: Ya fatura edilecek.

en: Birth Date
tr_TR: Doğum günü

en: Birthday Date
tr_TR: Doğum tarihi

en: Birthday List
tr_TR: Doğum Günü Listesi

en: Book
tr_TR: Kitap

en: Brazilian Real
tr_TR: Brezilya Reali

en: Brother
tr_TR: Abi

en: Calendar
tr_TR: Takvim

en: Campaign
tr_TR: Kampanya

en: Campaign Tests Not Sent!
tr_TR: Kampanya Testleri Gönderilmedi!

en: Campaign Tests Sent!
tr_TR: Kampanya Testleri Gönderildi!

en: Campaign list
tr_TR: kampanya listesi

en: Canadian Dollar
tr_TR: Kanada Doları

en: Capacity
tr_TR: Kapasite

en: Capacity Seats
tr_TR: Kapasiteli Koltuklar

en: Cash
tr_TR: Peşin

en: Category Name
tr_TR: Kategori adı

en: Check
tr_TR: Kontrol etmek

en: Check In
tr_TR: Giriş

en: Check In Date
tr_TR: Giriş Tarihi

en: Check Out Date
tr_TR: Tarihi kontrol et

en: Check-In
tr_TR: Giriş

en: Check-In Information
tr_TR: Giriş Bilgileri

en: Check-In church venue Template
tr_TR: Check-in kilise mekanı Şablonu

en: Check-In successfully
tr_TR: Check-in başarıyla tamamlandı

en: Check-Out
tr_TR: Çıkış yapmak

en: Check-Out From Church Venue Template
tr_TR: Kilise Mekan Şablonundan Check-Out

en: Check-in Date
tr_TR: Giriş Tarihi

en: Check-out Date
tr_TR: Tarihi kontrol et

en: Check-out successfully
tr_TR: Check-out başarıyla tamamlandı

en: Cheked-in Date
tr_TR: Giriş Tarihi

en: Cheked-out Date
tr_TR: Çıkış Tarihi

en: Children
tr_TR: Çocuklar

en: Choose Image
tr_TR: Resim Seç

en: Choose image
tr_TR: Resim seç

en: Church Address
tr_TR: Kilise Adresi

en: Church Header Logo
tr_TR: Kilise Başlık Logosu

en: Church Management
tr_TR: Kilise Yönetimi

en: Church Management System
tr_TR: Kilise Yönetim Sistemi

en: Church Management System for wordpress plugin is ideal way to manage complete Church operation. It has different user roles like Member, Volunteer, Accountant and Admin users.
tr_TR: WordPress eklentisi için Kilise Yönetim Sistemi, eksiksiz Kilise operasyonunu yönetmenin ideal bir yoludur. Üye, Gönüllü, Muhasebeci ve Yönetici gibi farklı kullanıcı rollerine sahiptir.

en: Church Name
tr_TR: Kilise Adı

en: City
tr_TR: Şehir

en: Class
tr_TR: Sınıf

en: Close
tr_TR: Kapat

en: Comment
tr_TR: Yorum

en: Compose
tr_TR: oluştur

en: Confirm Password
tr_TR: Şifreyi Onayla

en: Contact Information
tr_TR: İletişim bilgileri

en: Copyright
tr_TR: Telif hakkı

en: Country
tr_TR: Ülke

en: Country Code
tr_TR: Ülke kodu

en: Create Expense Entry
tr_TR: Gider Girişi Oluştur

en: Create Income Entry
tr_TR: Gelir Girişi Oluştur

en: Current Password
tr_TR: Mevcut Şifre

en: Czech Koruna
tr_TR: Çek Korunası

en: Daily
tr_TR: Günlük

en: Danish Krone
tr_TR: Danimarka Kronu

en: Dashboard
tr_TR: Gösterge Paneli

en: Datatable
tr_TR: Veri tablosu

en: Datatable Header Settings
tr_TR: Datatable Başlık Ayarları

en: Date
tr_TR: Tarih

en: Date :
tr_TR: Tarih :

en: Date Format
tr_TR: Tarih formatı

en: Date Type
tr_TR: Tarih Türü

en: Date of Birth
tr_TR: Doğum tarihi

en: Daughter
tr_TR: Kız evlat

en: Dec
tr_TR: Aralık

en: December
tr_TR: Aralık

en: December 12, 2022
tr_TR: 12 Aralık 2022

en: Delete
tr_TR: Silmek

en: Delete All
tr_TR: Hepsini sil

en: Demographics
tr_TR: demografi

en: Description
tr_TR: Tanım

en: Description :
tr_TR: Tanım :

en: Details
tr_TR: Detaylar

en: Details Room:
tr_TR: Detaylar Odası:

en: Display Name
tr_TR: Ekran adı

en: Do not have any active bookings
tr_TR: Aktif rezervasyonunuz yok

en: Documant Name
tr_TR: Belge Adı

en: Document
tr_TR: belge

en: Document Created By
tr_TR: Belgeyi Oluşturan

en: Document Created Date
tr_TR: Belge Oluşturma Tarihi

en: Document Details
tr_TR: Belge Ayrıntıları

en: Document Information
tr_TR: belge bilgisi

en: Document Name
tr_TR: Belge Adı

en: Domain
tr_TR: Alan adı

en: Donate
tr_TR: Bağış yapmak

en: Donation Amount
tr_TR: Bağış miktarı

en: Donation Date
tr_TR: Bağış Tarihi

en: Donation Details
tr_TR: Bağış Detayları

en: Donation List
tr_TR: Bağış Listesi

en: Donation Name
tr_TR: Bağış Adı

en: Donation Type
tr_TR: Bağış Türü

en: Donation Type Name
tr_TR: Bağış Türü Adı

en: Download
tr_TR: İndirmek

en: Download File
tr_TR: Dosyayı indir

en: Download Report
tr_TR: Raporu İndir

en: Download Reports
tr_TR: Raporları İndir

en: Download!
tr_TR: İndirmek!

en: Draft
tr_TR: Taslak

en: Edit
tr_TR: Düzenlemek

en: Edit Accountant
tr_TR: Muhasebeciyi Düzenle

en: Edit Activity
tr_TR: Etkinliği Düzenle

en: Edit Document
tr_TR: Belgeyi Düzenle

en: Edit Expense
tr_TR: Gideri Düzenle

en: Edit Family Member
tr_TR: Aile Üyesini Düzenle

en: Edit Group
tr_TR: Grubu Düzenle

en: Edit Income
tr_TR: Geliri Düzenle

en: Edit Member
tr_TR: Üyeyi Düzenle

en: Edit Ministry
tr_TR: Bakanlığı Düzenle

en: Edit Notice
tr_TR: Bildirimi Düzenle

en: Edit Pastoral
tr_TR: Pastoral Düzenle

en: Edit Pledges
tr_TR: Taahhütleri Düzenle

en: Edit Reservation
tr_TR: Rezervasyonu Düzenle

en: Edit Room
tr_TR: Oda düzenle

en: Edit Sell Gift
tr_TR: Düzenle Satış Hediyesi

en: Edit Sell Gifts
tr_TR: Satış Hediyelerini Düzenle

en: Edit Sermon
tr_TR: Vaazı Düzenle

en: Edit Sermon List
tr_TR: Vaaz Listesini Düzenle

en: Edit Service
tr_TR: Hizmeti Düzenle

en: Edit Song
tr_TR: Şarkıyı Düzenle

en: Edit Spiritual Gift
tr_TR: Manevi Hediyeyi Düzenle

en: Edit Transaction
tr_TR: İşlemi Düzenle

en: Edit Venue
tr_TR: Mekanı Düzenle

en: Education
tr_TR: Eğitim

en: Email
tr_TR: E-posta

en: Email ID
tr_TR: Email kimliği

en: Email Subject
tr_TR: E-posta konu

en: Email Template
tr_TR: E-posta şablonu

en: Email id
tr_TR: Email kimliği

en: Enable
tr_TR: Olanak vermek

en: Enable Notifications
tr_TR: Bildirimleri Etkinleştir

en: Enable Sandbox
tr_TR: Sandbox'ı Etkinleştir

en: End Date
tr_TR: Bitiş tarihi

en: End Date should be greater than Start Date
tr_TR: Bitiş Tarihi, Başlangıç Tarihinden büyük olmalıdır

en: End Date should be greater than Start Date.
tr_TR: Bitiş Tarihi, Başlangıç Tarihinden büyük olmalıdır.

en: End Time
tr_TR: Bitiş zamanı

en: End Time should be greater than Start Time
tr_TR: Bitiş Zamanı, Başlangıç Zamanından büyük olmalıdır

en: End Time should be greater than Start Time.
tr_TR: Bitiş Zamanı, Başlangıç Zamanından büyük olmalıdır.

en: Entry
tr_TR: giriş

en: Envato License key
tr_TR: Envato Lisans anahtarı

en: Equipment
tr_TR: Teçhizat

en: Equipment Name
tr_TR: ekipman adı

en: Equipments
tr_TR: Ekipmanlar

en: Expected Check Out Date
tr_TR: Beklenen Çıkış Tarihi

en: Expected Check-out Date
tr_TR: Beklenen çıkış tarihi

en: Expense
tr_TR: Gider

en: Expense Amount
tr_TR: Gider Tutarı

en: Expense Entries
tr_TR: Gider Girişleri

en: Expense Information
tr_TR: Gider Bilgileri

en: Expense Label
tr_TR: Gider Etiketi

en: Expense List
tr_TR: Gider Listesi

en: Expense Report
tr_TR: Gider raporu

en: Expenses
tr_TR: Masraflar

en: Export CSV
tr_TR: CSV'yi dışa aktar

en: Families
tr_TR: Aileler

en: Family Member
tr_TR: Aile üyesi

en: Family Member Name & Email
tr_TR: Aile Üyesi Adı ve E-postası

en: Family Members
tr_TR: Aile üyeleri

en: Family member
tr_TR: Aile üyesi

en: Family member Access Right
tr_TR: Aile üyesi Erişim Hakkı

en: Father
tr_TR: Baba

en: Fax
tr_TR: Faks

en: Feb
tr_TR: Şubat

en: February
tr_TR: Şubat

en: Female
tr_TR: Dişi

en: File size limit 2 MB allow.
tr_TR: Dosya boyutu sınırı 2 MB izin verir.

en: Finance/Payment Reports
tr_TR: Finans/Ödeme Raporu

en: First
tr_TR: Birinci

en: First Name
tr_TR: İlk adı

en: Footer Description
tr_TR: Altbilgi Açıklaması

en: Footer setting
tr_TR: Altbilgi ayarı

en: Forgot your password?
tr_TR: Parolanızı mı unuttunuz?

en: Frequency
tr_TR: Sıklık

en: Frequency Number Of Time
tr_TR: Frekans Zaman Sayısı

en: Frequency Number of Time
tr_TR: Frekans Zaman Sayısı

en: From
tr_TR: İtibaren

en: From :
tr_TR: İtibaren :

en: From:
tr_TR: İtibaren:

en: Full Day
tr_TR: Tam gün

en: Full Name
tr_TR: Ad Soyad

en: GENERAL SETTINGS
tr_TR: GENEL AYARLAR

en: Gender
tr_TR: Cinsiyet

en: General
tr_TR: Genel

en: General Setting
tr_TR: Genel ayarlar

en: General Settings
tr_TR: Genel Ayarlar

en: Gift
tr_TR: Hediye

en: Gift Assigned  successfully
tr_TR: Hediye Başarıyla Atandı

en: Gift Assigned successfully
tr_TR: Hediye Başarıyla Atandı

en: Gift Got Date
tr_TR: Hediye Alma Tarihi

en: Gift Invoice Number
tr_TR: Hediye Fatura Numarası

en: Gift Name
tr_TR: Hediye Adı

en: Gift Price
tr_TR: Hediye Fiyatı

en: Gift Type
tr_TR: Hediye Türü

en: Gifts
tr_TR: Hediyeler

en: Give Donation
tr_TR: Bağış yap

en: Give Gift
tr_TR: Hediye ver

en: Give Gift To Member
tr_TR: Üyeye Hediye Ver

en: Give This Gift
tr_TR: Bu Hediyeyi Ver

en: Go
tr_TR: Gitmek

en: Grand Total
tr_TR: Genel Toplam

en: Grand Total :
tr_TR: Genel Toplam :

en: Graph
tr_TR: Grafik

en: Group
tr_TR: Grup

en: Group Details
tr_TR: Grup Ayrıntıları

en: Group Image
tr_TR: Grup Resmi

en: Group Information
tr_TR: Grup Bilgileri

en: Group List
tr_TR: Grup Listesi

en: Group Member
tr_TR: Grup üyesi

en: Group Members Added successfully
tr_TR: Grup Üyeleri Başarıyla Eklendi

en: Group Name
tr_TR: Grup ismi

en: Group Name :
tr_TR: Grup ismi :

en: Groups
tr_TR: Gruplar

en: Guest Speaker
tr_TR: Konuk konuşmacı

en: Header
tr_TR: Başlık

en: Hong Kong Dollar
tr_TR: Hong Kong Doları

en: Hungarian Forint
tr_TR: Macar Forinti

en: Husband
tr_TR: Koca

en: INVOICE
tr_TR: FATURA

en: Id
tr_TR: İD

en: Image
tr_TR: resim

en: Import CSV
tr_TR: CSV'yi içe aktar

en: Inbox
tr_TR: Gelen kutusu

en: Income
tr_TR: Gelir

en: Income & Expense Report
tr_TR: Gelir & Gider Raporu

en: Income Amount
tr_TR: Gelir Tutarı

en: Income Entries
tr_TR: Gelir Girişleri

en: Income Information
tr_TR: Gelir Bilgileri

en: Income Label
tr_TR: Gelir Etiketi

en: Income List
tr_TR: Gelir Listesi

en: Income Report
tr_TR: Gelir Raporu

en: Income Title
tr_TR: Gelir Unvanı

en: Income label
tr_TR: gelir etiketi

en: Income, Expense & Net Profit
tr_TR: Gelir, Gider ve Net Kâr

en: Indian Rupee
tr_TR: Hint rupisi

en: Invoice Number
tr_TR: Fatura numarası

en: Invoice Prefix
tr_TR: Fatura Öneki

en: Invoice Prefix Setting
tr_TR: Fatura Önek Ayarı

en: Invoice label
tr_TR: Fatura etiketi

en: Invoice, Mail
tr_TR: Fatura, Posta

en: Invoices
tr_TR: faturalar

en: Israeli New Sheqel
tr_TR: İsrail Yeni Şekeli

en: Issue By
tr_TR: Yayınlayan

en: Jan
tr_TR: Ocak

en: January
tr_TR: Ocak

en: Japanese Yen
tr_TR: Japon Yeni

en: Join Church Date
tr_TR: Kilise Tarihine Katılın

en: Join Date
tr_TR: Üyelik Tarihi

en: Join Date
tr_TR: Üyelik Tarihi

en: Jul
tr_TR: Temmuz

en: July
tr_TR: Temmuz

en: Jun
tr_TR: Haziran

en: June
tr_TR: Haziran

en: Last
tr_TR: Geçen

en: Last 12 Months
tr_TR: Son 12 Ay

en: Last 3 Months
tr_TR: Son 3 Ay

en: Last 6 Months
tr_TR: Son 6 Ay

en: Last Month
tr_TR: Geçen ay

en: Last Name
tr_TR: Soyadı

en: Last Week
tr_TR: Geçen hafta

en: Last Year
tr_TR: Geçen sene

en: Licence Settings
tr_TR: Lisans Ayarları

en: Loading...
tr_TR: Yükleniyor...

en: Log Out
tr_TR: Çıkış Yap

en: Login Information
tr_TR: giriş bilgileri

en: Login Link
tr_TR: Giriş Bağlantısı

en: Login Page Link
tr_TR: Giriş Sayfası Bağlantısı

en: Logout
tr_TR: Çıkış Yap

en: Mail Chimp API key
tr_TR: Mail Chimp API anahtarı

en: Mail Template
tr_TR: Posta Şablonu

en: Mail chimp API key
tr_TR: Posta şempanze API anahtarı

en: MailChimp list
tr_TR: MailChimp listesi

en: Mailing list
tr_TR: Mail listesi

en: Malaysian Ringgit
tr_TR: Malezya Ringgiti

en: Male
tr_TR: Erkek

en: Management
tr_TR: Yönetmek

en: Management Access Right
tr_TR: Yönetim Erişim Hakkı

en: Mar
tr_TR: Mart

en: March
tr_TR: Mart

en: Marital Status
tr_TR: Medeni hal

en: Married
tr_TR: Evli

en: Max-Limit
tr_TR: Maksimum Limit

en: May
tr_TR: Mayıs

en: Member
tr_TR: Üye

en: Member Access Right
tr_TR: Üye Erişim Hakkı

en: Member Added In Group Template
tr_TR: Grup Şablonuna Üye Eklendi

en: Member Added In Ministry Template
tr_TR: Bakanlık Şablonuna Üye Eklendi

en: Member Approved By Admin Template
tr_TR: Üye, Yönetici Şablonu Tarafından Onaylandı

en: Member Approved successfully
tr_TR: Üye Başarıyla Onaylandı

en: Member Attendance Report
tr_TR: Üye Katılım Raporu

en: Member CSV Uploaded Successfully.
tr_TR: Üye CSV'si Başarıyla Yüklendi.

en: Member Id
tr_TR: Kullanıcı Kimliği

en: Member Information
tr_TR: üye bilgisi

en: Member List
tr_TR: Kullanıcı Kimliği

en: Member Name
tr_TR: Üye adı

en: Member Name & Email
tr_TR: Üye Adı ve E-posta

en: Member Removed Successfully From The Group.
tr_TR: Üye Gruptan Başarıyla Kaldırıldı.

en: Member Removed from the Ministry Successfully.
tr_TR: Üye Bakanlıktan Başarıyla Çıkarıldı.

en: Members
tr_TR: Üyeler

en: Menu
tr_TR: Menü

en: Message
tr_TR: İleti

en: Message Comment
tr_TR: Mesaj Yorumu

en: Message Content
tr_TR: Mesaj içeriği

en: Message Details
tr_TR: Mesaj Detayları

en: Message For
tr_TR: İçin mesaj

en: Message Received Template
tr_TR: Mesaj Alınan Şablon

en: Message To
tr_TR: Mesaj Gönder

en: Message deleted successfully
tr_TR: Mesaj başarıyla silindi

en: Message sent successfully
tr_TR: Mesaj başarıyla gönderildi

en: Message successfully Sent.
tr_TR: Mesaj başarıyla iletildi.

en: Messages
tr_TR: Mesajlar

en: Method
tr_TR: Yöntem

en: Mexican Peso
tr_TR: Meksika Pezosu

en: Middle Name
tr_TR: İkinci ad

en: Ministry
tr_TR: Bakanlık

en: Ministry Attendance
tr_TR: Bakanlık Katılımı

en: Ministry Attendance List
tr_TR: Bakanlık Katılım Listesi

en: Ministry Attendance Report
tr_TR: Bakanlık Katılım Raporu

en: Ministry Details
tr_TR: Bakanlık Detayları

en: Ministry Image
tr_TR: Bakanlık Resmi

en: Ministry Information
tr_TR: Bakanlık Bilgileri

en: Ministry List
tr_TR: Bakanlık Listesi

en: Ministry Member
tr_TR: Bakanlık Üyesi

en: Ministry Members Added successfully
tr_TR: Bakanlık Üyeleri Başarıyla Eklendi

en: Ministry Name
tr_TR: Bakanlık Adı

en: Ministry Name :
tr_TR: Bakanlık Adı :

en: Mobile No.
tr_TR: Telefon numarası.

en: Mobile Number
tr_TR: Cep numarası

en: Mojoomla
tr_TR: mojoomla

en: Month
tr_TR: Ay

en: Monthly
tr_TR: Aylık

en: Mother
tr_TR: Anne

en: Multiple Booking Possible
tr_TR: Çoklu Rezervasyon Mümkün

en: Multiple Reservation
tr_TR: Çoklu Rezervasyon

en: N/A
tr_TR: Yok

en: Name
tr_TR: İsim

en: Name Of Church
tr_TR: Kilisenin Adı

en: Name Of Church
tr_TR: Kilisenin Adı

en: Name Of Sender
tr_TR: Gönderici adı

en: Name of Admin
tr_TR: Yönetici Adı

en: Name of Member
tr_TR: Üye Adı

en: Name of Memeber
tr_TR: Üye Adı

en: Name of Receiver
tr_TR: Alıcının adı

en: Name of User
tr_TR: Kullanıcı Adı

en: Net Profit
tr_TR: Net kazanç

en: Net Profit/Loss
tr_TR: Net kâr (zarar

en: New Password
tr_TR: Yeni Şifre

en: New Password And Confirm Password Did Not Match.
tr_TR: Yeni Parola Ve Parolayı Onaylayın Eşleşmedi.

en: New Zealand Dollar
tr_TR: Yeni Zellanda Doları

en: News Letter
tr_TR: Haber Mektubu

en: Newsletter
tr_TR: Bülten

en: Next
tr_TR: Sonraki

en: No
tr_TR: Numara

en: No Data Availabel
tr_TR: Veri Etiketi Yok

en: No Data Available
tr_TR: Veri Yok

en: No Family Member
tr_TR: Aile Üyesi Yok

en: No Group
tr_TR: Grup Yok

en: No Groups
tr_TR: Grup Yok

en: No History available
tr_TR: Geçmiş yok

en: No Of Family Members
tr_TR: Aile Üyesi Sayısı

en: No Upcoming Activity
tr_TR: Yaklaşan Etkinlik Yok

en: No Upcoming Birthday
tr_TR: Yaklaşan Doğum Günü Yok

en: No Upcoming Donations list
tr_TR: Yaklaşan Bağışlar listesi yok

en: No Upcoming Group
tr_TR: Yaklaşan Grup Yok

en: No Upcoming Invoice list
tr_TR: Yaklaşan Fatura Listesi Yok

en: No Upcoming Ministry
tr_TR: Yaklaşan Bakanlık Yok

en: No Upcoming Reservation
tr_TR: Yaklaşan Rezervasyon Yok

en: No Upcoming Sell Gift
tr_TR: Yaklaşan Satış Hediyesi Yok

en: No any document
tr_TR: Herhangi bir belge yok

en: No any member yet.
tr_TR: Henüz üye yok.

en: No data available in table
tr_TR: Tabloda veri yok

en: No matching records found
tr_TR: Hiçbir eşleşen kayıt bulunamadı

en: No of Member
tr_TR: Üye Sayısı

en: No of Ministry
tr_TR: Bakanlık Numarası

en: No of Times
tr_TR: Zaman Sayısı

en: No. of Amount
tr_TR: Tutar Sayısı

en: None
tr_TR: Hiçbiri

en: Norwegian Krone
tr_TR: Norveç Kronu

en: Note: logo Size must be 190 X 56 PX And Color Should Be White.
tr_TR: Not: Logo Boyutu 190 X 56 PX Ve Renk Beyaz Olmalıdır.

en: Notice
tr_TR: Fark etme

en: Notice Approved
tr_TR: Bildirim Onaylandı

en: Notice By
tr_TR: Bildirim Gönderen

en: Notice Comment
tr_TR: Bildirim Yorum

en: Notice Content
tr_TR: Bildirim İçeriği

en: Notice Details
tr_TR: Bildirim Ayrıntıları

en: Notice End Date
tr_TR: Bildirim Bitiş Tarihi

en: Notice Information
tr_TR: Bildirim Bilgileri

en: Notice List
tr_TR: Bildirim Listesi

en: Notice Page Link
tr_TR: Bildirim Sayfası Bağlantısı

en: Notice Start Date
tr_TR: Bildirim Başlangıç Tarihi

en: Notice Start Date To End Date
tr_TR: Bildirim Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

en: Notice Title
tr_TR: Bildirim Başlığı

en: Notifications
tr_TR: Bildirimler

en: Nov
tr_TR: Kasım

en: November
tr_TR: Kasım

en: Number Of Family Member
tr_TR: Aile Üyesi Sayısı

en: Number of Participant
tr_TR: Katılımcı Sayısı

en: Occupation
tr_TR: Meslek

en: Occupied
tr_TR: Meşgul

en: Oct
tr_TR: Ekim

en: Octomber
tr_TR: ekim

en: Official Phone Number
tr_TR: Resmi Telefon Numarası

en: On this Date and time already booked reservation
tr_TR: Bu Tarih ve saatte önceden rezerve edilmiş rezervasyon

en: Only CSV file are allow.
tr_TR: Yalnızca CSV dosyasına izin verilir.

en: Only Document , PDF , PPT and XML File Allowed.
tr_TR: Yalnızca Belge , PDF , PPT ve XML Dosyasına İzin Verilir.

en: Only JPG , PNG , JPEG , GIF file are allowed.
tr_TR: Yalnızca JPG , PNG , JPEG , GIF dosyalarına izin verilir.

en: Only PDF files are allowed!
tr_TR: Yalnızca PDF dosyalarına izin verilir!

en: Only audio formats files are allowed!
tr_TR: Yalnızca ses formatı dosyalarına izin verilir!

en: Only image files are allowed!
tr_TR: Yalnızca görüntü dosyalarına izin verilir!

en: Only image formats are allow.
tr_TR: Yalnızca görüntü biçimlerine izin verilir.

en: Only jpeg ,jpg ,png and gif files are allowed!.
tr_TR: Yalnızca jpeg ,jpg ,png ve gif dosyalarına izin verilir!.

en: Only jpeg jpg png and gif files are allowed!.
tr_TR: Yalnızca jpeg jpg png ve gif dosyalarına izin verilir!.

en: Only jpg jpeg png and gif files are allowed!.
tr_TR: Yalnızca jpg jpeg png ve gif dosyalarına izin verilir!.

en: Only jpg,jpeg,png and gif files are allowed!.
tr_TR: Yalnızca jpg,jpeg,png ve gif dosyalarına izin verilir!.

en: Only video formats files are allowed!
tr_TR: Yalnızca video formatı dosyalarına izin verilir!

en: Other
tr_TR: Diğer

en: Other End Time should be greater than Start Time
tr_TR: Diğer Bitiş Zamanı, Başlangıç Zamanından büyük olmalıdır

en: Other Informaiton
tr_TR: Diğer Bilgiler

en: Other Information
tr_TR: Diğer bilgiler

en: Other Logo
tr_TR: Diğer Logo

en: Other Service Date
tr_TR: Diğer Hizmet Tarihi

en: Other Service End Time
tr_TR: Diğer Hizmet Bitiş Zamanı

en: Other Service Start Time
tr_TR: Diğer Hizmet Başlangıç Saati

en: Other Service Type
tr_TR: Diğer Hizmet Türü

en: Other Start Time To End time
tr_TR: Diğer Başlangıç Zamanı Bitiş Zamanı

en: Other Title
tr_TR: Diğer Başlık

en: Other title
tr_TR: diğer başlık

en: Out of
tr_TR: Dışında

en: OwnData
tr_TR: Kendi Verileri

en: PAYPAL PAYMENT SETTING
tr_TR: PAYPAL ÖDEME AYARI

en: Page Link
tr_TR: Sayfa Bağlantısı

en: Paid
tr_TR: Paralı

en: Part Paid
tr_TR: Parça Ücretli

en: Participant Capacity
tr_TR: Katılımcı Kapasitesi

en: Participant value must be less than or equals to the capacity
tr_TR: Katılımcı değeri kapasiteden küçük veya kapasiteye eşit olmalıdır

en: Password
tr_TR: Parola

en: Pastoral Date
tr_TR: Pastoral Tarih

en: Pastoral Description
tr_TR: Pastoral Açıklama

en: Pastoral Details
tr_TR: Pastoral Detaylar

en: Pastoral Information
tr_TR: Pastoral Bilgi

en: Pastoral List
tr_TR: Pastoral Liste

en: Pastoral Page Link
tr_TR: Pastoral Sayfa Bağlantısı

en: Pastoral Time
tr_TR: pastoral zaman

en: Pastoral Title
tr_TR: pastoral başlık

en: Pay Method
tr_TR: Ödeme Yöntemi

en: Payment
tr_TR: Ödeme

en: Payment Data
tr_TR: Ödeme Verileri

en: Payment Link
tr_TR: Ödeme Bağlantısı

en: Payment Method
tr_TR: Ödeme şekli

en: Payment Prefix
tr_TR: Ödeme Öneki

en: Payment Prefix Setting
tr_TR: Ödeme Öneki Ayarı

en: Payment Received Against Transaction Invoice Template
tr_TR: İşlem Fatura Şablonuna Karşı Alınan Ödeme

en: Payment Received against Transaction Invoice Template
tr_TR: İşlem Faturası Şablonuna Karşı Alınan Ödeme

en: Payment Report
tr_TR: Ödeme Raporu

en: Payment Report By Month
tr_TR: Aylara Göre Ödeme Raporu

en: Payment Status
tr_TR: Ödeme Durumu

en: Payment Type
tr_TR: Ödeme türü

en: Paypal Email Id
tr_TR: Paypal E-posta Kimliği

en: Period
tr_TR: Dönem

en: Personal Information
tr_TR: Kişisel bilgi

en: Personal Information
tr_TR: Kişisel bilgi

en: Philippine Peso
tr_TR: Filipin Pezosu

en: Phone
tr_TR: Telefon

en: Phone No
tr_TR: Telefon yok

en: Photo
tr_TR: Fotoğraf

en: Please Enter Confirm Password.
tr_TR: Lütfen Şifreyi Onaylayın.

en: Please Enter New Password.
tr_TR: Lütfen Yeni Şifre Giriniz.

en: Please Select Activity
tr_TR: Lütfen Etkinlik Seçiniz

en: Please Select Ministry
tr_TR: Lütfen Seçiniz Bakanlık

en: Please Select atleast One Image.
tr_TR: Lütfen En Az Bir Görsel Seçiniz.

en: Please at least one member
tr_TR: Lütfen en az bir üye

en: Please fill out all the required fields
tr_TR: Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz

en: Please provide correct Envato purchase key.
tr_TR: Lütfen doğru Envato satın alma anahtarını sağlayın.

en: Please select at least one record.
tr_TR: Lütfen en az bir kayıt seçin.

en: Please select atleast one users to reply
tr_TR: Lütfen yanıtlamak için en az bir kullanıcı seçin

en: Pledge Invoice Number
tr_TR: Rehin Fatura Numarası

en: Pledges
tr_TR: rehinler

en: Pledges Amount
tr_TR: Rehin Tutarı

en: Pledges Details
tr_TR: Taahhüt Detayları

en: Pledges End Date
tr_TR: Taahhüt Bitiş Tarihi

en: Pledges Entries
tr_TR: Rehin Girişleri

en: Pledges Information
tr_TR: Rehin Bilgileri

en: Pledges List
tr_TR: Rehin Listesi

en: Pledges Page Link
tr_TR: Taahhütler Sayfası Bağlantısı

en: Pledges Start Date
tr_TR: Taahhüt Başlangıç Tarihi

en: Pledges Total Amount
tr_TR: Rehin Toplam Tutar

en: Pledges frequecy
tr_TR: rehin sıklığı

en: Polish Zloty
tr_TR: Polonya Zlotisi

en: Pound Sterling
tr_TR: İngiliz sterlini

en: Present
tr_TR: Sunmak

en: Previous
tr_TR: Öncesi

en: Price
tr_TR: Fiyat

en: Print
tr_TR: Yazdır

en: Processing...
tr_TR: İşleme...

en: Product
tr_TR: Ürün

en: Profile Image
tr_TR: Profil Resmi

en: Profile picture updated successfully.
tr_TR: Profil resmi başarıyla güncellendi.

en: Publish
tr_TR: Yayınla

en: Record End Time
tr_TR: Kayıt Bitiş Zamanı

en: Record End Time should be greater than Start Time.
tr_TR: Kayıt Bitiş Zamanı, Başlangıç Zamanından büyük olmalıdır.

en: Record Start Time
tr_TR: Kayıt Başlangıç Zamanı

en: Record Updated Successfully.
tr_TR: Kayıt Başarıyla Güncellendi.

en: Record Updated successfully
tr_TR: Kayıt başarıyla güncellendi

en: Record deleted successfully
tr_TR: Kayıt başarıyla silindi

en: Record inserted successfully
tr_TR: Kayıt başarıyla eklendi

en: Record inserted successfully.
tr_TR: Kayıt başarıyla eklendi.

en: Record updated successfully
tr_TR: Kayıt başarıyla güncellendi

en: Record updated successfully.
tr_TR: Kayıt başarıyla güncellendi.

en: Recurrence
tr_TR: yineleme

en: Registration
tr_TR: kayıt

en: Registration Email Template
tr_TR: Kayıt E-posta Şablonu

en: Registration Email Template
tr_TR: Kayıt E-posta Şablonu

en: Registration complete.Your account active after admin can approve.
tr_TR: Kayıt tamamlandı. Hesabınız yönetici tarafından onaylandıktan sonra aktif hale geldi.

en: Regular Member
tr_TR: Normal Üye

en: Rehearsal
tr_TR: Tekrarlamak

en: Relation
tr_TR: ilişki

en: Religion Information
tr_TR: Din Bilgileri

en: Repeat Date
tr_TR: Tekrar Tarihi

en: Reply
tr_TR: Cevap vermek

en: Reply By :
tr_TR: Yanıtlayan :

en: Reply To :
tr_TR: Yanıtla:

en: Report
tr_TR: Rapor

en: Reports
tr_TR: Raporlar

en: Request Before Days
tr_TR: Günlerden Önce Talep Et

en: Reservation
tr_TR: Rezervasyon

en: Reservation Details
tr_TR: rezervasyon detayları

en: Reservation End Time*
tr_TR: Rezervasyon Bitiş Saati*

en: Reservation Information
tr_TR: Rezervasyon Bilgileri

en: Reservation List
tr_TR: Rezervasyon Listesi

en: Reservation Start Time*
tr_TR: Rezervasyon Başlangıç Saati*

en: Reservations
tr_TR: Rezervasyonlar

en: Reserve End Date
tr_TR: Rezerv Bitiş Tarihi

en: Reserve End Date*
tr_TR: Rezerv Bitiş Tarihi*

en: Reserve Start Date
tr_TR: Rezerv Başlangıç Tarihi

en: Reserved By
tr_TR: Rezerve eden

en: Reserved Date
tr_TR: Ayrılma Tarihi

en: Reserved End Date
tr_TR: Ayrılan Bitiş Tarihi

en: Role Of User
tr_TR: Kullanıcının Rolü

en: Room History
tr_TR: Oda Geçmişi

en: Room Information
tr_TR: Oda Bilgileri

en: Room List
tr_TR: Oda listesi

en: Room Title
tr_TR: Oda Başlığı

en: Save
tr_TR: Kaydetmek

en: Save Activity
tr_TR: Etkinliği Kaydet

en: Save Attendance
tr_TR: Katılımı Kaydet

en: Save Document
tr_TR: Belgeyi Kaydet

en: Save Expense
tr_TR: Masraftan Tasarruf Edin

en: Save Family
tr_TR: Aileyi Kurtar

en: Save Group
tr_TR: Grubu Kaydet

en: Save Income
tr_TR: Gelir Tasarrufu

en: Save Member
tr_TR: Üyeyi Kaydet

en: Save Notice
tr_TR: Bildirimi Kaydet

en: Save Pastoral
tr_TR: Pastoral'ı Kaydet

en: Save Pledge
tr_TR: Taahhüdü Kaydet

en: Save Reservation
tr_TR: Rezervasyonu Kaydet

en: Save Room
tr_TR: Odayı Kaydet

en: Save Sell Gift
tr_TR: Hediyeyi Kaydet

en: Save Sermon
tr_TR: Vaazı Kaydet

en: Save Service
tr_TR: Hizmeti Kaydet

en: Save Spiritual Gift
tr_TR: Manevi Hediyeyi Kaydet

en: Save Transaction
tr_TR: İşlemi Kaydet

en: Save Venue
tr_TR: Mekanı Kaydet

en: Saves
tr_TR: kaydeder

en: Search for Equipment...
tr_TR: Ekipman Ara...

en: Search for Users...
tr_TR: Kullanıcıları Ara...

en: Search for equipment...
tr_TR: Ekipman ara...

en: Search for group...
tr_TR: Grup ara...

en: Search for ministry...
tr_TR: bakanlık aranıyor...

en: Search for users...
tr_TR: Kullanıcıları ara...

en: Search...
tr_TR: Aramak...

en: Search:
tr_TR: Aramak:

en: Select
tr_TR: Seçme

en: Select Activity
tr_TR: Etkinlik Seç

en: Select Activity Category
tr_TR: Etkinlik Kategorisini Seçin

en: Select Activity Name
tr_TR: Etkinlik Adını Seçin

en: Select All
tr_TR: Hepsini seç

en: Select Applicant
tr_TR: Başvuru Sahibini Seçin

en: Select CSV file
tr_TR: CSV dosyası seçin

en: Select Campaign
tr_TR: Kampanya Seç

en: Select Currency
tr_TR: Para birimini seçin

en: Select Date Format
tr_TR: Tarih Formatını Seçin

en: Select Donations Type
tr_TR: Bağış Türünü Seçin

en: Select Equipment
tr_TR: Ekipman Seçin

en: Select Frequency
tr_TR: Frekans Seçin

en: Select Gift
tr_TR: Hediye Seç

en: Select Gift Type
tr_TR: Hediye Türü Seçin

en: Select Group
tr_TR: Grup Seç

en: Select Group Name
tr_TR: Grup Adı Seç

en: Select Group/Members
tr_TR: Grup/Üye Seç

en: Select Member
tr_TR: Üye Seç

en: Select Ministry
tr_TR: Bakanlık Seçin

en: Select Ministry Name
tr_TR: Bakanlık Adı Seçin

en: Select Payment Method
tr_TR: ödeme türünü seçin

en: Select Profile Picture
tr_TR: Profil Resmi Seç

en: Select Relation
tr_TR: İlişki Seç

en: Select Report Type
tr_TR: Rapor Türünü Seçin

en: Select Sermon Type
tr_TR: Vaaz Türünü Seçin

en: Select Service Type
tr_TR: Hizmet Türünü Seçin

en: Select Song Category
tr_TR: Şarkı Kategorisi Seçin

en: Select Venue
tr_TR: Mekan Seçin

en: Select all
tr_TR: Hepsini seç

en: Select list
tr_TR: Liste seç

en: Select user to reply
tr_TR: Yanıtlanacak kullanıcıyı seçin

en: Select users to reply
tr_TR: Yanıtlanacak kullanıcıları seçin

en: Selecte year
tr_TR: Yıl seçin

en: Sell Date
tr_TR: Satış Tarihi

en: Sell Gift
tr_TR: Hediye Sat

en: Sell Gift Details
tr_TR: Hediye Ayrıntılarını Sat

en: Sell Gift Information
tr_TR: Hediye Bilgilerini Sat

en: Sell Gift List
tr_TR: Hediye Listesini Sat

en: Sell Gifts
tr_TR: Hediye Sat

en: Sell Gifts List
tr_TR: Hediye Listesi Sat

en: Sell Spiritual Gift Template
tr_TR: Manevi Hediye Şablonu Sat

en: Selling Date
tr_TR: Satış Tarihi

en: Send
tr_TR: Göndermek

en: Send Campaign
tr_TR: Kampanya Gönder

en: Send Message
tr_TR: Mesaj gönder

en: Sent
tr_TR: Gönderilmiş

en: Sent Item
tr_TR: Gönderilen öğe

en: Sep
tr_TR: Eylül

en: September
tr_TR: Eylül

en: Sermon Added By
tr_TR: Vaaz Ekleyen

en: Sermon Content
tr_TR: vaaz içeriği

en: Sermon Content Type
tr_TR: Vaaz İçerik Türü

en: Sermon Description
tr_TR: vaaz açıklaması

en: Sermon List
tr_TR: vaaz listesi

en: Sermon Page Link
tr_TR: Vaaz Sayfası Bağlantısı

en: Sermon Title
tr_TR: vaaz başlığı

en: Sermon Type
tr_TR: vaaz türü

en: Service
tr_TR: Hizmet

en: Service Details
tr_TR: Hizmet Detayları

en: Service End Date
tr_TR: Hizmet Bitiş Tarihi

en: Service End Time
tr_TR: Hizmet Bitiş Zamanı

en: Service End Time*
tr_TR: Hizmet Bitiş Saati*

en: Service Information
tr_TR: Servis Bilgileri

en: Service Name
tr_TR: hizmet adı

en: Service Page Link
tr_TR: Hizmet Sayfası Bağlantısı

en: Service Start Date
tr_TR: Hizmet Başlangıç Tarihi

en: Service Start Time
tr_TR: Hizmet Başlangıç Zamanı

en: Service Start Time*
tr_TR: Hizmet Başlangıç Saati*

en: Service Title
tr_TR: Hizmet Unvanı

en: Service Type
tr_TR: servis tipi

en: Service Type Name
tr_TR: Hizmet Türü Adı

en: Services
tr_TR: Hizmetler

en: Setting
tr_TR: Ayar

en: Setting saved successfully.
tr_TR: Ayar başarıyla kaydedildi.

en: Settings
tr_TR: Ayarlar

en: Show _MENU_ entries
tr_TR: _MENU_ girişi göster

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
tr_TR: 0 girdiden 0 ile 0 arası gösteriliyor

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
tr_TR: _TOTAL_ girişten _START_ - _END_ arası gösteriliyor

en: Singapore Dollar
tr_TR: Singapur doları

en: Sister
tr_TR: Kardeş

en: Skyp Id
tr_TR: Skype Kimliği

en: Skype Id
tr_TR: Skype kullanıcı adı

en: Son
tr_TR: Oğul

en: Song
tr_TR: Şarkı

en: Song Added By
tr_TR: Şarkıyı Ekleyen

en: Song Category
tr_TR: Şarkı Kategorisi

en: Song Description
tr_TR: Şarkı Açıklaması

en: Song Information
tr_TR: Şarkı Bilgileri

en: Song Name
tr_TR: Şarkı adı

en: Song Page Link
tr_TR: Şarkı Sayfası Bağlantısı

en: Songs
tr_TR: şarkılar

en: South African Rand
tr_TR: Güney Afrika Randı

en: Speaker Name
tr_TR: Konuşmacı Adı

en: Spiritual Gift
tr_TR: Manevi Hediye

en: Spiritual Gifts
tr_TR: Manevi Hediyeler

en: Spiritual Gifts List
tr_TR: Manevi Hediyeler Listesi

en: Start Date
tr_TR: Başlangıç tarihi

en: Start Date To End Date
tr_TR: Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

en: Start Time
tr_TR: Başlangıç saati

en: Start Time To End Time
tr_TR: Başlangıç Zamanı Bitiş Zamanı

en: Start Time To End time
tr_TR: Başlangıç Zamanı Bitiş Zamanı

en: Starting Year
tr_TR: Başlangıç Yılı

en: State
tr_TR: Belirtmek, bildirmek

en: Status
tr_TR: Durum

en: Status :
tr_TR: Durum :

en: Subject
tr_TR: Ders

en: Submit
tr_TR: Göndermek

en: Subtotal :
tr_TR: Ara toplam :

en: Supplier Name
tr_TR: sağlayıcı adı

en: Swedish Krona
tr_TR: İsveç Kronu

en: Swiss Franc
tr_TR: İsviçre Frangı

en: Sync Mail
tr_TR: Postayı Senkronize Et

en: Synchronize Mail Successfully
tr_TR: Postayı Başarıyla Senkronize Et

en: Taiwan New Dollar
tr_TR: Tayvan Yeni Doları

en: Take/View  Attendance
tr_TR: Katılımı Al/Görüntüle

en: Tap on above icon to add your first Record.
tr_TR: İlk Kaydınızı eklemek için yukarıdaki simgeye dokunun.

en: Tap on above icon to import CSV.
tr_TR: CSV'yi içe aktarmak için yukarıdaki simgeye dokunun.

en: Thai Baht
tr_TR: Tayland Bahtı

en: The Group Name
tr_TR: Grup Adı

en: The Member Name
tr_TR: Üye Adı

en: The Ministry Name
tr_TR: Bakanlık Adı

en: There is not enough data to generate report.
tr_TR: Rapor oluşturmak için yeterli veri yok.

en: There seems to be some problem please try after sometime or contact us on sales@dasinfomeida.com
tr_TR: Bir sorun var gibi görünüyor, lütfen bir süre sonra deneyin veya sales@dasinfomeida.com adresinden bizimle iletişime geçin.

en: This Month
tr_TR: Bu ay

en: This Week
tr_TR: Bu hafta

en: This Year
tr_TR: Bu yıl

en: This group have no members.
tr_TR: Bu grubun üyesi yok.

en: This ministry have no members.
tr_TR: Bu bakanlığın üyesi yok.

en: Title Name
tr_TR: Başlık adı

en: To
tr_TR: İle

en: Today
tr_TR: Bugün

en: Today Attendance
tr_TR: Bugün Katılım

en: Total Amount
tr_TR: Toplam tutar

en: Total Expense
tr_TR: Toplam Gider

en: Total Income
tr_TR: Toplam gelir

en: Total Member
tr_TR: Toplam Üye

en: Total Members
tr_TR: Toplam Üye

en: Total Participant
tr_TR: Toplam Katılımcı

en: Transaction
tr_TR: işlem

en: Transaction Date
tr_TR: İşlem günü

en: Transaction Entries
tr_TR: İşlem Girişleri

en: Transaction Information
tr_TR: İşlem Bilgileri

en: Transaction List
tr_TR: İşlem Listesi

en: Transaction/Donation
tr_TR: İşlem/Bağış

en: Transaction/Donation Report
tr_TR: İşlem/Bağış Raporu

en: Transactions
tr_TR: İşlemler

en: Turkish Lira
tr_TR: Türk Lirası

en: U.S. Dollar
tr_TR: Amerikan Doları

en: Unmarried
tr_TR: bekar

en: Unpaid
tr_TR: ödenmemiş

en: Upload  image
tr_TR: Fotoğraf yükleniyor

en: Upload CSV File
tr_TR: CSV Dosyasını Yükle

en: Upload Cover Image
tr_TR: Kapak Resmini Yükle

en: Upload Gift
tr_TR: Hediye Yükle

en: Upload Group Image
tr_TR: Grup Resmi Yükle

en: Upload Image
tr_TR: Fotoğraf yükleniyor

en: Upload Ministry Image
tr_TR: Bakanlık Resmini Yükle

en: Upload Profile
tr_TR: Profil Yükle

en: Upload Profile Image
tr_TR: Profil Resmi Yükle

en: Upload Sermon
tr_TR: Vaaz Yükle

en: Upload Song
tr_TR: Şarkı Yükle

en: Upload image
tr_TR: Fotoğraf yükleniyor

en: Usage Title
tr_TR: Kullanım Başlığı

en: Use Paymaster Payment Gateways
tr_TR: Paymaster Ödeme Ağ Geçitlerini Kullanın

en: Use title :
tr_TR: Başlığı kullan:

en: User Can Change Profile Picture
tr_TR: Kullanıcı Profil Resmini Değiştirebilir

en: User Name
tr_TR: Kullanıcı adı

en: User Role
tr_TR: Kullanıcı rolü

en: Username
tr_TR: Kullanıcı adı

en: Username Or Emailid All Ready Exist.
tr_TR: Kullanıcı Adı Veya E-posta Kimliği Tamamı Hazır Var.

en: Users
tr_TR: Kullanıcılar

en: Venue
tr_TR: mekan

en: Venue Details
tr_TR: Mekan Detayları

en: Venue Information
tr_TR: Mekan Bilgileri

en: Venue Name
tr_TR: Mekan İsmi

en: Venue Title
tr_TR: Mekan Başlığı

en: Venues
tr_TR: Mekanlar

en: View
tr_TR: görüş

en: View  Attendance
tr_TR: Katılımı Görüntüle

en: View Accountant
tr_TR: Muhasebeciyi Görüntüle

en: View Check-in
tr_TR: Check-in'i Görüntüle

en: View Document
tr_TR: Belgeyi Görüntüle

en: View Donation Link
tr_TR: Bağış Bağlantısını Görüntüle

en: View Expense
tr_TR: Gider Görüntüle

en: View Family Member
tr_TR: Aile Üyesini Görüntüle

en: View Gifts
tr_TR: Hediyeleri Gör

en: View Invoice
tr_TR: Faturayı Görüntüle

en: View Member
tr_TR: Üyeyi Görüntüle

en: View Sermon
tr_TR: Vaazı Görüntüle

en: View Sermon List
tr_TR: Vaaz Listesini Görüntüle

en: View Spiritual Gift
tr_TR: Manevi Hediyeyi Gör

en: View Spiritual Gifts
tr_TR: Manevi Hediyeleri Gör

en: View income
tr_TR: Geliri görüntüle

en: Volunteer
tr_TR: Gönüllü

en: Volunteer Member
tr_TR: Gönüllü Üye

en: Want to take past date attendance?
tr_TR: Geçmiş tarihli katılım almak ister misiniz?

en: Wed
tr_TR: evlenmek

en: Weekly
tr_TR: Haftalık

en: Welcome To Dashboard, Admin
tr_TR: Kontrol Paneline Hoş Geldiniz, Yönetici

en: Wife
tr_TR: Eş

en: Wish
tr_TR: Dilek

en: Worship
tr_TR: Tapmak

en: Year
tr_TR: Yıl

en: Yearly
tr_TR: Yıllık

en: Yes
tr_TR: Evet

en: You can use following variables in the email template:
tr_TR: E-posta şablonunda aşağıdaki değişkenleri kullanabilirsiniz:

en: Your file is ready. You can download it from
tr_TR: Dosyanız Hazır. adresinden indirebilirsiniz

en: Youth
tr_TR: Gençlik

en: Zip Code
tr_TR: Posta kodu

en: [Max-Limit:
tr_TR: [Maks-Sınır:

en: accountant
tr_TR: Muhasebeci

en: activity
tr_TR: aktivite

en: add Message
tr_TR: mesaj ekle

en: administrator
tr_TR: yönetici

en: adults
tr_TR: yetişkinler

en: adults,children
tr_TR: yetişkinler, çocuklar

en: adults,families
tr_TR: yetişkinler, aileler

en: adults,families,children
tr_TR: yetişkinler, aileler, çocuklar

en: adults,families,youth
tr_TR: yetişkinler, aileler, gençlik

en: adults,families,youth,children
tr_TR: yetişkinler, aileler, gençlik, çocuklar

en: adults,youth
tr_TR: yetişkinler, gençlik

en: adults,youth,children
tr_TR: yetişkinler, gençlik, çocuklar

en: audio
tr_TR: ses

en: bank_transfer
tr_TR: banka transferi

en: cash
tr_TR: peşin

en: check
tr_TR: Kontrol

en: check-in Page Link
tr_TR: Check-in Sayfa Bağlantısı

en: check-out Page Link
tr_TR: çıkış Sayfası Bağlantısı

en: children
tr_TR: çocuklar

en: families
tr_TR: aileler

en: families,children
tr_TR: aileler, çocuklar

en: families,youth
tr_TR: aileler, gençlik

en: families,youth,children
tr_TR: aileler,gençler,çocuklar

en: female
tr_TR: dişi

en: image
tr_TR: resim

en: male
tr_TR: erkek

en: member
tr_TR: üye

en: ministry
tr_TR: bakanlık

en: payment
tr_TR: Ödeme

en: please fill in the required fields
tr_TR: lütfen gerekli alanları doldurun

en: product
tr_TR: ürün

en: service
tr_TR: hizmet

en: view Song
tr_TR: Şarkıyı görüntüle

en: youth
tr_TR: gençlik
